Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
Sigorta Web Tasarım

Sigorta Web Tasarım

İnternette sizin için Facebook, Twitter, Instagram gibi sosyal paylaşım sitelerinde örgütlenmiş pek çok insan sizin onlara ulaşmanızı bekliyor. Sigorta yaptırmak isteyen kişilere ulaşmanızın ilk adımı Sigorta Web Tasarım çalışmasıyla web sitesi yaptırmaktan geçiyor. Facebook gibi sosyal paylaşım sitelerinde paylaşım yaparak kendinizi duyurabilirsiniz ancak web sitesi sahibi olmanızın avantajları daha çok olacaktır.

Sigorta Web Tasarım çalışması olmayan sigorta şirketleri diğer sigorta şirketlerine oranla daha güvensiz görünecektir. Sigorta şirketinizin daha kurumsal ve ciddi görünmesi için mutlaka bir Sigorta Web Tasarım çalışmasıyla web siteniz olması gerek. Facebook, Twitter gibi paylaşım sitelerinde sizi gören insanların ilk yapacağı Google arama motoruna girerek sizin web sitenizi aratmak olacaktır.  Bu konuda yapacağınız çalışmalar direkt sigorta şirketinizi arayan kişi sayısını etkileyecektir. Sigorta Web Tasarım çalışması yapılırken size daha uygun olsun diye hazır şablon site yapma teklifi sunulabilir. İlk etapta şablon site daha avantajlı da görünse ileriki dönemde şablon web sitesi sizi zarara uğratabilir. Şablon siteler seri üretim mantığına göre uygulandığından birçok sigorta şirketinin Sigorta Web Tasarım birbirine benzer. Google arama motoruna hazır şablon Sigorta Web Tasarım yazdığınızda ne demek istediğimi göreceksiniz. Bu size iki olumsuz durumu getirir. Birincisi sitenizi ziyaret eden kişiler farklı bir siteye girdiğini bile fark etmeyebilirler. Sizi diğerlerinden ayırt edecek bir durumda olmalısınız. İkinci olumsuz tarafı ise Google arama motorunun benzer siteleri bir süre sonra görmezden gelmeye başlamasıdır. Google arama motorundaki yeriniz gün geçtikçe geriye gitmeye başlar. İlk sayfada çıkmak sizin için çok zorlaşır. Sigorta Web Tasarım özgü olmazsa sigorta şirketinizin web sitesi daha kurulum aşamasında bir adım geriye düşer. Sigorta Web Tasarım çalışmanız ayrıca sağlık sigortası, deprem sigortası, araba sigortasından hangisiyle ilgiliyse ona uygun yapılmalıdır.

Sigorta Web Tasarım çalışmanızı orijinal şekilde yaptırıp web siteniz yayına alındıktan sonra da çalışmalarınız devam etmeli. Web siteniz bittikten sonra bu defa da hangi içeriği girsem diye düşünmeye başlarsınız. Ya internetten kopyala yapıştır hazır metinler bulursunuz ya da sırf bir şeyler yazmak için geçiştirirsiniz. İçerik girişi Google arama motorlarında ilk sıralarda çıkmak için önemli bir faktördür. Sigorta Web Tasarım sitenize içerik girerken kesinlikle kopyala yapıştır yapmayın. Az olsun öz olsun ama kendi cümlelerinizle insanların rahat okuyabileceği şekilde içerik girişi yapın.

Şirketiniz, kültürünüz, ürünleriniz ve hizmetleriniz ile rakiplerinizden nasıl farklılaştığınız hakkında konuşuyor. Profesyonel bir marka geliştirme şirketinin, firmanızı logo ve kartvizitinizden basılı broşürlerinize ve reklamlarınıza dünyanıza nasıl sunduğunuzu tanımlayacak etkili bir marka stratejisi üretmesi gerekmektedir.

manulife_sign_design

Açık bir marka kimliğini de Sigorta Web Tasarım web sitenizin bulmacanın kritik bir parçasıdır. Hayat ve sağlık sigortası ürün ve hizmetlerini satan rekabetçi iş yaptığınızda, “güzel” görünen bir Sigorta Web Tasarım  web sitesinden daha fazlasına ihtiyacınız var. Çalışan bir web sitenize ihtiyacınız var: Potansiyel müşterileri etkileyen ve sunduğunuz ürünleri açık bir şekilde açıklayan web sitesi. Birisine bilgili, profesyonel ve güvenilir olduğunuzu gösteren bir web sitesi.

Web sitesini olabildiğince görsel olarak çekici kılmak için profesyonel bir grafik tasarımcısı ile çalışmanız gerekir; ancak tasarımcının birlikte ziyaretçilerinizi müşterilere dönüştüren bir web sitesi oluşturabilen bir web sitesi geliştirme şirketinin bir parçası olduğu bir firma seçin.

manulife_website

Sigorta Web Tasarım Anasayfa : İnsanlar gördüklerini ilk birkaç saniyede anasayfanızı beğenmezse onları kaybettiniz demektir. İnsan beyni, kelimeleri okumaya zaman kalmadan şekiller ve renkleri değerlendirir, böylece ziyaretçiniz tek bir kelimeyi okumadan önce ana sayfanız sigorta şirketinizle ilgili bazı önemli görsel mesajlar göndermelidir. Genel görünüm onların beklentilerine uygunsa, söylemeniz gereken şeyleri okumak için zaman alacaktır. Web sitenizin geliştirme ekibini ana sayfanızın tasarımında aşağıdaki yönleri kapsayacak şekilde hazırlayın:

Sigorta Web Tasarım Profesyonellik:  Şüphesiz, ana sayfa profesyonel bir ilk izlenim bırakmalıdır. İnsanların hayatlarını etkileyecek olan hayat ve sağlık sigortası poliçelerini satıyorsunuz. Bir amatör ana sayfa size hiçbir iş kazandıramaz.

