Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
2017’de Gerekli 5 Sosyal Medya Aracı

2017’de Gerekli 5 Sosyal Medya Aracı

2017’de Gerekli 5 Sosyal Medya Aracı- Sosyal medyada başarılı pazarlama stratejileri oluşturmak ve yürütmek zaman ve emek alıcı bir iştir. Şu bir gerçek ki kendi işimizi yaparken bir de sosyal medya hedeflerimize ulaşmak için gereken tüm kaynaklara ulaşmaya zamanımız yok. Peki siz ne yapıyorsunuz?

  • Daha yüksek bir kar marjı elde edene kadar bekliyor musunuz?
  • Tüm işi kendiniz yapmaya çalışıyor ve çoğu işi yarım bırakmak zorunda mı kalıyorsunuz?
  • Ödeyemeyeceğiniz yeni personel mi istihdam etmeyi düşünüyorsunuz?

Zamanınızı optimize etmeye yardımcı olacak araçları kullanarak sosyal medya pazarlama çabalarınızı daha ciddi yürütebilirsiniz.

Doğru araçları doğru bir şekilde kullanarak işinizi yürütmenin daha ciddi yönlerine geri dönebilirsiniz, ancak yine de tüm sosyal medya pazarlama ihtiyaçlarınızın karşılandığından emin olabilirsiniz. Aslında, üçüncü taraf hizmetleri, eklentileri ve yazılımı kullanarak, sosyal medya mesajlarınızın yayınlandığı saatleri planlamaktan, kullanıcıların içeriğinize ne kadar iyi tepki verdiğini detaylı bir şekilde analiz etmeye kadar her şeyi yapabilirsiniz.

2017’de Gerekli 5 Sosyal Medya Aracı

1. EveryPost 

 


EveryPost ile, içeriklerinizi ister anında isterseniz belirlediğiniz ileri bir tarihte paylaşabilirsiniz. Bu platform e-posta, DropBox, Twitter, Facebook, LinkedIn ve Tumblr’ı destekliyor. Aynı zamanda, Flickr ve YouTube’daki içeriği seçmenizi ve otomatik olarak Twitter, Facebook, LinkedIn ve Google+ ile paylaşmanızı sağlar. Kullanımı oldukça basittir. 5 farklı ödeme seçeneği ile size uygun olanı seçebilirsiniz.

2. Crowdbooster

2017’de Gerekli 5 Sosyal Medya Aracı Crowdbooster, analiz ve optimizasyon için harika bir seçenek. Analizinizi otomatik olarak günceller ve size veriler hakkında önemli bilgiler gönderir. Buradaki asıl yarar, içeriğinizin ne kadar iyi alındığına bağlı olarak gerçek zamanlı olarak strateji ayarlarınızı değiştirebilmenizdir. Kitleniz bir şeye iyi yanıt vermezse, Crowdbooster sizi hemen değiştirebileceğini bildirir.

3. Cyfe

Cyfe, analitik verilerinizin her parçasını izlemenizi kolaylaştıran bir işletme kontrol paneli aracıdır. Tamamen yapılandırıldıktan sonra, ihtiyaç duyduğunuz tüm veriyi tek bir gösterge panosunda alabilirsiniz; bu da büyük bir zaman kazandırır. Sonuçta Facebook, Twitter, LinkedIn, Instagram’a ve ardından Google Analitik’e kimin vakti yeter? Cyfe ile marka hesaplarınızı takip etme, Twitter takipçileri ve Facebook demografik bilgileri bir çırpıda incelenebilir. Ayrıca kolayca, hizmetleriniz için oturum açtıktan sonra kişi sayısını belirlemek oluşturulan kaç abonelikleri görebilir ve uygulama vardır indirmeleri, gerçek zamanlı olarak bakabilirsiniz.

