Logo

Ankara Web Tasarım Firması


paylaş
Ankara Web Tasarım Firması

Mobil kullanımın 2019 yılına kadar hızla artacağı ön görülüyor. Yeni cihaz türleri (akıllı saatler gibi) hayatımıza girmeye başladı bile. Sırada akıllı gözlüler ve diğer giyilebilir teknolojiler var. Cihazlar giderek daha güçlü hale gelecek. Mobil şebekeler daha hızlı ve daha güvenilir hale gelecek. Tüketim tarifleri yerine düz tarifeler geri gelecektir. Ankara Web Tasarım Firması ile çalışarak responsive tasarıma sahip bir web siteniz olabilir. Böylece tüm cihazlara uygun bir web siteniz olur.

Müşteri Sayınız Artar

Mağazalara, ulaşımlara, teslimatlara, kişisel servislere, vb. Hizmetlerin mobil dostu yerleşimler ve basit ve hızlı formlar vasıtasıyla işleri arttırdığının oldukça kolay olduğuna inanıyoruz. Örnek vermek gerekirse: Eve geri gidiyoruz ve bu gece yemek pişirmeyi hiç düşünmüyorumz. Peki yemeği nereden sipariş edeceğiz? Cep telefonundan açıldığında gayet güzel görünen ve kulanım kolaylığı olan web sitesini tercih ederek çıkan "ara" sekmesine tıklarız ve siparişimizi veririz. Ankara Web Tasarım Firması ile buna sahip olabilirsiniz.

 

 • İnsanların %61'i, aradıklarını bir mobil sitede hemen bulamazlarsa, hemen başka bir siteye geçeceğini söylüyor.
 • Kullanıcıların %67'sinin, mobil cihazlara uygun olmayan bir siteden, mobil olmayan bir siteye göre daha fazla satın alma olasılığı daha yüksektir.
 • Mobil uyumlu bir siteyi ziyaret ettiklerinde, %74'ü gelecekte o siteye dönme ihtimalinin daha yüksek olduğunu söylüyor.
 • Bir sitede bulduklarını beğenmeyenlerin %79'u geri dönüp başka bir site arar.
 • İnsanların %50'si, bir işletme gibi olsalar bile, web sitesi mobil cihazlara uygun değilse bunları daha az kullanacaklarını söylüyor.
 • Kullanıcıların% 48'i, mobil cihazlara uygun olmayan bir siteye ulaştıklarında hayal kırıklığına uğradıklarını ve rahatsız olduklarını söylüyor.
 • GOOGLE VE BING Sıralamanız Yükselir

Genel olarak konuşmak gerekirse, çevrim içi bulunmak istiyorsanız, en iyi arama motorları önerilerine göre web sitenizi biçimlendirmeniz gerekir. Bu kapsamda Google, 21 Nisan 2015 tarihinden itibaren yeni algoritmasının mobil yanıt veren web siteleri tercih ettiğini açıkladı. Örneğin, iki katlı bir web sitesi (masaüstü ve mobil) bile çalışmayacaktır. Ekrana uyarlanacak benzersiz bir URL'ye sahip olmalısınız. Ankara Web Tasarım Firması ile sahip olacağınız web sitesi ile, bu şekilde, çoğaltılan içerik bulunduğundan cezalandırılamazsınız.

 • GOOGLE LABEL MOBİL UYGUN İnternet sitesi

Google, mobil arama sonuçlarında 18 Kasım 2014'te resmi olarak mobil cihazlara uygun bir etiket başlattı. Web siteniz mobil cihazlara uygun değilse kullanıcılara açık olacak ve web sitenizi mobil cihazlardan daha az ziyaret edecekler. Ankara Web Tasarım Firması ile çalışarak mobil uyumlu bir web sitesine sahip olabilirsiniz.

 • DAHA İYİ GERİ DÖNDÜRME

Daha iyi arama motoru sıralamasının yanı sıra benzersiz bir URL, daha güçlü bir bağlantı kurulumuyla sonuçlanır. Tüm geri bağlantılarınız, masaüstü web sitesi ile mobil web sitesi arasında bölünmek yerine aynı alana işaret edecektir; bu, sayfalarınızın daha genel bir sıralamasını gerektirir.

 • DÜŞÜK YÜK ZAMANI

Diyelim ki 2 web siteniz var: masaüstü ve mobil. Birisi, masaüstü URL'nize e-posta veya anında mesaj göndererek paylaşır ve alıcı mobil cihazda bağlantıyı vurur. Sonuç? Uzun yükleme süresi nedeniyle kötü kullanıcı deneyimi, mobil ağ zayıfsa, muhtemelen zıplatılmış ziyaretçi olarak sonuçlanacaktır. Ankara Web Tasarım Firması  ile potansiyel bir müşterinizi daha kaybettiniz. Ve hız hakkında konuşurken, diğer yandan da düşünelim: Mobil olarak optimize edilmiş web siteleri masaüstü bilgisayarlarda ve dizüstü bilgisayarlarda daha hızlı yüklenir! Ankara Web Tasarım Firması ile yapılan bütün web siteleri son teknolojilere göre dizayn edilir.

 • GELİŞTİRİLMİŞ ERİŞİLEBİLİRLİK

Aynı senaryo. Her şeyi listelemem gerekiyor mu? Küçük yazı tipleri, uzunlamasına tasarım, sıkıştırma ve kaydırma, vb. Bunlar yalnızca bozuk kullanıcıları etkilemekle kalmaz, aynı zamanda diğer kullanıcıları da rahatsız edecektir.

 • BAZI BAKIM MALİYETİ

Ankara Web Tasarım Firması  ile mobil desteğe dayalı bir web sitesi biraz daha önceliğe mal olabilir ancak bakım maliyeti çok daha düşüktür. Bir masaüstü bilgisayar ve bir mobil web sitesi gibi, içeriği yeniden biçimlendirmeniz veya kopyalamanız ya da iki kez özellik eklemeniz gerekmez.

Ankara Web Tasarım Firması  Medanis Bilişim AŞ olarak yılların verdiği tecrübe ve profesyonellikle Ankara Web Tasarım Firması çalışmalarınızın her aşamasında size yardımcı olabiliriz. Bizimle iletişime geçerek genç ve dinamik takım arkadaşlarımızla birlikte fikirlerinizi hayata geçirebilirsiniz.

Ankara Web Tasarım Firması yazımıza yorum bırakarak makalemizi geliştirmemizde destek olabilirsiniz. Şimdiden yorumlarınız için teşekkür ederiz.

Etiketler: ankara web tasarım firması web tasarım firması ankara ankara web tasarım

paylaş

İlgili YazılarYorumlar