Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
E-ticaret Zeytinyağı

E-ticaret Zeytinyağı

E-ticaret web sitesi aracılığıyla belli bir ücret karşılığı ürün veya hizmet satmaktır. Yasal olduğu sürece her türlü ürünü satabilirsiniz. E-ticaret Zeytinyağı da son dönemlerde gelişen bir pazar haline geldi.

Özellikle doktorların zeytinyağı hakkında olumlu şeyler söylemesi ve sağlığımıza faydalı olduğunu söylemesiyle zeytinyağına olan ilgiyi arttırdı.

E-ticaret Zeytinyağı sayesinde siz de İtalyan tarzında zeytinyağı pazarlayabilirsiniz. Neden sizin de bir zeytinyağı markanız olmasın? Marka haline geldiğinizde ürününüzü düzenli olarak alan bir müşteri kitlesi yakalarsınız, markanızın bir görselle bütünleşmesi gerekir. İnsanlar o görseli gördüklerinde sizin markanız olduğunu anlamalılar.

E-ticaret Zeytinyağı çalışmanız sizi direkt tüketiciyle buluşturacaktır. Size daha yeni E-ticaret Zeytinyağı ile ilgili başımdan geçen bir olayı anlatmak istiyorum. Yaklaşık iki ay önce zeytinyağım bitti ben de soğuk sıkım ve kaliteli bir ürün alayım diye internette aramaya başladım. İzmir’in bir köyünün zeytinyağını satan bir web sitesi buldum. Zeytinyağının taş baskı olduğunu söylüyordu gerçekten en kaliteli zeytinyağı taş baskı olandır. Yarım litresini 45 TL’ye satıyorlardı. Sonra nasılsa İzmir’deyim dedim ve o köye atlayıp gittim. Soğuk sıkım zeytinyağı almak istiyorum dedim beni üreticiye yönlendirdiler. Direkt zeytinyağının sıkıldığı yere gittim ve zeytinyağının sıkıldığı taş baskıları da görmüş oldum. Aynı zeytinyağını litresi 20 TL’ye aldım. Bir web sitesi litresi 90 TL’ye satarken ben aynı zeytinyağını üreticiden 20 TL’ye aldım. Tek yaptıkları yeşil ve şık şişeler alarak ambalaj yapmaları ve üzerine bir marka basmalarıydı. Neden siz de üretici olarak zeytinyağınızı üretip tüketiciye direkt ulaştırmıyorsunuz. İtalyanlar tüm dünyaya bizden zeytinyağı alıp satıyor. Aynı mantık geçerli. İtalyanlar bizden litresi 15’e alıyor dünyaya 90-100 TL’ye pazarlıyor. E-ticaret Zeytinyağı web sitesi kurarak hem tüm Türkiye’ye hem de dünyaya zeytinyağınızı ulaştırabilirsiniz. Ayrıca zeytinyağı sabunu yaptırıp ek ürün olarak da satabilirsiniz. Yeter ki üretim aşamasında asit oranı, Vit E ve toplam fenol oranının dünya standartlarında olmasına özen gösterin ve bu oranları web sitenizde paylaşın. Yurt dışında taş baskı soğuk sıkım zeytinyağlarını ufak şişelere koyarak eczanelerde yüksek fiyatlara satıyorlar. Yabancılar bunu ilaç olarak kullanıyor. Tüm bu konuları araştırarak E-ticaret Zeytinyağı kullanarak kaliteli bir web tasarımıyla tüm dünyaya zeytinyağı satabilirsiniz.

Sosyal medyada yerinizi alın

E-ticaret Zeytinyağı satışına başladığınızda sosyal medyadaki platformlarda mutlaka yerinizi alın. Sadece Instagram veya Facebook’ta satış yapmanız yeterli değil ya da sadece bir e-ticaret sitenizin olması da. Hem bir e-ticaret siteniz olmalı hem de sosyal medyada ürünlerinizi paylaşıp reklamını yapmalısınız.

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.

444 5 698 numaralı telefondan bize hemen ulaşabilirsiniz. 
About Author

Medanis Destek

Önceki Yazı

Sonraki Yazı