Logo

Bilinmeyen 3 SEO İpucu


paylaş
Bilinmeyen 3 SEO İpucu

SEO yani arama motoru optimizasyonu web sitenizi yapacağınız çalışmalarla ücretsiz olarak arama motorlarında üst sıralara çıkarma işlemidir. Stratejik SEO taktiklerini uygulamak web sitenizin ilk sayfalarda yer alması için bir yöntemdir. SEO çabalarını en üst düzeye çıkarmak için hangi adımların atılması gerektiğini bilmek zor olabilir. İş web sitenizi daha yüksek arama sıralarına geçiren Bilinmeyen 3 SEO İpucu listeledik.

İlgili şartları dahil et

İşletmeniz, markanızla ve çevrimiçi sıralamayla ilişkilendirilmesini istediğiniz tanımlanmış bir dizi anahtar kelimeye sahiptir. Bununla birlikte, bu kelimeleri içeriklere doldurmadan SEO'ya katkıda bulunmanın ve bu seçim ifadeleriyle kitlenizi çekiçlendirmenin başka bir yolu var.

"Arama motorlarının, içeriğinizin konuyla gerçekten ilgili olup olmadığını ve derinliğinde mi sadece spam olup olmadığını belirlemesinin bir yolu olan Latent Semantic Indexing (LSI)" 'e girin. LSI, birincil anahtar kelimelerinizle aynı tür arama sonuçlarını elde eden diğer şartları da sağlar. Anahtar kelimelerinizle birlikte kullanıldığında, bu terimler konu alakalılığının kanıtını iyileştirir ve web sitenizin veya sayfanızın aslında anahtar kelime için geçerli bir bilgi kaynağı olduğu anlamına gelir.

Doğru LSI'yi nasıl bulacağınızdan emin değil misiniz? Bir arama sorgusunun alt kısmında, "önce sorgulanmış terim" ile ilgili "Aramalar" başlığı altında öneriler var. Bunlar, zaten anahtar kelimenizle ilişkili olduğu için arzulanan LSI'lerinizdir. Bu seçenekleri not edin ve web sitenizin metin ve içeriğine ekleyin.

SEO optimizasyonuyla ilgili aramaların ekran görüntüsü

Farklı kelimeleri sitenizde kullanmak, okuyucuların dikkatini sürdürebilmeniz ve yetkili bir ses oluşturmak için önem taşır. LSI size bu esneklik verir ve SEO'nize olumlu katkıda bulunur. Böylece aynı anahtar kelimelerle doldurulmuş anlamsız içerikler yazmak zorunda kalmazsınız.

Değişik içerik türleri

SEO'yu zenginleştirmek için, işletme web sitenize sadece bir içerik türü eklemeniz gerekmez. İçerik metinleri, fotoğrafları, videoları da kapsar. Ayrıca ınfographics ile resimli pdfler oluşturabilirsiniz. Aşağıda hazırladığımız ınfographics örneğini görebilirsiniz.

Infographics kullanarak aynı içerikte hem video hem fotoğraf hem de metinlere yer verebilirsiniz. Web sitenizde içeriğin çeşitliliğini değiştirdiğinizde estetik nedenlerin ötesinde, farklı stiller sitenizin kalitesine katkıda bulunur. Piktochart gibi web sitelerinde bulunan şablonlarla içeriğinizi istediğiniz şekillerde oluşturabilirsiniz.

"Google algoritmaları, içeriğinizi hem kaliteyi hem de miktarı temel alarak analiz eder.  700-3,000 kelimelik makale, okurları için daha eğitimli ve bilgilendirici olarak okunur"

Doğru içerik karışımına sahip olmak, arama motorları verilerinizden daha fazla çekebileceği anlamına gelir, bu da daha yüksek arama sıralamaları anlamına gelir. Unutmayın, kalite önemlidir, bu nedenle yalnızca sitenize kapsamlı ve özenle yazılan parçaları yayınlayın.

Kullanıcı deneyimi önceliklidir

SEO'nun amacı, web sitenize trafik çekmektir. Site kullanıcı dostu değilse, o zaman neden uğraşıyorsunuz? Çoğu SEO çalışması, oldukça teknik olarak düşünülür, ancak sitenizin gerçekten fark yaratması için özünde ve gözden kaçan kısımlar var.

Sitenizin yüklenme süresini artırmak ve web sitenizin güvenliğini artırmak için elinizden gelen her şeyi yapın. Bir sitede görünmesi çok uzun zaman alıyorsa, kullanıcılar hızlı bir şekilde geri döner. Kırık resimler veya arabellek videoları, profesyonelliğin eksikliğini ve işinizin endüstri makamlarından caydırmayı ifade eder.

Resimlerinizi optimize edin ve büyük video dosyalarınızı sıkıştırın böylece daha az zaman kaplar ve daha hızlı yüklenir. PhotoShop ve Optimizilla iki resim formatlama kaynağıdır. Görüntü boyutunu küçültürler ve çözünürlüğü en iyi duruma getirirler, böylece daha hızlı yükleme süreleri vardır.

Movavi, dosya boyutunu önemli ölçüde azaltan ve yükleme süresini geliştiren bir video sıkıştırma aracıdır. Ayrıca  zip dosyaları oluşturmak için büyük metin belgeleri veya resimleri dosya boyutunu küçültmek için kullanabilirsiniz.

"Https" olmayan URL'ler için de geçerlidir. İzleyiciler "http" görürlerse web sitenizin bağlantısını tıklamaktan çekinirler. Siber güvenlik bugün internet kullanıcıları için büyük bir endişedir ve güvenli bir site başka bir şeyden önce gelir. Güvenliği artırmanın basit bir yolu, sitenizin güvenliğini doğrulayan ve izleyicinizin rahatlığını hemen sağlayan bir SSL sertifikası almaktır .

Arama Motoru Optimizasyonu, her küçük işletmenin pazarlama stratejisine entegre olması gereken bir şeydir. Web siteniz bu makaleyi okuduktan sonra yenilenmeli mi? Sitenizi mobil optimizasyon ve SEO için otomatik olarak biçimlendiren web sitesi tasarımcılarımız ile yeni bir site tasarlayın.

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.

Bilinmeyen 3 SEO İpucu yazımıza yorum bırakabilirsiniz. 

 

Etiketler: SEO seo ipuçları

paylaş

İlgili YazılarYorumlar