Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
Arama Motoru Optimizasyonu

Arama Motoru Optimizasyonu

Search engine optimization (SEO) yani Arama Motoru Optimizasyonu web sitenize organik hit alma için yapılan çalışmalardır.

Google, Bing ve Yahoo gibi büyük arama motorlarında üst sıralarda çıkmanın önemini bilmeyen yoktur. Web siteniz ne kadar üst sıralarda çıkarsa sitenize giren insan sayısı da bu oranda artar. Web sitelerinin üst sıralarda çıkmasının kolay yolu Google AdWords’e reklam vermektir. Ancak bunun için düzenli olarak reklam geliri ayırmanız gerekir. Ayrıca bunu ücretsiz olarak SEO yani Arama Motoru Optimizasyonu çalışmasıyla yapabilecekken neden sürekli para ödeyerek firmanıza reklam maliyeti çıkarasınız?

Web sitenizi bilinen bir marka haline getirmenin en iyi yolu Arama Motoru Optimizasyonu çalışmalarıdır. Web siteniz daha kuruluş aşamasında SEO kurallarına göre inşa edilmelidir. Siteniz kurulurken ve tasarım aşamasında kullanılan kodların özgün olması arama motorları tarafından ödüllendirilir ve web sitesi kısa sürede taranarak üst sıralara çıkar.

Web sitenizin tasarım aşamasından sonra sitenize içerik girişi yapmanız gerekir. Arama Motoru Optimizasyonu kurallarına uygun içerikler yazmanız gerekir. Bu içeriklerin sitenizin amacına uygun anahtar kelimeler içermesi ve çok uzun ya da çok kısa olmaması gerekir. Ziyaretçiler yazınızı okurken sıkılmamalı ve tutarlı bilgiler edinmeli. İçerik girişinde en önemli noktalardan birisi de özgün içerik girişidir. İnternet üzerinden kopyala yapıştır cümleleri arama motorları hemen fark edecekler ve sitenize geri sıralara göndereceklerdir. Kullanılan fotoğrafların da özgün olması çok önemlidir. Google artık fotoğrafların ismi farklı olsa bile fotoğrafları da tarayarak aynı olduklarını fark etmekte. İçerik girişinde önemli diğer nokta ise düzenli içerik girişidir. Ziyaretçiler sitenize girdiği her gün yeni içerik görmek ister. Arama motorları düzenli olarak web sitenizi tarar. Bu yüzden günde yaklaşık 5-10 yazı arasında içerik girişi yapmanız gerekmekte.

İnternet üzerinden Arama Motoru Optimizasyonu ile ilgili karmaşık birçok bilgi bulunmakta. Bu şartlar altında uzman bir SEO firmasından hizmet almak en iyisi olacaktır.

 

 

About Author

WMwcZ9zI1x

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir