Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
Başarılı Emlak Sitelerinde Bulunan 6 Temel Özellik

Başarılı Emlak Sitelerinde Bulunan 6 Temel Özellik

Pazar alanınızdaki muhtemel bir alıcı veya satıcı, temsil ettiğiniz belirli bir mahallede istatistik aradığında, sizi kolayca bulabilir mi? Oraya gitmek için birkaç sayfayı tıklamaları mı gerekecek? Web sitenizin tasarımı hakkında ne düşünüyorsunuz? Ziyaretçilere çekici mi geliyor yoksa onları uzaklaştırıyor mu? Başarılı Emlak Sitelerinde Bulunan 6 Temel Özellik ile profesyonel bir emlak sitesine sahip olabilirsiniz.

Başarılı emlak web sitelerinde en az 6 temel özellik bulunmaktadır. Bu özellikler, gayrimenkul web sitenizin geri kalanının üstünde mi yoksa geride kalacağına karar verir.

Özellik 1: Arama Kolaylığı

Kullanıcıların aradıklarını birkaç tıklamayla bulmalarını sağlamak için özellik arama işlevselliğini kullanmak için kolay bir özellik sağlamalısınız. Arama yeteneğini iyileştirmek, ana sayfanıza basit bir emlak listeleme arama çubuğu eklemeyi ve daha gelişmiş arama (harita arama, mülk türü arama, vb.) için seçenekler eklemeyi içerir.

Kullanıcılar web sitenizde arama yaptığında, kolayca dolaşıp aradıkları bilgileri bulabilmelidirler. Bir emlak arama çubuğu ekleme, ziyaretçilere, tercih edilen sayıda oda, metre kare, aktivite vb. temel girişler belirlemesine olanak tanır. Sonuçlar ortaya çıktığında, her bir liste, ayrıntılı mülk ve mahalle bilgilerini içermelidir. Bu bilgileri daha sonra tekrar görüntülemek isterseniz, kullanıcıların özel aramalarınızı kaydetme seçeneklerinin bulunduğundan emin olun. Bir kullanıcı girişle ilgili daha fazla bilgi sahibi olmak isteseydi, iletişim numaralarınız site başlığınızın en üst kısmında belirgin şekilde görüntülenmelidir veya bir kişi düğmesi yalnızca bir tık uzakta olmalıdır.

Özellik # 2: Mobil Yetenek

Mobil kullanıcılar web sitelerini mobil cihazlar için optimize etmeyen web sitesi tasarımcılarına olumsuz bakmaktadır. Günümüzde daha fazla kullanıcı internete mobil cihaz üzerinden masaüstü bilgisayardan eriştiğinden, web sitenizin akıllı telefonlarda ve tabletlerde düzgün çalışmasını sağlamak kritik önem taşıyor.
Mobil siteniz ana emlak web sitenizi yansıtmalıdır. Web sitenizde yüksek kaliteli görüntü ve video kullanıyorsanız, bu resimlerin ve videoların tüm mobil cihazlarda düzgün şekilde gösterildiğinden emin olun.

Özellik # 3: Kalite Bilgisi

Web siteniz için içerik oluştururken, her zaman kaliteli bilgi sağlamaya ve ziyaretçilerinizle etkileşim için çok sayıda fırsat sağlamaya odaklanmalısınız. Başarılı emlak web siteleri, eğitim ve takip olmak üzere, bu iki temel özelliğe sahiptir .

Eğitmek

En iyi emlak siteleri, ders vermeden eğitim görürler. Ziyaretçilerini benzersiz, orijinal ve yararlı ilginç bilgilerle etkileşim içinde tutabilirler. En önemlisi, başarılı emlakçılar, web sitelerini, izleyicilerini çok seviyelerde eğitmek için kullanırlar; bu sayede, kendi alanlarındaki acente ajanlarını oluştururlar:

  • Topluluk Bilgileri – Her bir mülk sayfasına güncel mahalle bilgileri, fotoğraflar, videolar, alan istatistikleri, okul sıralamaları ve yerel turistik yerleri ekleyin. Bu tür içerik SEO’larınızı da artırmanıza yardımcı olur!
  • Mali Kaynaklar – Kolay kullanımlı çevrimiçi kredi hesaplayıcıları sunarak, gerçek zamanlı piyasa bilgilerini görüntüleyin ve ev satın alma ve satma sürecini açıklayan wp_betawppostslar yayınlayarak ajansınızı ayrı ayarlayın.
  • Yerel Kaynaklar – Yerel sigorta acenteleri, ipotek şirketleri, değerleme uzmanları vb. için kaynaklara harici bağlantılar ekleyin.

Özellik # 4: Etkileşim

Sorgulamalara her zaman 24 saat içinde cevap vermeyi unutmayın. Sorgulayıcıları ilgili bilgilere yönlendirmek için otomatik yanıtlayıcıları yerleştirin. Tüketicilerin yaklaşık %80’in belirli şirketlerle iş yapmamalarının önemli bir nedeni cevap eksikliği konusunda şikayetçi olmasıdır.

 

Özellik # 5: Estetik Kalite

Birçok emlak acentesi web sitesi, işlevsellikleri göz ardı ederken çok ağır bir biçimde odaklanıyor veya tersini yapıyor. Birini diğerine feda etmeye hiç gerek yok. Medanis Bilişim AŞ. en kaliteli web tasarımı için ekibimiz tarafından sağlanan sağlam şöhret, iyi işleyen güzel görünümlü web siteleri geliştirdiğinden iyi kazanılır.

Özellik # 6: İşlevsellik

Gayrimenkul sitenizin estetik kalitesi kadar önemli olan işlevselliktir. Kullanıcıların web sitenizden ayrılmalarını ve bölgenizde daha profesyonel bir emlak acentesi aramaya devam etmelerinin nedeni, mobil yetenek, kırık bağlantılar, arama işlevselliği hataları, yavaş yüklenen sayfalar ve boş sayfalardır. Fonksiyonellik ve estetik kalite el ele gider.

 

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.

444 5 698 numaralı telefondan bize hemen ulaşabilirsiniz.

Başarılı Emlak Sitelerinde Bulunan 6 Temel Özellik yazımıza yorum bırakabilirsiniz.

 

About Author

Medanis Destek