Profesyonel bir görünüm oluşturmak için, ana sayfa çok fazla metin ağırlığında olmamalıdır – sunduğunuz hizmetlerin ve ürünlerin kısa ve özlü bir şekilde açıklanması şeklinde olmalıdır. Özet metin ve resimler açıkça ve mantıksal bir biçimde düzenlenmeli, kurumsal renkleriniz doğru bir şekilde kullanılmalıdır ve şirketin adı ve logosu görmek kolay olmalıdır.

Harekete geçirici mesajlar : En başta müşterilerinize benzersiz satış noktalarınızı ulaştırmanız gerekir. Rakiplerinizden farkınız ne? Bağımsız bir sigorta komisyoncusu olarak, piyasada bulunan tüm politikalara erişebileceğinizi vurgulamak isteyebilirsiniz. Bir sigortacının ürünlerini satan tutsak bir sigorta acentesi olarak, sigortacınızın tanınmış, saygın ve büyük bir geçmişe sahip olduğu gerçeğini vurgulamak isteyebilirsiniz. Belki de ücretsiz bir finansal check-up hizmeti sunarsınız veya müşterilerin sinir bozucu bir kayıt yapmak yerine doğrudan sigorta acentelerinizi arayabilmesinden gurur duyarsınız. Veya müşterilerin sigorta ihtiyaçlarına özel olarak hazırlanmış çözümler üretmek için gerçekten zaman ayırdığınızdan emin olabilirsiniz.

Ne olursa olsun, bu mesaj, ziyaretçinizi web sitenizde kalmaya ve daha fazla bilgi edinmeye ikna etmek için ana sayfanızda gururla görünmeli ve diğerlerinden nasıl farklı olduğunuzu bilmeliler ve istediği ürünü ve hizmeti sunabilmelisiniz.

Sigorta Web Tasarım İletişim : İlgili müşterilerin sizinle iletişime geçmesini zorlaştırmayın. Ana sayfanıza ve iletişim formuna giden diğer her sayfaya açık bir tıklama düğmesi ekleyin. Telefon numaranız için de aynı şey geçerli – bu işlemin her sayfada her zaman görünür olduğundan emin olun.

Sigorta Web Tasarım Kimsiniz-Hakkında?   Bağımsız bir acente veya bir kuruma bağlı şirket olup olmadığınız konusunda tam bir bilgi verin. İnternette hayat ve sağlık sigortası poliçeleri satın almak için farklı kurum türlerini tartışan birçok wp_betawpposts ve makale var ve birçoğu birinin ya da diğerinin tarafında sıkça çöküyor. Açık ol, dürüst ol ve tamamen bağımsız bir insansın ya da belirli bir sigortacının politikalarını satıyor olman şartıyla dürüst ol. Müşteriye en iyi hizmeti neden sunduğunuzu ikna edici şekilde açıklayın.

Sigorta Web Tasarım Ne önerirsiniz?   Ayrı bir sayfada hayat ve sağlık sigortası türlerinin listesini vererek, bunların her biri daha ayrıntılı bilgi veren ayrı bir sayfaya bağlanabilir. Mevcut birçok politika, işleri ortalama bir kişi için çok kafa karıştırıcı kılar. Dolayısıyla, sunduklarınızı görmek mümkün olduğunca kolaylaştırın, örneğin basit bir liste ile madde işareti kullanın:

Hayat Sigortası Opsiyonları

  • Dönem Hayat Sigortası
  • Tüm Hayat Sigortası
  • Evrensel Hayat Sigortası
  • Kaza Sonrası Ölüm Sigortası

Sağlık Sigortası Opsiyonları

  • Kritik Hastalık Sigortası
  • Engelli sigortası
  • Diş sigortası

İlk yaklaşım, zaten ihtiyaç duydukları şeyleri anlayan insanlar için de geçerli olabilir, ancak birçok kişi politikayla ilgili daha fazla bilgi edinmek ve hangi teklifin ihtiyaçlarına en uygun olduğunu düşünmek istemektedir. Kural olarak, web sitenizin gezinme isteğinin herkese hitap ettiğinden emin olun: neyi zaten bilenler için, doğrudan teklif bölümüne gidebileceklerinden emin olun; Farklı yaşam ve sağlık politikalarını okumayı seven insanlar için, ayrı sayfalardaki ayrıntılı bilgileri sağlayın. Bu şekilde, her iki tipte insana hitap edersiniz: saçmalık okuyucu ve detaylı birey.

Maliyeti Ne Kadar ?   Maliyet, herkes için önemli bir husustur. İnsanlar, sigortaları için ne kadar ödeyecekleri konusunda bildik bir rakam istiyor. Dolayısıyla bir teklif almalarını kolaylaştırın.

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.

Sigorta Web Tasarım yazımıza yorum bırakabilirsiniz.

About Author

WMwcZ9zI1x

Önceki Yazı

Sonraki Yazı

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir