Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
Bilişim Sitesi

Bilişim Sitesi

Bugünün hızlı tempolu dünyasında birçok kişi interneti kullanarak çevrelerindeki dünyayla iletişim kuruyor. Birçok küçük işletme, şirketleri hakkında Bilişim Sitesi yaparak internetin gücünden yararlanıyor.

Bilişim Sitesi çok güçlü bir araç olmasına rağmen, ne yaptığınızı bilmiyorsanız hata yaparak müşterileri olumsuz etkileyebilirsiniz. Kötü tasarlanmış bir web sitesine para yatırmak, küçük bir işletmenin genel hatlarını etkileyebilir; bu nedenle, sizin için sayfanızı tasarlamak için bir profesyonel kullanmak çok önemlidir.

Size zaman ve para tasarrufu sağlar

Birçok küçük işletme sahibi, felaketle sonuçlanan kendi Bilişim Sitesi tasarlayarak tasarruf edebileceklerini düşünüyor. Çoğunlukla küçük bir işletme sahibi, başarıyla vasat bir sayfaya gidecek bir web sitesi başarıyla oluşturmak için gerekli zamana sahip değildir. İşletmenizin her yönünü idare etmeye çalışmak yerine önemli işleri, sizin için daha iyi idare edebilecek profesyonellere nasıl devredeceğinizi öğrenmeniz gerekir.

Daha Fazla Trafik Daha Fazla Müşteri Demek

Profesyonelce tasarlanmış bir Bilişim Sitesi, tasarım yaptığınızdan daha fazla ilgi toplayabilir; bu da, daha fazla müşteri sağlar. Çalışmalar, potansiyel bir müşterinin web sitesinde oturum açtıktan sonra dikkatini çekmek için yaklaşık 10 saniyeniz olduğunu gösteriyor. Bu, görsel açıdan çekici ve işlevsel web sitelerine sahip olmak istediğinizi ve böylece dikkatlerini sürdürebileceğinizi gösterir. İstediğiniz web sitesini elde etmenin tek yolu profesyonellerin size göre bir işi halletmesine izin vermektir.

Marka Güçlendirme

Profesyonel bir web tasarımcısı tarafından Bilişim Sitesi oluşturmanın bir başka yararı, marka tanıma ve takviye ile çok önemli olan size yardımcı olacağıdır. Profesyonel bir web tasarımcısı, markanızı sayfanıza giren her şeyin içine dahil etmek için gerekli bilgiye ve araçlara sahiptir. Sayfanızın ön planında markanız ne kadar çok olursa, daha fazla tanınmaya başlarsınız. İstediğiniz sayfayı aldığınızdan emin olmak için web tasarımcısı ile her adımda birlikte çalıştığınızdan emin olmanız gerekir.

Uzmanlar, başarı elde etmek için ihtiyaç duyulan web sitesini edinmek konusunda herhangi bir problem yaşamayacaktır.

Responsive Tasarım

Akıllı telefonlarını ve tabletlerini internete göz atmak için kullanan bir çok kişi ile birden fazla platformda çalışan bir web sitesi oluşturmak önem kazanmaktadır.

Basit bir ifadeyle, duyarlı tasarım, bir web sitesinin sayfalarının hangi aygıt üzerinde görüntülendiğine bağlı olarak yeniden biçimlendirilmesi, içeriğin bir telefon, tablet veya masaüstü bilgisayarda görüntülenip görüntülenmeyeceğine bağlı olarak web sitesi kullanıcı dostu kalacağı anlamına gelir. Neden bu web endüstrisinde böyle dalgalanmalara neden oldu? Bu, ayrı bir mobil site veya dinamik olarak sunulan bir mobil site oluşturma ile ilgili önceki mobil çözümlerden oldukça farklıdır.

 

Google, Duyarlı Bilişim Sitesi Seviyor

Google, web sitenizle etkilemeye çalıştığınız arama platformu olduğundan, Google’ın sevdiği şeylere dikkat etmek akıllıca olacaktır. Google, yalnızca mobil kullanıcıları hedeflemenin en iyi yolu olarak RWD’yi önermekle kalmıyor , aynı zamanda bir mobil cihazda yapılan aramalarda sonuçlar sunduğunda mobil cihazlar için optimize edilmiş sitelerin kullanılmasını da öneriyor. Bu, mobil kullanıcılar yerel hizmetleri aradığında özellikle geçerlidir.

Ayrı bir mobil Bilişim Sitesi mi, yoksa yanıt veren bir tek sitenin en iyi güzergah olup olmadığı konusunu tartışan bir tartışma var ancak SEO açısından bakıldığında, ikinci web sitesi genellikle daha iyi seçenek. Ayrı mobil web sitelerinin kendi URL’leri ve masaüstü sürümleriyle farklı HTML’ları bulunurken, duyarlı siteler bir URL ve bir sayfa kümesi ve dosya kullanır; bu da Google’ın içeriği taramasını ve dizine eklemesini kolaylaştırır.

