Logo

AdWords Anahtar Kelime Nasıl Bulunur?


paylaş
AdWords Anahtar Kelime Nasıl Bulunur?

Google AdWords web sitenize daha fazla kullanıcı çekmek için kullanılabilecek en verimli ve akıllıca yöntemlerden birisidir. Bunun nedeni tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de Google arama motorunun en fazla kullanıcı sayısına sahip olmasıdır. Google AdWords reklam vermek göründüğü kadar basit bir işlem değil. Herkes AdWords reklamı vermek için hesap açabilir, reklam da verebilir ancak hedef en az harcamayla en verimli reklamı verebilmektir. Bunun için de en doğru anahtar kelimeler seçilmelidir. Peki, AdWords Anahtar Kelime Nasıl Bulunur?

Google reklam vermek isteyenlerin en merak ettiği sorulardan birisi AdWords Anahtar Kelime Nasıl Bulunur? sorusudur. Anahtar kelimeler reklamın odak noktasıdır çünkü insanlar arama motorlarına kelimeler yazarak bir şeyi ararlar ve aradıklarında sizi bulabilmeleri için doğru anahtar kelimeleri seçmeniz gerekir.

SEO çalışmaları yaparak da Google arama motorunda üst sıralarda çıkabilirsiniz ancak her gün belli bir saatinizi SEO çalışmalarına ayırmanız ve en az 5-6 ay ilk sonuçları almayı beklemeniz gerekir. Bu süreç içerisinde web siteniz öylece birilerinin tesadüfen sizi bulmasını mı bekleyecek. Tabi ki hayır!

Para açısından sıkıntınız yoksa başta web sitenizle ilgili anahtar kelimelere reklam verebilirsiniz. Zaman içinde zaten en verimli anahtar kelimeleri görerek bu kelimelere yoğunlaşabilirsiniz. Ancak bu süreçte gereksiz reklam harcamalarınız olacak ve gereğinden fazla harcamış olacaksınız.

Az bütçeniz varsa, AdWords Anahtar Kelime Nasıl Bulunur?

Az bütçemiz varsa maliyeti en azda tutup en iyi performansı sağlayacak kelimeleri bulup kullanmamız gerekir.

Anahtar Kelimeler, herhangi bir Adwords kampanyasının temelidir.

Anahtar kelimeler, kullanıcıların Google'da aradığı kelime veya cümlelerdir. Örneğin, "kahve", "inşaat müteahhidi" ve "web tasarımı" tüm anahtar kelimelerdir.

AdWords reklamları her zaman bir anahtar kelimeyle eşleştirilir. Web tasarım hizmetleri sunduğunuzu ve bu nedenle "web tasarımı" anahtar kelimesini kullanarak bir AdWords kampanyası yayınladığını varsayalım.

Basitçe söylemek gerekirse, birisi Google'da "web tasarım" kelimesini her aradığında, reklamınız görünecektir. Birisi reklamı tıklarsa web sitenize yönlendirilirler ve Google'a bir ödeme gönderirsiniz.

Ama ne yazık ki AdWords Anahtar Kelime Nasıl Bulunur? sorusunun cevabı bu kadar basit değil. Bunun nedeni işin içinde rakipleriniz de var. Yani onlar da web tasarım kelimesine reklam vermek istiyor ve veriyorlar. Peki Google'ın en üst sıralamasında belli bir sayı var yani isteyen herkesin reklamı gösterilemez. Bu neye yol açıyor?

Bu ne yazık ki daha fazla ödeme yapmanıza yol açıyor. Yani en fazla ödeyenin reklamı ilk sayfada en üstte çıkıyor. Bu yüzden her kelimenin ödeme miktarı farklı. Bir kelime 1-2 TL ederken rekabetin fazla olduğu bazı kelimeler tıklama başı 15-20 TL edebiliyor.

AdWords Anahtar Kelime Nasıl Bulunur? sorusunun cevabına gelmemiz gerekirse:

Çoğu işletme çeşitli ürün ve hizmetler sunmaktadır. Bir AdWords kampanyası yürütürken, tek bir ürüne veya hizmete odaklanmak en iyisidir. Ücretli reklamlar, spesifik ve alakalı olduklarında en iyi sonucu verir. Tek bir ürüne veya hizmete odaklanmak teklifinizle ve potansiyel müşterilerin bir alt kümesi ile alakalı olmanızı sağlar. Dahası, tek bir üründe odaklanmak, yüksek oranda hedeflenen bir açılış sayfası oluşturmanıza izin verir; bu da, AdWords trafiğinizden daha iyi bir dönüşüm oranı elde etmeniz anlamına gelir.

Google AdWords Reklam Verme ve AdWords Anahtar Kelime Nasıl Bulunur?  çalışmaların da yardıma mı ihtiyacınız var? Medanis Bilişim AŞ Google AdWords sertifikalı ekibiyle size en karlı reklam kampanyalarını hazırlayabilir. Hedefimiz size mümkün olduğunca az reklam gideri çıkmasını sağlayarak, çok fazla kar etmenizi sağlamak olacaktır. 

AdWords Anahtar Kelime Nasıl Bulunur? çalışmalarınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

AdWords Anahtar Kelime Nasıl Bulunur? Yazımıza yorum bırakarak yazımızın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz. Sizce AdWords Anahtar Kelime Nasıl Bulunur?

 

 

Etiketler: adwords anahtar kelime bulucu adwords anahtar kelime nasıl anahtar kelime google seçme

paylaş

İlgili YazılarYorumlar