Logo

Ankara Yazılım Firma Rehberi


paylaş
Ankara Yazılım Firma Rehberi

İnternetin ve akıllı telefon, tablet gibi akıllı cihazların hayatımızda yer bulmasıyla şirketler de bulut tabanlı çözümlere yönelmeye başladılar. Masaüstü yazılımlara göre birçok avantaj sağlayan web tabanlı yazılımlar sayesinde firmalar birçok avantaja sahip oluyor. Ankara Yazılım Firma Rehberi çalışması yaparak siz de web tabanlı bir mobil uygulamaya sahip olabilirsiniz.

Web tabanlı yazılım nedir?

Web tabanlı yazılım, bir web tarayıcısı ile internet üzerinden kullandığınız bir yazılımdır. Herhangi bir CD kurmanız, herhangi bir yazılım indirmeniz veya yükseltme konusunda endişelenmeniz gerekmez. Gmail, Hotmail veya Yahoo Mail gibi çevrimiçi bir banka veya web tabanlı bir e-posta programı kullanıyorsanız, daha önce zaten web tabanlı bir yazılımı kullanmış olursunuz.  Ankara Yazılım Firma Rehberi çalışması ile sahip olacağınız web tabanlı yazılım ile masaüstünde kullanılan yazılımların web tabanlı formatı yapılabilir. 

Neden web tabanlı yazılımı seçmelisiniz?

Ankara Yazılım Firma Rehberi çalışmanızla sahip olacağınız web tabanlı yazılım sayesinde firmanızda bilgisayardan veya yazılımdan anlayan birini bulundurmanız gerekmez. Biz teknik bütün konularla ilgileneceğiz. Siz sadece işinize odaklanacaksınız. Tüm güvenlik, yedekleme, yükseltme ve güncelleme işlemlerinden biz sorumluyuz.

Web tabanlı yazılımlar daha fazla güven sunar.  Ankara Yazılım Firma Rehberi web tabanlı yazılımla firmanızın tüm bilgileri güvendedir. Bizim web tabanlı yazılımlarımız yüksek güvenlikli sunucularda saklanmaktadır. Sürekli yapılan iyileştirmeler ve güncellemelerle hacker saldırı riski en aza indirilmektedir. Yine de bir saldırı olursa diye bilgileriniz her zaman yedeğe alınmaktadır. Yani kaybedeceğiniz bir şey olmayacaktır.

Web tabanlı yazılımlar için önemli bir avantaj, tüm verilerinizin herhangi bir zamanda herhangi bir bilgisayardan web üzerinden merkezi ve erişilebilir olmasıdır. Her şey web üzerinde tek bir yerde saklanır böylece yanlış bilgisayarda herhangi bir bilgi bırakma riskiniz olmaz. Web tabanlı yazılıma her yerden ulaşabilirsiniz. Tabii ki güvenli,  ve şifre korumalı.

Ankara Yazılım Firma Rehberi Medanis Bilişim AŞ olarak yılların verdiği tecrübe ve profesyonellikle web tabanlı yazılım konusunda yardımcı olabiliriz. Bizimle iletişime geçerek genç ve dinamik yazılım ekibimizle birlikte projenizi hayata geçirebilirsiniz.

Ankara Yazılım Firma Rehberi yazımıza yorum bırakarak makalemizi geliştirmemizde destek olabilirsiniz. Şimdiden yorumlarınız için teşekkür ederiz.

Ankara Yazılım Firma Rehberi En İyi 6 Avantajı

Bulut yoğun rekabet karşısında kalmayı isteyen hemen hemen her işletme için önemli bir iş unsurudur ve veri ağırlıklı iş yükünü buluta taşımak, bulut geçiş stratejisinde çok önemli bir ilk adım olacaktır. Ankara Yazılım Firma Rehberi:

