Logo

Web Sitesi Hosting


paylaş
Web Sitesi Hosting

Web sitesi kurmadan önce yapmanız gereken ilk şey bir domain almaktır. Domain web sitenizin arama çubuğuna yazdığınız adresin adıdır. Domaininizi web sitenizin kurma amacınıza uygun olarak almalısınız. Host ise alan adınıza yüklediğiniz tüm içeriklerin kaydolduğu yerdir. Web sitenize yazdığınız her yazının, yüklediğiniz her fotoğrafın bir depoya kaydedilmesi gerekir. İşte buna host denir. Web Sitesi Hosting ilişkisi şu şekildedir: Hosting olmadan web sitesi kuramazsınız.

Web Sitesi Hosting önemlidir. 24 saat internete açık olan yerler sayesinde siteniz günün her saatinde ziyaret edilebilir. Hosting işini günümüzde birçok yerli ve yabancı firma yapmaktadır. Web sitesi sahibi herkesin kiraladığı bu depo için aylık ya da yıllık olarak ödemesi gerekir.

Web sitenize hosting kiralarken bazı şeylere dikkat etmeniz gerekir. Bunlar şöyledir: hız, size verilecek alan boyutu, desteklediği programlar ve genel özellikler. Bir web sitesine girdiğiniz sayfalar çok yavaş açılıyorsa bu ya bağlandığınız internetten ya da girdiğiniz web sitesinin hostinginin yavaş olmasından kaynaklanır.

Web siteniz kurulurken ve tasarımı yapılırken sizlerin Web Sitesi Hosting hakkında bilgilendirmesi gerekir. Medanis Bilişim AŞ olarak satış temsilcimizi yanınıza göndererek sizi gerekli konularda önce bilgilendiriyoruz. Web Sitesi Hosting başlamadan önce web siteniz tasarlanırken ve tasarlandıktan sonra nelerle karşılaşacağınızı bilirsiniz.

Hosting saklama alanı da sizin için çok önemli faktörlerden birisi. Alışveriş siteniz varsa daha çok saklama alanına ihtiyaç duyarsınız. Bireysel bir web sitesi kurdurup sadece fikirlerinizi paylaşacaksınız ona göre bir saklama alanı gerekir. Yani hangi alanda web sitesi kurulacaksa o alana göre saklama alanı alınması gerekir. Tecrübeli bir firmayla çalışırsanız ihtiyacınızı ön planda tutacak ve sizlere gereğinden az veya fazla bir şey almaya yönlendirmeyecektir.

Web Sitesi Hosting da bir diğer önemli nokta web sitenizde kullandığınız program ve veritabanını kiraladığınız sunucunun desteklemesidir. İş başvuru formları, talep formları, müşteri hizmetleri formları, kredi kartı ödeme seçeneği gibi dinamik formlar web sitenizde olabilir. Her hosting servisi bu formları çalıştırmayabilir. Hosting ve alan adı alırken de profesyonel bir firmayla çalışmanız sizin için daha iyi olacaktır.

Etiketler: hosting web tasarım hosting web sitesi web sitesi hosting

paylaş

İlgili YazılarYorumlar