Logo

E-Ticaret Web Tasarım


paylaş
E-Ticaret Web Tasarım

Herhangi bir depo, ofis, işyeri açmadan bile e-ticaret yöntemiyle para kazanabilirsiniz. Son zamanlarda birçok kişi e-ticaret yaparak para kazanabileceğinin farkında. Az bir sermaye ile büyük paralar kazanabilirsiniz. E-ticaret Web Tasarım çalışmasıyla web sitesi yaptırmak size birçok avantaj sağlayacak.

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız. E-ticaret paketi fiyatlarımız için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Hepimizin bildiği gibi, e-ticaret dünyadaki patlayan bir endüstri haline geliyor. Çeşitli ürünler satmaya başlayan sayısız E-Ticaret Web Tasarım sitesi var.

Günümüzde insanlar kendi evlerinin konforunda oturarak her türlü şeyi alabilirler. İhtiyacımız olan tek şey, internet bağlantısı olan bir bilgisayar. Ödemeler genellikle, net bankacılık, banka kartı veya kredi kartı ile yapılır. Birçok e-ticaret sitesi ayrıca bu günlerde "teslimatta nakit" olanakları da sunuyor.

E-ticaret daha az sermaye gerektiriyor gibi görünebilir ancak nasıl normal bir iş yeri açarken iş yerinizin dekorasyonuna, temizliğine, boyasına özen gösteriyorsanız e-ticaret yaparken de E-ticaret Web Tasarım sitenizin tasarımına özen göstermeniz gerekmektedir. E-ticaret için web sitesi olmazsa olmazdır. E-ticaretle uğraşacaksanız mutlaka bir E-ticaret Web Tasarım için bir bilişim şirketinden destek almalısınız. Sitenizi tasarlatırken hazır-kalıp siteler yerine daha fazla ücret ödeyerek kendinize özel site istemelisiniz. Hazır web siteleri birçok kişiye satıldığından dolayı birbirine benzer pek çok web sitesi olacaktır. Google, Yandex, Bing gibi arama motorları bu benzer siteleri bir süre sonra önemsemeyecektir. Google gibi arama motorlarında üst sıralarda yer almak istiyorsanız tasarım aşamasından başlayarak SEO kurallarına uymak zorundasınız.

E-ticaret yaparken hangi alanda satış yapacaksanız E-ticaret Web Tasarım çalışmanızla siteniz buna uygun olarak tasarlanmalı. Menü seçenekleri, grafikler, logonuz bir bütün olarak E-ticaret Web Tasarım sitenizi kurumsal bir yapıya dönüştürecek ve zamanla bir marka haline geleceksiniz.  Hepsiburada.com gibi bir web sitesinin sayfasının kötü tasarlandığını düşünebiliyor musunuz? Web sitesi eğer kötü olsaydı hepsiburada.com kesinlikle başarılı olamazdı. İnsana güven veren renkler, özgün bannerler, logo, ürünlerin yerleştirmesi, kullanılacak ürün fotoğraflarının seçimi her şey özenle yapılmalı.

E-ticaret Web Tasarım siteniz tamamlandıktan sonra web sitesi trafiğini arttırmak için SEO çalışmaları yapmalısınız. SEO çalışmalarının en kıymetlisi ve ne yazık ki en yorucusu organik hit almaktır. Bunun için web sitenizle ilgili bir blog kurarak her gün düzenli olarak satış yaptığınız alanla ilgili özgün yazılar girmelisiniz. Yazıları girdikten sonra Facebook, Twitter, İnstagram gibi sosyal paylaşım sitelerinden yazıları paylaşarak web sitenize daha çok ziyaretçi çekebilirsiniz. Bu çalışmaları SEO çalışması yapan tecrübeli bir firmayla anlaşarak da yapabilirsiniz. Günde 3-4 saat alan bu çalışmalar sonucunda Google, Yandex, Bing gibi arama motorlarında reklam vermeden ilk sıralarda yer alabilirsiniz.

SEO çalışması yapan firmalarla anlaşarak yine e-ticaret web sitenizin reklamını vererek Google, Yandex, Bing gibi arama motorlarında ilk sıralarda çıkabilirsiniz. Bu konuda özellikle SEO çalışması yapan bir firmayla çalışmanızı öneririm çünkü çeşitli reklam seçenekleri var ve karar vermek için Google’dan eğitim ve sertifika almış kişilerin yardımıyla daha az reklam ücreti ödeyerek web sitenizin daha üst sıralarda çıkmasını sağlayabilirsiniz.

