Logo

İşletmeler Sosyal Medya’dan Nasıl Faydalanır?


paylaş
İşletmeler Sosyal Medya’dan Nasıl Faydalanır?

İşletmeler Sosyal Medya’dan Nasıl Faydalanır?

Sosyal Medya, online reklam stratejilerinde kullanılan en önemli alanlardan biridir.  Eğer bir işletme henüz sosyal medyada bulunmuyorsa, ya sosyal medya ile tanışmamıştır ya da sosyal medyanın işletmesine sağlayacağı faydaların farkında değildir. Bu yazımızda pratik olarak sosyal medyadan işletmelerin nasıl faydalanabileceğinden bahsedeceğiz.

Blog Açın

İçeriğin öneminin gittikçe arttığı günümüzde işletmenizin insani yönünü yansıtan kurumsal bir blog oluşturarak müşterilerinize yönelik bilgilendirmeler gerçekleştirin.

Facebook Sayfası Oluşturun

Facebook, sosyal ağlarda hâlâ en çok üyesi bulunan ve en etkin kullanılan sosyal mecralardan biridir. Facebook işletmeler için sayfa oluşturmaya müsade etmektedir. Oluşturacağınız sayfada işletmenizin ürünlerini ve hizmetlerini tanıtabilir, müşterileriniz ile interaktif bir iletişim ortamı sağlayabilirsiniz.

Twitter Hesabı Oluşturun

Twitter, Facebook’tan sonra sosyal mecralar arasında 2. sırada yer alan en etkin sosyal ağlardan biridir. Müşterileriniz ve müşteri adaylarınız sizi Twitter üzerinden takip edebilir. Özellikle son dönemde müşteri hizmetlerine destek amacıyla Twitter etkin olarak kullanılmaktadır.

Youtube Kanalı Açın

İşletmenizi, ürünlerinizi ve hizmetlerinizi tanıtan; ürünlerinizi kullanan kişilerin tecrübelerini içeren içerikler oluşturarak kendi televizyonunuzu oluşturun. Müşteri kitlenizin kelime bulutunu belirleyerek sosyal medya optimizasyonunu gerçekleştirebilirsiniz.

Özgün İçerikler Oluşturun

İnsanların paylaşabileceği strateji odaklı mesajlar içeren bilgilendirici videolar, resimler ve metinler hazırlayın. Bu içerikleri takipçileriniz ile paylaşın.

Devamı sonraki blog yazılarımızda…

İşletmenizin Sosyal Medya’dan faydalanarak cirosunu arttırmak mı istiyorsunuz? Dilerseniz sizi Medanis Dijital Ajans’ın Sosyal Medya Danışmanlık Hizmetlerinden faydalandıralım. Size özel çözümler üretebilmemiz için ihtiyaçlarınızı bilmemiz gerekiyor. Size bir e-posta kadar yakınız.

Etiketler: kurumsal sosyal medya kurumsal facebook sosyal medya pazarlama

paylaş

İlgili YazılarYorumlar