 1. Son derece Ölçeklenebilir - Bulut göçünün en önemli özelliği, kuruluşunuzun periyodik gereksinimleri tarafından hiçbir zaman rahatsız edilmemiş doğal ölçeklenebilirlik ve esneklikten kuşkusuzdur. Bulut desteğiyle gelecekteki BT altyapısını düşünmeksizin planlama yapabilir ve buna göre kaynakları tahsis edebilirsiniz.
 2. Düşük Maliyetler - Ankara Yazılım Firma Rehberi Bugünün rekabet ortamında, dünya çapındaki organizasyonlar maliyetlerini düşürerek karlı kalmaya çalışıyorlar. Bulut göçü, sadece gerekli olduğunda kaynakları elde ederek ve yalnızca bunları ödeyerek hem işletme giderlerini hem de sermaye giderlerini azaltmaya yardımcı olur.
 3. Daha İyi Depolama - Çoğu kuruluş bulut sağlayıcıları kullanır çünkü verinin öncülünde depolanması maliyeti olan fiyata çok büyük miktarda yüksek düzeyde güvenli veri depolama alanı sunar. Ankara Yazılım Firma Rehberi Ayrıca, depolama biriminizi mevsimlik trafiği gören işletmeler için son derece kullanışlı olan kullanımınıza göre kolayca genişletebilir ve küçültebilirsiniz.
 4. Otomatik Görevler - Bulut geçişinden yararlanarak, Ankara Yazılım Firma Rehberi BT personeliniz önemli iş uygulamalarını güncel tutmak konusunda ne kadar endişelenmeniz gerekmez. Bunun nedeni, tüm bulut uygulamalarının arka planda herhangi bir etkileşim olmaksızın güncellenmesi ve böylece tüm organizasyon çapında istikrarın artmasıdır.
 5. Operasyonel Esneklik - Bir bulut çözümü, uygulamaları test edip dağıtırken daha esnek olmanızı sağlar. BT ekibinizin arka uçtan dağıtıldığından el ile veya uzak ağ üzerinden tek tek uygulama yüklemesi gerekmez. Ankara Yazılım Firma Rehberi Ayrıca, bir uygulamayı tercih etmiyorsanız, kolayca kaldırılabilir ve sağlayıcınız tarafından sağlanan başka bir programla değiştirilebilir.
 6. Kapsamlı Hareketlilik - Kurumlar için bulut tabanlı çözümlerin en büyük avantajı, tüm çalışanlarınız için sunduğu mobilitedir. Ankara Yazılım Firma Rehberi Yalnızca, internete erişimi olan önemli uygulamalara erişebilmekle kalmaz, aynı zamanda denetimsiz koşullar altında bile güvenlikin korunmasını sağlarlar.

Ankara Yazılım Firma Rehberi  4 Dezavantajı

Buna karşı tüm etkileyici istatistikler bile olsa; bulut bilgi işleminin epey sakıncalarının olduğu da inkar edilemez. Bunun nedeni, teknolojinin sağlam olmasına rağmen hala mükemmelleşmenin henüz başlangıcı aşamasında olması ve yine de birkaç kene çarpıklığının olması gerekiyor. Bu dezavantajların bazıları arasında:

 1. Veri Hassasiyeti - Bütün kuruluşlar, boyutlarından bağımsız olarak bulut işlemlerini, bulutta depoladıkları veriler ve bu veriyi paylaştıkları istemcilerin maliyetiyle çalıştırır. Bu veriler yalnızca buluta taşınırsa paylaşılabilir ve bazı verilerin kaybolabileceği veya kaybolabileceği tamamen mümkündür. Ankara Yazılım Firma Rehberi Dolayısıyla, bulut göçü süreci, dikkat gerektiren planlama ve veri değerlendirmeyi gerektiren, değerli verilerinizin kaybolduğunu ve bazı durumlarda da geri alınamayacağını düşünen çok yoğun bir görevdir.
 2. Bulut Güvenliği - Günümüzün birbirine bağlı dünyasında, bulut güvenliği sadece şart değil, aynı zamanda şirketinizin işlevsel kalması için de gereklidir. Ankara Yazılım Firma Rehberi Veriler mevcut sistemlerinizden buluta taşındığında özel bir dikkat gösterilmeli ve veri güvenliği ile ilgili tüm değişkenlerin kontrol edilmesi gerekiyor.
 3. Uygulama Birlikte Çalışabilirlik - Bilgisayarda karşılaşılan en büyük zorluklardan biri ve genel kabul görmesi birlikte çalışabilirlik sorunudur. Bunun nedeni, her bir satıcı Ankara Yazılım Firma Rehberi uygulamasına kendi yöntemleriyle yaklaşıyor, bu nedenle tek tek uygulamalar için birbirleriyle iletişim kurmak zor oluyor. İdeal bir bulut bilgi işlem dünyasında, tek bir kod satırı, farklı satıcılar tarafından geliştirilen uygulamalar arasında çalışmalıdır; bu, ne yazık ki şu anda geçerli değildir. Bu nedenle, işiniz gelecekte bulut geçişi düşünüyor ise, birlikte çalışabilirlik ve uygulamanızın birlikte nasıl çalıştığına göz atın.
 4. Bulut Geçişinin Zamanı ve Maliyeti - Ankara Yazılım Firma Rehberi Bir şirket çapında bulut geçiş stratejisi uygulamaya çalışılırken, sürecin ne kadar süreceğini ve genel maliyetleri hatırlamak önemlidir. Bu göç dönemi boyunca bant genişliği maliyetlerinin rokete dönüşeceğini ve bazı durumlarda genel çalışanların verimliliğini de engelleyeceğini unutmamakta yarar vardır.

Ankara Yazılım Firma Rehberi Etkili Yolu

Bulut göçü nihayetinde yaygın kabul görmeye başlayacak, ancak pek çok Ankara Yazılım Firma Rehberi hala evrensel soruyu sormaktan hoşlanıyor: "Eğer bu çok iyi olursa, neden her yerde değil?" Yukarıda bahsedilen gerekçelerden başka, bulut göçünün yavaş yavaş benimsenmesinin ardındaki en büyük nedenlerden biri, kuruluşların zorluklarla nasıl başa çıkılacağı konusunda hâlâ belirsiz olmasıdır.

Mevcut sorunlara yönelik birkaç çözüm ve bu çözümlerin nasıl çözüleceğini tartışalım:

 1. Her Zaman Şifrelenmiş Dosya Sistemlerini Kullanın - Bir sunucudan diğerine veri taşıma sırasında akılda tutulması gereken ilk şeylerden biri, kaybolmuş veya çalınmış olsa dahi, saldırıya uğramayacak veya diğer kötü niyetli amaçlar için kullanılmayan bir şifrelenmiş dosya biçimi kullanmaktır. Ankara Yazılım Firma Rehberi HTTPS gibi çeşitli teknolojiler size yardımcı olmak için bulunur ve bulut geçişinin güvenli bir şekilde ilerlediğinden emin olunur.
 2. Düzenli Yedeklemelerin Sağlanması - Pahalı, düzenli olmayan yerinde yedekleme, tam bir veri güvenliğini sağlamak ve bir çökme durumunda bunları kullanılabilir kılmak için en iyi yoldur. Ankara Yazılım Firma Rehberi Verileri yedeklemek daha fazla yedek sağlar ve verilerinizde sizi daha fazla uyarır veya organize eder ve dağıtır.
 3. Yetenekli Bulut Mühendisleri ile Bağlantı Kurun - Birisi, veri taşıma ve bunun nasıl gerçekleştiği hakkında bilgi sahibi yetenekli bulut mühendisliği profesyonellerinin önemini vurgulamıyor. Ankara Yazılım Firma Rehberi Böyle bir profesyonelin işe alınması bulut göç stratejinizin güvenli ellerde olmasını sağlayacak ve herhangi bir krize hızla dağıtılacaktır.
 4. Kurulan Satıcılarla İş Ortağı - Kanıtlanmış geçmiş sicile ve bulut göçüne ilişkin daha iyi bilgi sahibi bir bulut satıcısı, her zaman ilgi alanlarınıza daha uygun olacaktır. Ankara Yazılım Firma Rehberi Aynı zamanda, daha az tecrübeye sahip, söz verdiklerini yerine getirmeyen satıcılarla ortaklık kurarak potansiyel tuzaklardan kaçınmanıza izin verir.
 5. Bulut Göçüne İhtiyacınız Hangi Uygulamalara Karar Verin - Hangi uygulamaların buluta taşınması gerektiğini bulmanız gerektiğini belirlemeniz zorunludur. Bunu, uygulamanın genel yararlılığını, kaç kişinin kullandığını ve yerinde olması, bulutta bulunmaktan daha iyi olup olmadığını kontrol ederek kolayca yapabilirsiniz.
 6. İlgili Riskleri Belirleyin - Verileri buluta taşırken güvenlik her zaman önemli bir husustur ve verileri daha erişilebilir hale getirseniz de verilerin güvenlik saldırılarına karşı daha savunmasız olmasını sağlamayı unutmayın. Ankara Yazılım Firma Rehberi İlgi alanlarınıza bakmak için iyi bir veri güvenliği şirketi seçiyorsanız, bu risk ciddi oranda azaltılır.
 7. Maliyetleri Hesaplayın - Söylemeye gerek yok, asla dahil edilen toplam maliyeti hesaplamadan veri taşıma gerçekleştirmeye karar verin. Taşıma hizmeti sağlayıcınızın size maliyetlerin ayrıntılı bir dökümünü sağladığından ve dalışa başlamadan önce kar oranları hesapladığından emin olun.

Ankara Yazılım Firma Rehberi

Medanis Bilişim'de, bulut göçünün risklerini anlıyoruz ve sürecin başarılı olabilmesi için uzman dikkat ve özen gerektiriyor. Bulut üzerindeki mevcut verilerinizi ve uygulamalarınızı yeni sürüme geçirirken, değiştirirken veya birleştirirken, minimum süreci ve kaynağınızla maliyetinizi düşürürken tüm sürecin son derece güvenli olmasını sağlıyoruz.

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, Profesyonel Tasarım: Ankara Web Tasarım, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.
Ankara Yazılım Firma Rehberi için 444 5 698 numaralı telefondan bize hemen ulaşabilirsiniz.

Ankara Yazılım Firma Rehberi yazımıza yorum bırakabilirsiniz.

Etiketler: ankara yazılım firması rehberi ankara yazılım firma rehberi

paylaş

İlgili YazılarYorumlar