Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
AdWords Kampanya

AdWords Kampanya

İşletme sahiplerinin web sitesi kurmalarının nedeni daha çok kişiye ulaşabilmektir. Web sitenizi kurduktan sonra daha fazla insana ulaşmanın bazı yolları vardır. Yani web sitenizi yayına alıp beklerseniz büyük ihtimalle ya hiç kimse web sitenize gelmez ya da çok az kişi web sitenize gelir. Web sitenize müşteri çekmenin en hızlı ve güvenilir yolu AdWords Kampanya oluşturmaktır.

AdWords Kampanya oluşturmak aslında çok basit birkaç işlemden oluşmaktadır. Herkes kendi reklam hesabını oluşturarak reklamlarını yayına alabilir.

Ancak AdWords Kampanya oluşturmak bizim tek hedefimiz değil. En az harcamayla en fazla verimi elde edebilmek hedefimiz olmalıdır.

Google AdWords Kampanya için şöyle bir yol izler: Diyelim ki 30 kişi web tasarım kelimesine reklam vermek istiyor. Peki hangisinin reklamı yayınlanacak? Tabi ki en fazla parayı ödeyen kişinin reklamı yayınlanacak. Ayrıca AdWords Kampanya şartları gereği tıklama başına maliyet ödersiniz. Yani anahtar kelimelerin seçimi hayati bir önem taşıyor.

AdWords Kampanya için anahtar kelimeler çok geniş seçilirse işinizle ilgilenmeyen insanların da dikkatini çekebilir ve boş yere reklamlarınız tıklanır. Çok dar kelimeler seçilirse kimse görmez. Bu yüzden kelime seçimleri çok dikkatli yapılmalıdır.

AdWords Kampanya için ayrıca negatif kelime seçimi de yapılmalıdır. Negatif kelimeler anahtar kelimenize bağlantılı olarak gereksiz kelimelerin çıkmasını engellemek amacıyla kullanılır.

AdWords Kampanya en büyük avantajlarından birisi coğrafi konumları belirleyebilmektir. Belirli coğrafi konumu seçerek hedef reklamlarınızı ayarlayabilirsiniz. AdWords, bunu mümkün kılmak için yarıçap hedefleme, ilgi alanlarını hedefleme yerleri ve toplu yer hedeflemesi gibi çeşitli araçlar sunmaktadır. Yarıçap hedefleme, reklamınızın belirli bir coğrafi bölgede bulunanlara (örneğin, Ankara’ya 30 kilometre gibi) görünmesini sağlar. Bu özellik ayrıca, reklamınızın hangi noktaya ulaşacağını gösterir. Ayrıca, hava alanları, üniversiteler ve belirli ticari alanlar gibi ilgi çekici yerleri de hedefleyebilirsiniz. Birden çok coğrafi bölgeyi hedeflemek için toplu hedefleme aracı, aynı anda en fazla 1.000 konum ayarlamanızı sağlar. Bu araçların tamamı, AdWords hesabınızın AdWords Kampanya sekmesinde, ayarlar menüsünden edinilebilir.

Google AdWords Reklam Verme  çalışmaların da yardıma mı ihtiyacınız var? Medanis Bilişim AŞ Google AdWords sertifikalı ekibiyle size en karlı reklam kampanyalarını hazırlayabilir. Hedefimiz size mümkün olduğunca az reklam gideri çıkmasını sağlayarak, çok fazla kar etmenizi sağlamak olacaktır. 

Google AdWords Reklam Verme çalışmalarınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

AdWords Kampanya yazımıza yorum bırakarak yazımızın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz. Sizce AdWords Kampanya neden önemli?

About Author

Medanis Destek

Önceki Yazı

Sonraki Yazı