E-Ticaret Web Tasarım sitenizin başarısı için web sitenizde dikkat etmeniz noktalar mevcut:
1. E-Ticaret Web Tasarım Ürünlerin Fiyatlandırması

Müşteriler her zaman teklif ettiğiniz fiyatı rakiplerinizle karşılaştırır. Rakiplerinizin çeşitli ürünler için sunduğu fiyatları kontrol etmeniz şarttır. Rekabetçi bir fiyat analizi yapıldıktan sonra, fiyat üzerinde karar vererek, işinizde bir kayıp oluşturmadan müşterinize en iyi fiyatları sunabilirsiniz. Büyük bir ürün kataloğunuz varsa, e-ticaret web siteniz için en iyi fiyat stratejileri oluşturmak için araçlar kullanmanızı şiddetle tavsiye ederim.

 

# 2. E-Ticaret Web Tasarım Yüksek Kaliteli Ürünler

Birçok kişi, e-ticaret siteleri yoluyla satılan ürünlerin kaliteli olmadığını düşünüyor. Hatta bazıları, ürünlerin orijinal olmadığını düşünüyor. Web sitenizde sattığınız ürünlerin yüksek kalite standartlarına sahip olmasını ve web sitenizde açıklandığı gibi olmasını sağlayın. Müşterilerin web sitenizden aldıkları ürünlerin kalitesiyle ilgili hiçbir şikayet etmemesi gerekir.

3. E-Ticaret Web Tasarım İşlemler için Yüksek Güvenlik

Müşteriler her zaman kredi kartı verileri gibi gizli bilgilerinin güvenliğini kontrol edecektir. Bu nedenle, işlemlerin güvenli ve güvence altına alınmasının sağlanması önemlidir.

Müşterilerin güvenli işlem yapabilmesi için e-ticaret web sitenizin geçerli ve geçerli SSL sertifikalarına sahip olup olmadığından emin olun. Sertifikanızın durumunu kontrol etmek için farklı SSL sertifika araçları kullanabilirsiniz

4. E-Ticaret Web Tasarım İçin Şeffaf Nakliye ve Promosyon Şartları ve Koşulları

Online ticaret dünyanın herhangi bir yerinden yapılabildiğinden, malların zamanında ilgili varış noktalarına gönderilmesi önemlidir.

Bununla birlikte, gittikçe daha fazla müşterinin ilgisini çekmek için çekici promosyon teklifleri de hazırlayabilirsiniz. Müşterileriniz ödeme işlemlerini başlattıklarında tekliflerin veya promosyon kodunun iyi bir şekilde çalışması gerektiğinden emin olun. Birçok satıcı, ürünün gerçek maliyeti rakiplerinden daha yüksekken, büyük indirim yaparak müşterilerini çekerek kampanyalar yaptılar.

5. Anında Müşteri Desteği

Müşterilerin ürün, özellik veya nakliye ile ilgili sorunlar yaşayabileceği açıktır. Bu tür sorunları çözmek için, gerçek zamanlı müşteri sorunlarını nasıl çözeceğini bilen iyi bir müşteri destek ekibine sahip olmanız gerekir. Müşterilerin siteyi günün her saatinde kullanabileceğinden, hizmet 24 saat hizmet vermeli.

6. E-Ticaret Web Tasarım Kullanıcı Deneyimi ve İncelemeleri

Kolayca gezilebilir bir E-Ticaret Web Tasarım sitesi ile müşteriler hızlı bir şekilde ürün bulabilirler. Sepetlerine ürün eklemeye devam edebilir ve gelecekteki satın alımlar için onları da kaydedebilirler. Değerli geri bildirimlerinizi sağlayabilecek ve web sitenizden satın aldıkları hizmetler ve ürünler hakkında incelemeler yapabilecek müşterileriniz için formlarınızı optimize edin.

7.. Mobil E-Ticaret Web Tasarım

Online alışveriş trendleri hızla değişiyor ve rekabetçi pazarda kalabilmek için değişikliğe de adapte olmanız gerekiyor. Mobil-ticaret bu günlerde hızla büyümekte olan eğilimlerden biri ve insanlar uygulamalardan bile ürün satın almaya başladı. Artık e-ticaret web sitenizin mobil bir uygulamasına veya mobil sürümüne (responsive) sahip olmak, akıllı telefonlarından web sitenizi daha fazla kişi ziyaret ettiği için çok önemlidir.

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.

E-Ticaret Web Tasarım yazımıza yorum bırakabilirsiniz.


Etiketler: e-ticaret web sitesi maliyeti e-ticaret sitesi tasarım e-ticaret web tasarım

paylaş

İlgili YazılarYorumlar