Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
E-Ticaret

E-Ticaret

E-ticaret bireysel satıcıların veya firmaların İnternet üzerinden ürün satışı yapmasıdır. E-ticaret yöntemi yaklaşık 20 yıldır kullanılmakta. İnternet’in ve bilgisayarların yaygınlaşmasıyla E-ticaret özellikle son beş yıldır büyük oranda artış gösterdi. Ürün ve hizmetlerin pazarlaması, tanıtımı, satışı, sigorta ve dağıtımının İnternet üzerinden yapılmasıdır.

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, sosyal medya reklamları, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.
444 5 698 numaralı telefondan bize hemen ulaşabilirsiniz. 

E-ticaret yöntemiyle sınırlı bir çevre ve belli bir kitleye ürün satışının ötesine geçerek pazarlama metotlarını ve sınırlarını değiştirmiştir. E-ticaret başlamadan önce TV, gazete reklamları, binlerce el ilanı dağıtmak, mektup göndermek, insanların evlerinden arayıp telefon üzerinden reklam yapmaya çalışmak gibi yöntemler vardı. İnternet sayesinde bunlardan çok daha etkili bir güç geçti firmaların eline. Facebook, İnstagram, Twitter gibi insanların kendiliğinden örgütlendiği bir ortamda reklam yapmak çok daha kolay. Üstelik tamamen istediğiniz kitleye ulaşabilirsiniz. Bir porselen üreticisi olduğunuzu düşünelim. Tabak, bardak vb ürünler satıyorsunuz. İnternet reklamcılığı kullanarak yakın zamanda evlenmeyi düşünen, porselen yemek takımı araştıran kişilere reklamınızı ulaştırabilirsiniz. Facebook, Google arama motoru gibi siteler insanların aramaları, paylaşımlarını kaydederek reklamları ona göre göstermekte.

E-ticaret sayesinde firmanız sadece bulunduğunuz şehirle kısıtlı kalmayacak tüm ülkeye hatta dünyaya açılacaksınız. E-ticarete başlamadan önce C2C, B2C, B2B yöntemleri hakkında bilgi edinmeniz iyi olacak. Günümüzde popüler olmaya başlayan C2C gittigidiyor gibi sitelerde müşteriden müşteriye satış imkanı sunan sitelerdir. B2C bir firmanın ürettiği ürünleri müşterilerine ulaştırmak için kurulan e-ticaret siteleridir. Örneğin bir ayakkabı firmasının ayakkabılarını web sitesi aracılığıyla satması. B2B firmaların birbirlerine hammadde ve parça satması üzerine kurulmuş bir sistemdir.

E-ticaret sisteminde web tasarımı da önemli bir faktördür. Web tasarımınız kaliteli olduğunda insanlar sizin kurumsal bir firma olduğunuzu görecek ve güvenecektir. Kurumsal bir firma olarak güvenilir hizmet verdiğinizde bir süre sonra marka haline geleceksiniz. Web tasarımında sitenizin Google optimizasyonlu olması gerekir. Google arama motoruyla uyumlu web siteleri Google’da ilk sıralarda çıkacak ve web sitenize giren kişi sayısı artacak.

Web sitenize müşteri çekmenin başka bir yolu Google AdWords üzerinden reklam vermektir. Reklam çalışmaları sayesinde kısa zamanda web siteniz tanınacak ve potansiyel müşterilerinize ulaşacaksınız.

E-ticaret, internette iş faaliyetleri yürütmektir. Bir web sitesi vasıtasıyla internette ürün ve hizmet satın alma ve satma anlamına gelir. E-ticaret, elektronik ticaretin kısaltılmış halidir. Bir çevrimiçi mağaza olarak da bilinen bir e-ticaret web sitesi, müşterilerin ürünler için göz atmalarını, bunları seçmelerini, bir arabaya koymalarını ve daha sonra ödeme sırasında ödemelerini kolaylaştıran özelliklere sahiptir.

Birçok kişi internette mal ve hizmet satın almak için fiziksel mağazalardan hareket ediyor. Bugün gelişmiş ülkelerdeki alışveriş yapanların % 60’ı mal ve hizmet satın almak için internete gider. Bu alışveriş yöntemi, çünkü uygun olduğu için sevilir. İnsanlar evlerinin rahatlığında alışveriş yapabilirler.

Normal bir tuğla ve harç deposunun aksine, bir E-Ticaret mağazası 7 gün 24 saat çalışmaya devam eder ve çalışır durumda kalır. Müşteriler, günün herhangi bir saatinde çevrimiçi olabiliyor ve ürün alabiliyorlar. E-ticaretin işletmelere sunduğu pek çok avantaj vardır. Daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.

Ürünlerin kapsamlı tanımları

Bir E-Ticaret sitesi müşterilere, ürünlerin tüm özelliklerini içeren veri formlarını sağlar. Bu veri sayfası ayrıca bu ürünü satın almış diğer müşteriler tarafından verilen dereceleri de içerebilir. Bu belge, bir ürün kataloğu olarak da bilinir; müşterilere satın almak istedikleri ürünler hakkında ihtiyaç duydukları tüm bilgileri verir. Bu bilgilerle donatılmış olan müşteriler, ürün satın alırken bilinçli kararlar alabilirler.

Müşteriler, satın almadan önce her bir ürünün ayrıntılarını da görebilirler. Malzemelerini okuyabilir ve üreticileri hakkında bilgi edinebilirler. Bu, tuğla ve harç fiziksel depolarda imkansız yanındadır. Bu nedenle, bir E-Ticaret mağazası müşterilerine ürünleriyle ilgili güncel bilgileri sunar ve bu, müşterilere bir ürün satın alma kararı verirken çok yardımcı olur.

E-Ticaret arama motorları aracılığıyla kullanılabilir

Fiziksel alışveriş mağazaları, marka oluşturma çabaları ve mağaza sahiplerinin endüstrideki paydaşlarla oluşturduğu ilişkiler nedeniyle gelişir. Bir E-Ticaret web sitesi daha sonra arama motorlarından çok miktarda trafik alıyor.

Milyarlarca insan, satın almak istedikleri ürünleri bulmak için her gün arama motorlarını kullanıyor. Bir fiziksel mağazayla bu kadar büyük bir pazara ulaşmak çok zordur. Bununla birlikte, bir online mağaza bunu kolayca gerçekleştirebilir. Bir çevrimiçi mağazaya sahip olmak, bir işletme fiziksel mağazalardan çok daha fazla müşteriye ulaşabilir.

Çalışmalara göre, çoğu insan yalnızca arama motoru sonuçlarının ilk sayfasında görünen bağlantıları tıklıyor. Hiçbir zaman ikinci veya üçüncü sayfaya gitmezler. Bu nedenle, E-Ticaret sitenizin sonuçların ilk sayfasında görünmesini sağlamak çok önemlidir. Bu, E-Ticaret sitesinde Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) olarak bilinen bir etkinlik gerçekleştirerek gerçekleştirilebilir. Bu etkinlik, online mağazanızın, arama motorlarında şeyler arayanların sonuçlarını bulan programlar tarafından daha görünür olmasına yardımcı olur. Çevrimiçi mağazanız sonuçların ilk sayfasında olduğunda birçok müşteri kazanabilir ve işletmeniz için daha fazla gelir elde edebilirsiniz.

Envanteri sürdürme ve yönetme maliyetini azaltma

Bir fiziksel mağazada, envanterin yönetimi için çeşitli masraflar vardır. Envanteri yönetmek zaman ve para gerektirir. Fiziksel envanter yönetimi sıkıcı ve masraflı. Bununla birlikte, bir E-Ticaret web sitesinde envanteri yönetmek daha kolay ve daha ucuzdur.

Bir çevrimiçi mağaza, sahibine bazı sorumlulukları otomatikleştirmek için kullanılabilecek özellikler ve özellikler sağlar. Böyle bir sorumluluk örneği envanter yönetimidir. Web sitenizdeki envanteri otomatikleştirebileceğiniz web tabanlı bir sistem var. Bunu otomatikleştirdikten sonra, sistem sizin için envanteri yönetir. Bu, size başka şeyler yapmak için zaman tanıyarak çevrimiçi mağazanızın işletme maliyetlerini düşürür.

Müşterilerinizin satın alma alışkanlıklarını kaydedin ve bakın

İş dünyasında bilgi güçtür. Müşterilerin satın alma alışkanlıkları bir işletme için çok önemlidir. Fiziksel bir mağazada, her bir müşterinin satın aldığı öğeleri ve bu öğeleri ne sıklıkta aldıklarını analiz etmek oldukça zor olurdu.

Bununla birlikte, bir e-ticaret mağazası, müşterilerinizin satın alma modellerini görmenizi kolaylaştırır.

Web sitesi, onu ziyaret eden her kişinin faaliyetlerini kaydedebilir. Web sitesi, ziyaret edilen sayfaları, satın alınan tüm öğeleri yanı sıra görüntülenen öğeleri kaydedebilir. Bu bilgileri kullanarak, çevrimiçi mağaza sahipleri müşterilerinin en çok arzuladıklarını öğrendikten sonra sunabilir.

Bunu başararak çevrimiçi mağaza sahipleri müşteri ilişkilerini daha iyi bir hale getirebilirler. E-ticaret mağazası iyi stoklanmış durumda ve müşteriler ne istediklerini bulabiliyorlar. Sonuç olarak, tatmin oldukları ve geri gelmeye devam ettikleri.

Bir E-Ticaret web sitesi, yıpranmadan veya yavaşlamadan ürün ve hizmetleri her zaman satışa sunabilir. Bunun nedeni, tüm sistemin bilgisayara dönüştürülmesidir. Etkili ve daima doğrudur. Bu nedenle, bir müşteri belirli bir ürünü sipariş ettiğinde, onlara teslim alırlar.

E-ticaret mağazası kendi envanterini yönetebilir. Üstelik, bu mağazalardan birinde Stajyer’de başlamanın maliyeti, fiziksel bir mağaza inşa etme maliyetiyle kıyaslandığında oldukça düşüktür. Çevrimiçi mağazanızı çalıştırmak için minimum lisansa veya izinlere ihtiyacınız var. Dahası, mağazanız için bir alan kiralamanız gerekmez.

Çevrimiçi mağazaların bakım maliyetleri açısından para tasarrufu yapabilmesinin yollarından biri de daha az çalışanı olmasıdır. Sistem çevrimiçi ve tamamen bilgisayarlı. Bu nedenle çok az çalışana ihtiyaç vardır. Bilgisayarlar kendi başlarına yapamayacakları işler için, örneğin müşteriler tarafından sorulan sorulara cevap bulmak için gereklidir. Genellikle bir çevrimiçi mağaza, fiziksel bir mağazadan daha kolay ve daha ucuzdur. Böylece, bir işletme için daha fazla kar üretir.

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, sosyal medya reklamları, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.
444 5 698 numaralı telefondan bize hemen ulaşabilirsiniz. 

E-Ticaret yazımıza yorum bırakabilirsiniz.

About Author

WMwcZ9zI1x

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir