Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
Başarılı Bir Pazaryeri Modeli İçin Gerekli 3 Şey

Başarılı Bir Pazaryeri Modeli İçin Gerekli 3 Şey

Hatalarımızdan çıkardığımız dersler gelecekte onları tekrarlamamızın kesin yoludur. Pazaryeri e-ticaret söz konusu olduğunda dünyada ve ülkemizde birçok başarılı örnek var. Dünyada akla gelen ilk marka Amazon olsa da Apple’ın iTunes , Alibaba , Wayfair veya Jet.com firmaları da büyük başarılar ve kazançlar elde eden pazaryeri e-ticaret web siteleri arasındadır. Başarılı Bir Pazaryeri Modeli İçin Gerekli 3 Şey ile siz de başarılı olabilirsiniz.


 

Ders 1: Müşteri deneyimi her şeydir

Bu markaların, diğer web sitelerinin önünde olmasını ve tüm dünyada bilinmesini sağlayan şey, alıcılara büyük bir müşteri deneyimi sunmalarıdır.

Mutlu müşteriler çevrelerine sizden çok iyi bir ürün aldıklarını, hiçbir sorun yaşamadıklarını anlatacaklar, onların çevresi gelerek sizden alışveriş yapacak onların çevreleri de gelerek sizden bir şey alacak ve bu döngü genişleyerek devam edecektir.

Bu nedenle, pazaryeri ekibinizin tamamı, her geçen gün müşteri memnuniyetini artırmak ve güven oluşturmak için odaklanmalıdır.

Ders 2. : Müşteri memnuniyetini garanti edemezseniz sıkıntı çıkacaktır.

Yabancı firmalardan “Homejoy” pazaryeri ticerette bu dersi zor yoldan öğrendi. Ev temizlikçileriyle müşterileri birleştiren Homejoy, etkinliğinin 2012’den 2014’e kadar çok hızlı büyüdüğünü ve 2013 yılında Google Ventures’ın liderliğinde 38 milyon dolarlık bir finansman kapandığını gördü.

Şirket, Temmuz 2015’te kapatıldı . Böyle büyük bir iş ne yazık ki battı. Homejoy’un temizleyicileri yasal olarak bir evin nasıl temizleneceği konusunda eğitim alamayan bağımsız çalışanlar oldukları için, Homejoy tutarlı ve düzenlenmiş hizmet kalitesi ile güçlü bir ürün / hizmet kuramadı ve sağlamayadı.

3. Ders: Güven, şeffaflık ve düzen önemli

Homejoy için, tutarlı hizmet sunmanın yetersizliği kötü bir müşteri deneyimine ve nihai olarak Homejoy’un kapanmasına yol açtı. Asıl mesele burada güvendi- tüketiciler sadece Homejoy ile güvene dayalı bir ilişki kurmadılar. Müşterilerle güven yaratmanın anahtarı şeffaflık ve yönetmeliktir. Bir pazayeri işletmesi, satıcılarla ilgili tüm bilgileri sağlayan, gerektiğinde onlarla karşılaşılan sorunları çözen ve tabii ki en önemli unsur olan ürün ve satıcı puanlarını paylaşan iyi bir satın alma deneyimi sağlayarak güven oluşturmaktadır.

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.
444 5 698 numaralı telefondan bize hemen ulaşabilirsiniz.

Başarılı Bir Pazaryeri Modeli İçin Gerekli 3 Şey yazımıza yorum bırakabilirsiniz.

About Author

Medanis Destek