Logo

Belediye Otomasyon Yazılımları


paylaş
Belediye Otomasyon Yazılımları

Belediyeler vatandaşlara nasıl hizmet ettiklerini ve hizmetlerini sunacakları teknolojiyi tanıtmaya çalışırlar. Bultu yazılımları kullanarak hem halka daha rahat hizmet ulaştırabilirsiniz hem de hizmetlerinizden haberdar olmalarını sağlayabilirsiniz. Belediye Otomasyon Yazılımları kullanmanın temel avantajları: bilgi ve hizmetleri daha kolay, geniş çaplı ve şeffaf bir şekilde halka sunmaktır.

İnternet, çeşitli portalların ve web sitelerinin kurulması yoluyla halkla doğrudan bağlantı kurmak yoluyla e-yönetişimin benimsenmesini hızlandırırken, son zamanlarda Belediye Otomasyon Yazılımları nihai vizyonunu gerçekliğe daha yakın hale getiren yeni bir gelişme başladı. Her zamankinden daha verimli ve yönetilebilir bir yol. Buna "bulut bilgi işlemi" deniyor. Üstün maliyet avantajları ve hızlı ve kolay evlat edinme sayesinde, kurumsal dünyayı fırtınayla çoktan atmış durumda. Ve şimdi, belediyelerin işleyişi, vatandaş hizmetleri sunması ve şehirleri ve şehirleri çalıştırması konusunda büyük fark yaratacak.

Bulut ve nasıl çalışır?

Basitçe söylemek gerekirse, Belediye Otomasyon Yazılımları bulut bilişim, kişi ve kuruluşların bilişim teknolojisi alımı, tüketim ve ödeme biçimini incelemenin yeni bir yoludur. Geleneksel olarak, bir kişi ya da kuruluş, örneğin, dosyalar, resimler ve videolar gibi verileri depolamak için harici bir sabit disk sürücüsü satın almak isteseydi, bir defalık ödeme yapardı - aynen başka herhangi bir ürün gibi.Belediye Otomasyon Yazılımları Bulut bilgi işlem modelinde, verilerini depolamak için bir üçüncü taraf sağlayıcı ödeyebilir ve gerekli depolama alanına ve hangi verilerin depolanması gereken süreye göre ödeme yapabilirler.

Başka bir örnek vermek gerekirse. Geçmiş yılların satış kayıtları veya tüketicilerin satın alma şekilleri gibi verileri analiz etmenin eski yolu, böyle bir analiz isteyen şirketin kendi sistemlerine bir iş zekası yazılımı satın alıp yükleyip analiz için kullanmasıydı. Yeni bulut bilişimi yöntemi, bir belediye yazılımının önceden satın alınması ve yüklenmesi gerekmemektedir. Bunun yerine, şirket analitik ihtiyaçlarını, şirketin verilerini kendi adına analiz edebilecek bir bulut çözüm sağlayıcısına belirleyebilir. Sağlayıcı, bu "hizmet" için bir ücret talep edecektir.

Belediye Otomasyon Yazılımları bulut yazılım, bilişim teknolojisini bir hizmet olarak sunan kapsamlı bir çözümdür ve özelleştirme ve entegrasyon özelliklerinden ödün vermeden bilişim altyapısını basitleştirir. Buluttaki bilgisayarlar birlikte çalışacak şekilde yapılandırılmıştır. Çeşitli uygulamalar kollektif bilgi işlem gücünü tek bir sistemde çalışıyormuş gibi kullanıyor.

Diğer bir deyişle, Belediye Otomasyon Yazılımları bulut bilişim, bir teknoloji veya hizmetin kullanıcıların, talep üzerine bilgisayar kaynaklarına, gerektiğinde, kaynakların fiziksel veya sanal olsun, adanmış veya paylaşılmış olmasına ve hangi yöntemle erişildiğine bakılmaksızın erişmesini sağlayan bir kategori bilgisayar çözümüdür ( Yerel alan ağı veya LAN, internet, vb. yoluyla). Bulutun genelde, müşterilerin ihtiyaç duyulduğu sürece kaynaklara erişmesine izin veren self-servis arayüzleri ile karakterizedir.

Yönetişim zorlukları

Bugün belediyeler ekonomilerini etkileyen ciddi zorluklarla ve vatandaşlarına temel hizmetler sunma yetenekleriyle karşı karşıyalar. Şehri şişen kent nüfusunun daha fazla hizmet talep eden, altyapı yaşlanmasını yaşayan, bütçeleri azaltan ve tehditleri artıran sert gerçeklerle yüz yüzedirler. Bu nedenle, bu zorlukları gidermelerine yardımcı olabilecek yolları veBelediye Otomasyon Yazılımları teknolojileri sürekli olarak aramaktadırlar:

Hızlı Kentleşme: Araştırmalara göre, küresel nüfusun yarısından fazlası kentsel alanlarda yaşıyor ve şehir planlama yetkilileri, bu şişen şehir nüfuslarıyla nasıl başa çıkılacağına ilişkin kritik kararlarla karşı karşıyalar.

Hızla büyüyen bir nüfusun birden fazla gereksinimine hitap etmek, özenle planlama, hazırlık ve kaynaklar gerektirir. İster konut geliştirme planlarını sonuçlandırmak, daha fazla insanı su ve elektrik gibi temel kamu hizmetlerine bağlamak ya da şikayetlerini vurgulamak için bir mekanizma sunmakla birlikte belediye ve çeşitli birimleri atıkları en aza indirgeyecek şekilde kaynak sağlamalı ve halka olduğu kadar belediyeye de faydalar en üst düzeye çıkar. Aynı zamanda, kaynaklar hızla tahsis edilmelidir; böylece insanlar, yetersiz hizmet altına alınıp altyapıya aşırı yük bindirilmeyecektir.

Belediye Otomasyon Yazılımları ile , en azından kentleşmiş yerlerde, çeşitli işlevleri (tedarik, kredi yaptırımları, ölçümleme vb.) gerçekleştirmek için geniş bilgi teknolojileri kullandıklarından, mevcut Belediye Otomasyon Yazılımları buluta taşımak, onların taleplerini karşılama çabalarına büyük fayda sağlayacaktır. Kentleşme aslında, bulut teknolojisi belediye kaynaklarını standartlaştırır ve havuzlar ve geleneksel veya istemci / sunucu bilgisayar modeli altında elle yapılan pek çok bakım görevini otomatikleştirir. Bulut modelini benimseyerek belediyeler, hizmet sunumlarını artırmaya veya daha iyi dağıtım mekanizmaları geliştirmeye odaklanmak için çok fazla zaman ve insan kaynağı kurabilir.

Belediye Otomasyon Yazılımları Medanis Bilişim AŞ olarak yılların verdiği tecrübe ve profesyonellikle web tabanlı yazılım konusunda yardımcı olabiliriz. Belediye Otomasyon Yazılımları için bizimle iletişime geçerek genç ve dinamik yazılım ekibimizle birlikte projenizi hayata geçirebilirsiniz.

Belediye Otomasyon Yazılımları yazımıza yorum bırakarak makalemizi geliştirmemizde destek olabilirsiniz.

 

Etiketler: belediye otomasyon yazılımları belediye otomasyon yazılımı belediye otomasyon yazılım

paylaş

İlgili Yazılar



Yorumlar