4. Tampon

Buffer ile, bütün sosyal medya hesaplarınızı bağlayabilirsiniz ve her bir hesap için 100 mesaja kadar planlayabilirsiniz. Favori sitelerinizden veya wp_betawpposts’larınızdan RSS özet akışları ekleyebilir, ardından öneriler sekmesinden paylaşabilirsiniz. Sosyal medya yayınlarınızı daha etkili bir şekilde planlamanıza yardımcı olacak Buffer’ın tarayıcı uzantısını da kullanabilirsiniz. Zamanlama, sosyal medyada yayınlama konusunda her şeydir, bu da, cephaneliğiniz için mükemmel bir araçtı. Özellikle de her sosyal medya platformu gönderme için farklı ideal zamanlara sahip olduğundan.

5. Quuu

2017’de Gerekli 5 Sosyal Medya Aracı Quuu  ile, içeriği seçmenize ve sosyal medya etkinliğini artırmanıza olanak tanır. Bu araçla, sizi veya şirketinizi ilgilendiren kategoriler ve / veya konular arasından gidebilirsiniz. Yayınlarınızı, markanıza ilgi duyan kişilerle paylaşmanızı sağlayarak olabildiğince spesifik olmasını bekleyin. Bunu yaptıktan sonra, Quuu içeriği Arabellek hesabınıza otomatik olarak gönderir.

Bonus Araçları

Bu iki aracı ayrı yayınlamaya karar verdik çünkü sadece belli bir görevi yerine getirmek için tasarlanmışlar.

Bonus Aracı

2017’de Gerekli 5 Sosyal Medya Aracı # 1: Curalate

Curalate, görüntüler için bir araçtır. Her gün 2,6 milyardan fazla fotoğraf paylaşıldığı için, kimsenin harika bir fotoğrafın önemini inkar edemez, özellikle de her fotoğrafın 1000 kelimeye değer olduğunu düşünürseniz. Curalate, insanların markanız hakkında ne tür görsel içeriği paylaştığını bulmak için Facebook, Instagram, Tumblr ve Pinterest gibi en sık kullandığınız sosyal medya sitelerini taramak için özel bir algoritmaya güvenir. Kullanıcıların neler paylaştıklarını, fanlar içeriği bastırıyor, fotoğraf paylaşıyor veya başka şeyler olup olmadığını görmenizi sağlar. Bu bilgileri kullanarak kendi içeriğini basabilir, özelleştirilmiş görüntüler oluşturabilir ve mesajlarınızı Instagram ve Pinterest’e tek bir kullanıcı arabiriminden planlayabilirsiniz.

Bonus Aracı # 2: SocialRank

SocialRank, Twitter ve Instagram’da en iyi takipçilerinizi belirlemenize yardımcı olur. Takipçilerinizi, en çok takip eden takipçilerinize, en çok röportaj ve / veya en çok cevap veren kişilere, yakın zamanda sizinle etkileşime giren kişilere ve sizi en sık takip eden markalara göre sıralar. Coğrafik yerler, ilgi alanları veya özel anahtar kelimeler de dahil olmak üzere kendi filtrelerinize de ekleyebilirsiniz.

Piyasaya tam anlamıyla onlarca başka sosyal medya yönetimi aracı bulunduğunu ve günlük olarak yeni ürünler ortaya çıktığını belirtmek önemlidir. Duyduğunuz  her şeyi kullanmaya başlamayın, aksi takdirde, kendinizi hızlı ve bunalmış hissedersiniz.  Bu araçlardan sizce hangisi ilk olarak işinizi daha iyi görür buna karar verin ve birini seçin. İşi öğrenmeye başladıktan sonra ekstra araçlar kullanabilirsiniz.

Sosyal medya araçlarını kullanırken her zaman küçük başlayın ve her birini ayrı ayrı test edin.

 

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.

444 5 698 numaralı telefondan bize hemen ulaşabilirsiniz.

2017’de Gerekli 5 Sosyal Medya Aracı yazımıza yorum bırakabilirsiniz.

About Author

Medanis Destek