Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
E-ticaret Zenginleri

E-ticaret Zenginleri

Genelde e-ticarete başlayan ya da başlamayı düşünen herkesin aklında birden görüntüler flulaşmaya başlar ve kendinizi sahilde güneşlenirken kucağınızda bilgisayarınız işlerinizi takip ederken düşünürsünüz. Siz çalışırken garsonlar size içecek ve yiyecek bir şeyler getirir. Sonra son model arabanıza biner gidersiniz. E-ticaret Zenginleri bizi e-ticaret yapmaya yönlendiren en iyi motivasyon kaynakları bence. E-ticaret Zenginleri konusunu örnekler vererek biraz inceleyelim.

E-ticaret Zenginleri Forbes Dergisi’nin yaptığı sıralamaya göre birinciliği Google kurucularından Larry Page ve Sergey Brin kapmış durumda. Page’in ve Brin’in serveti 17.5 milyon dolar.

E-ticaret Zenginleri ikinci sırada Amazon kurucusu Jeff Bezos var. 12.3 milyar dolarlık serveti olan Bezos üstün yetenekli çocukların gittiği liseden mezun olmuştur. Princeton Üniversitesi Bilgisayar Bilimleri Fakültesinden sınıf birincisi olarak diploma almıştır. Yazlarını dedesinin Texas’daki çiftliğinde sığır bakıcısı ve traktör tamircisi olarak geçirmiştir.

E-ticaret Zenginleri üçüncülüğünde Google’ın CEO’su Eric Schmidt  bulunuyor. 2016 yılınında serveti 10.4 milyar dolar olmuştur. Schmidt, Yorktown Lisesi’nden mezun olduktan sonra, 1976‘da Mühendislik eğitimi alacağı Princeton Üniversitesi’ne kabul edildi.

Ülkemizin E-ticaret Zenginleri dediğimizde ise  Yemeksepeti.com CEO’su Nevzat Aydın ilk olarak aklımıza geliyor. Nevzat Aydın yemek siparişi konusuna yeni bir soluk getirdi ve bir şeyin ilk olanını yapmak her zaman çok kazandırır. Yemek siparişini daha önce telefondan verirken bugün milyonlarca kişi İnternet üzerinden sipariş veriyor.

Serkan Borançılı, Burak Divanlıoğlu ve Tolga Kabataş gittigidiyor’un kurucularıdır. Amerika’daki Ebay’ın çalışma sistemini inceleyerek ilk olarak ülkemizde uygulamışlar ve bunun karşılığını almışlardır.

Web tabanlı ilk özel alışveriş kulübü sistemini ülkemizde markafoni ile ülkemizde uygulayan Sinan Afra’da İnternet zenginleri arasındadır. Markafoni ilk kurulduğunda sadece belirli kişiler siteden alışveriş yapabiliyordu, insanlar birbirine davetiye göndermek zorundaydı. Zamanla yaygınlaştı ve tüm Türkiye’nin tanıdığı bir marka haline geldi.

Erdem Yurdanur,  futbol ve basketbol maçlarının sonuçlarını, istatistiklerini, puan durumlarını ve haberlerini yapan maçkolik’in kurucu ortaklarından.

Ülkemizde nedense kazanılan paralar ortalıkta pek konuşulmadığı için yabancılar gibi bir listeleme yapamadım. Ancak E-ticaret Zenginleri listeleri incelendiğinde görülüyor ki hepsinin ortak noktası bulundukları ülkede ilk defa o yöntemi kullanıyor olmaları.

E-ticaret Zenginleri Evan Sharp

 
E-ticaret Zenginleri içinde olmasa da en çok kullanılan ve e-ticaret de yapılan sosyal platformlardan birisi olan Pinteres’in kurucusu Evan Sharp da internet zenginleri arasında. Görsel yer imleme sitesi Pinterest, kısmen yaratıcı ve yaratıcı Evan Sharp’ın başyapıtı ekibi tarafından popülaritesini arttırdı. Sharp, Columbia Üniversitesi mimarlık programında öğrenci olduğu zaman karşılıklı bir arkadaşı aracılığıyla Silbermann’la bir araya geldi ve kısa süre önce bir başlangıç ​​Silbermann ve üçüncü Pinterest kurucusu Paul Sciarra’nın birlikte başlattığı Cold Brew Labs’a davet edildi. Kısa süre sonra, Silbermann, Sharp ve Sciarra, Mart 2010’da Pinterest’in ilk masaüstü sürümünü piyasaya sürdü. Şu anda 11 milyar dolar değerinde. Baş yaratıcı subay Sharp, Pinterest’in ön uç mühendisliği ve tasarım bölümlerini yönetmek için mimarlık geçmişini kullandı.
 

E-ticaret Zenginleri Evan Spiegel

  • Snapchat yaratıcısı Spiegel, Snap Mart 2017’de işlem görmeye başladığında en küçük kamu şirketi CEO’su oldu.
  • Her gün yaklaşık 150 milyon insan, çoğunlukla gençler ve bin yıllar, kaybolan mesajlar göndermek için Snapchat’ı kullanıyorlar.
  • Spiegel, 2011 yılında bir Stanford Üniversitesi kardeşlik kardeşi olan Murphy’yi kurdu.
  • Spiegel ve Murphy’nin her biri Snap’in yaklaşık% 18’ine sahip olmakla birlikte, yönetim kuruluna kontrol hakkı veren oy verme payı var.

E-ticaret Zenginleri Garrett Camp

Uber başkanı Garrett Camp, taksi toplama başlangıcını Travis Kalanick ile birlikte kurdu; Şirket sadece yedi yılda 68 milyar dolarlık bir değerlemeye ulaştı; FORBES, Camp’in şirketin% 9’undan fazlasına sahip olduğunu tahmin ediyor.Uber cep telefonu uygulaması kullanıcıların bir sürüş talebinde bulunmalarını ve bir sürücü yüklenicisinin onları alması için yönlendirilmesini sağlar – Uber her zaman ücretin bir kısmını alır. Haziran 2016’da şirket, Suudi Arabistan’ın egemen servet fonundan büyük miktarda yatırım yapılmasını içeren 5.5 milyar dolarlık büyük bir finansman turu düzenledi. Ancak Uber her yerde kazanmak değildir. Temmuz 2016’da Çin’den yenilgiye uğradı ve rakip Didi Chuxing’in% 20’sini ülkeden ayrılma karşılığında veren anlaşma imzaladı. Hareket, gelecekteki halka arzda zarar verecek olan şirketin mali yükünü ortadan kaldırdı. Uber’den önce, Garrett Camp, Web Bulma Aracı StumbleUpon’u kurdu ve 2007’de eBay’e 75 milyon dolar sattı. 2015 yılının ortalarında StumbleUpon’un çoğunluk hissesini geri aldı ve yönetim ekibine danışmanlık yapacağını söyledi.

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.

444 5 698 numaralı telefondan bize hemen ulaşabilirsiniz. 

E-ticaret Zenginleri yazımıza yorum bırakabilirsiniz.

About Author

WMwcZ9zI1x

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir