Logo

Google AdWords Danışmanlığı


paylaş
Google AdWords Danışmanlığı

Google AdWords kullanımı başta basit gibi gelse de Google AdWords Danışmanlığı gerektirecek bir alandır.

10 haneden 8'inde internetin olduğu şu günlerde hala web siteniz Google'da çıkmıyorsa büyük bir sorununuz var demektir. Dünyada en çok kullanılan arama motoru Google arama sonuçlarında geride kalan web sitelerini açık arttırmalı Tıklama Başına Maliyet (TBM) sistemiyle işletmenizin sağladığı hizmet veya ürünlerle alakalı olarak aranan kelimelerde sitenizin Google aramalarında üst sıralarda çıkmasını sağlayan ücretli bir araçtır.

Peki neden Google AdWords Danışmanlığı ile çalışmanız gerekir kendiniz paranızı ödeyerek reklam veremez misiniz?

Google reklamı vermek istiyorsanız öncelikle işinizle alakalı anahtar kelimeleri tespit etmeniz gerekir. Yanlış tespit ettiğiniz her anahtar kelime yüzünden reklam bütçeniz boşa gidecektir. Reklamınız görüntülendiği sürece ücret alınmaz ancak kullanıcılar Google arama motorunda web sitenizi her tıkladıklarında ücretlendirilir. Yani şöyle düşünün siz bayan ayakkabıları satıyorsunuz. Anahtar kelime olarak sadece ayakkabı yazdınız. Google arama motorunda ayakkabı arayan herkes sitenize tıklayacak ve boşuna ücret gidecektir. Erkek ve çocuk ayakkabısı için boş yere sitenize girilecek. Google AdWords Danışmanlığı sayesinde anahtar kelimeler özenle elenerek seçilir. Sürekli negatif kelimeler belirlenir ve anahtar kelimelerden çıkarılır.

Google AdWords Danışmanlığı için Google AdWords sertifikalı yerlerle çalışmanız yerinde olacaktır. Google AdWords paket ücretleri için web sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Google AdWords sayesinde istediğiniz profilde müşterilere ulaşırsınız ve istemediklerinizi de filtreleme yöntemiyle dışarıda bırakırsınız. Reklamlarınıza tıklandığında müşterinin size telefonla ulaşmasını istiyorsanız tıklanabilir bir "Ara" düğmesi ekleyebilir veya markanızı sergilemek için video reklamları kullanabilirsiniz.

Google AdWords ile reklamınızı istediğiniz saatlerde gösterebilir ve istediğiniz dil seçeneklerini seçebilirsiniz. Google AdWords Danışmanlığı ile bu konuda daha fazla yardım alabilirsiniz.

Görüntülü reklam ağını kullanarak youtube gibi sitelerde reklamınızı belirli yaş aralığı ve istediğiniz cinsiyeti seçerek yayınlatabilirsiniz.

 

Etiketler: google adwords danışmanlığı google advords danışmanı adwords google danışmanlığı

paylaş

İlgili YazılarYorumlar