Bir Web Sitesi, Bir URL

Ayrı bir mobil Bilişim Sitesi oluşturmak kendi avantajlarından birkaçına sahiptir ve bazı durumlarda bağımsız bir mobil sürüm oluşturmak iyi iş görür. Bir web sitesi çok sayıda içeriğe (örneğin, bir haber sitesi) sahip olursa, web sitesinin yanıt veren bir sürümü yakında “kaydırma sürümü” haline gelebilir; kullanıcılar, endeks parmaklarını içeriğin içinden geçmek için ciddi bir çalışma yapmak zorunda kalırlar . Burası, mobil tarama için özenle rafine edilmiş içeriğe sahip bir mobil sitenin kullanışlı olabileceği yerdir.

SEO perspektifinden bakıldığında, ayrı bir mobil Bilişim Sitesi sahip olmakla ortaya çıkan ana zorluklardan biri, bu sitenin otoritesini sıfırdan oluşturmak zorunda kalacağınızdan ve çoğu mobil sitenin arama motorlarında iyi sıralama yapmadığıdır.

Ayrıca, duyarlı bir web siteniz varsa, yalnızca bir URL için toplumsal paylaşımlar oluşturabilir ve site paylaşıldığında, bağlantı nerede görüntülendiğinde (mobil, tablet veya masaüstünde olsun) tüm içerik olacak nettir ve gezinmek kolaydır.

 
Duyarlı Bilişim Sitesi, Yüksek Bir Hemen Çıkma Hızıyla Mücadele Eder

Bir web sitesi arama sonuçlarında oldukça hoşnut olsa bile, mobil ve tablet kullanıcıları için etkili bir şekilde çalışmıyorsa hemen çıkma oranı büyük bir sorundur. Mobil Bilişim Sitesi, sundukları içerik çok soyutlanmış veya masaüstü sitesinde sunulan içerikten çok farklı olması durumunda hemen çıkma oranı yüksek olabilir. Google, bu yüksek hemen çıkma oranını, bir web sitesinin kullanıcılar için alakalı içerik sunmadığının ve bu da sıralamada düşüşe neden olacağının bir işareti olarak yorumlayacaktır.

Duyarlı bir şekilde tasarlanmış bir site, masaüstü sitesinde bulunan aynı içeriği sunarak, ancak işlevsel bir şekilde bu sorunu çözüyor.

Kullanıcı Deneyimi Arttırır

Web siteleri esas olarak içerik paylaşımı için bir araçtır. Kullanıcı dostu bir site, ziyaretçilerin bu içeriği bulmalarını, emilimini ve bu içerikte geçmesini kolaylaştırıyor. Her şeyden önce, duyarlı tasarım, kullanıcı için tasarım üzerine yoğunlaşıyor.

Ziyaretçiler bir Bilişim Sitesi mobil cihazları veya tabletleri aracılığıyla göz atıyorlarsa, içeriğini tümünün masaüstü kullanıcıları kadar kolaylıkla görüntüleyebilmeleri gerekir. Web sitesinde bilgisayarınızda gezinirken bir şeyler bulduğunuzu ve telefonda görüntülenecek bir arkadaşınıza göndermek istediğinizi söyleyin. Web sitesi yanıt vericiyse ve iyi tasarlanmışsa, içerik kendi ekranlarındaki gibi çalışacaktır.

Duyarlı tasarım Bilişim Sitesi, modern web sitelerinin modern kullanıcılara hitap etmesine yardımcı olur. İnterneti bir mobil veya tablet cihaz kullanarak geçme olasılığı artan, ancak masaüstü deneyiminin her zamanki kadar sorunsuz olmasını bekleyen kullanıcılar. Duyarlı davranmak, mobil ve tablet trafiğinden en iyi şekilde yararlanmanın ve ziyaretçilere olası en iyi kullanıcı deneyimini sunmanın en etkili yoludur.

Medanis Bilişim AŞ olarak yılların verdiği tecrübe ve profesyonellikle Bilişim Sitesi çalışmalarınızın her aşamasında size yardımcı olabiliriz. Bizimle iletişime geçerek genç ve dinamik takım arkadaşlarımızla birlikte fikirlerinizi hayata geçirebilirsiniz.

Bilişim Sitesi yazımıza yorum bırakarak makalemizi geliştirmemizde destek olabilirsiniz. Şimdiden yorumlarınız için teşekkür ederiz.

About Author

Medanis Destek

Sonraki Yazı