Logo

AdWords Anahtar Kelime Nedir?


paylaş
AdWords Anahtar Kelime Nedir?

Yeni müşteriler ve web sitenize yeni ziyaretçiler gelmesi için Google AdWords reklam kampanyası yürütmeyi düşünüyorsunuz. AdWords işletmenizi Google'da ilk sayfaya ve en üste taşır. SEO çalışmaları hem ciddi, disiplinli bir çalışma ister hem de sonuçları 5-6 ay içinde almaya başlarsınız. Reklam vermek isteyenlerin karşılaştığı ilk terim genelde anahtar kelime oluyor. AdWords Anahtar Kelime Nedir? sorusu biraz kafa karışıklığına neden olabiliyor.

AdWords Anahtar Kelime Nedir?

Anahtar Kelimeler, herhangi bir Adwords kampanyasının temelidir.

Anahtar kelimeler, kullanıcıların Google'da aradığı kelime veya cümlelerdir. Örneğin, "kahve", "inşaat müteahhidi" ve "web tasarımı" tüm anahtar kelimelerdir.

AdWords Anahtar Kelime Nedir? sorusuna cevap vermemiz lazım çünkü AdWords reklamları her zaman bir anahtar kelimeyle eşleştirilir. Web tasarım hizmetleri sunduğunuzu ve bu nedenle "web tasarımı" anahtar kelimesini kullanarak bir AdWords kampanyası yayınladığını varsayalım.

Basitçe söylemek gerekirse, birisi Google'da "web tasarım" kelimesini her aradığında, reklamınız görünecektir. Birisi reklamı tıklarsa web sitenize yönlendirilirler ve Google'a bir ödeme gönderirsiniz.

Ancak, bu kadar basit değil. Bunu biraz daha karışık hale getiren üç şey var:

  1. Muhtemelen sizin gibi AdWords Anahtar Kelime Nedir? sorusunu soran ve Google'ın ön sayfasında yer almak için para ödemeye hazır binlerce başka işletme var. Bu rekabet yaratır. Belirli bir anahtar kelimeyle eşleştirilmek isteyen işletmeler daha fazla olursa Google'ın ön sayfasında yer almak için daha fazla ödeme yapmanız gerekir. Bir teklifle ödemek istediğiniz tutarı ayarlarsınız. Teklifiniz ne kadar yüksek olursa, biri anahtar kelimenizi aradığında reklamınızın gösterilme şansı da o kadar iyi olur.
  2. Google, alakaya önem verir. Reklamları için "web tasarımı" anahtar kelimesini seçen bir kahve dükkanı listelenmesi pek olası değildir. Açıkça belirtmek gerekirse, bu bir hatadır, çünkü web tasarımı arayan insanlara bir kafe bulma olasılığı düşüktür. Google bunun bir hata olduğunu bilir ve reklamınızın listelenmesine engel olur. İşletmenizle alakalı anahtar kelimeleri seçmek, reklamınızın arama sonuçlarında anahtar kelime ile eşleştirilmesine olanak tanır. AdWords Anahtar Kelime Nedir? araştırmasını yapmanız reklamlarınızın gösterimi açısından önemlidir.
  3. Etkili bir reklam kampanyası yürütmek için yalnızca bir anahtar kelime kullanmayacaksınız, ancak bir anahtar kelime listesi kullanacaksınız, bunların her biri sonuç doğurup yayınlanmadığını görmek için dikkatlice izlenmelidir.

Google AdWords Reklam Verme  çalışmaların da yardıma mı ihtiyacınız var? Medanis Bilişim AŞ Google AdWords sertifikalı ekibiyle size en karlı reklam kampanyalarını hazırlayabilir. Hedefimiz size mümkün olduğunca az reklam gideri çıkmasını sağlayarak, çok fazla kar etmenizi sağlamak olacaktır. 

Google AdWords Reklam Verme çalışmalarınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

AdWords Anahtar Kelime Nedir? yazımıza yorum bırakarak yazımızın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz. Sizce AdWords Anahtar Kelime Nedir?

Etiketler: adwords anahtar kelime nedir anahtar kelime nedir google anahtar kelime ne

paylaş

İlgili YazılarYorumlar