Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
E-ticaret Sitesi Nedir?

E-ticaret Sitesi Nedir?

E-ticaret Sitesi Nedir? ” sorusuna verebileceğimiz en kısa cevap bir web sitesi üzerinden para karşılığı satılan her şey, sunulan her hizmet e-ticaret sitesine girer.

E-ticaret Sitesi Nedir? sorusuna insanlar genelde bir web sitesi açmak ve maddi bir ürün satmak olduğunu düşünüyorlar. Gittigidiyor ve n11 gibi sitelere baktığımızda site kurucusu bir ürün satmıyor. Ürün satılacak alanı temin ediyor, kiralıyor. Hatta son dönemlerde bu tarz sitelerin daha başarılı oldukları ve büyüdükleri gözlemleniyor. E-ticaret sitelerinden ayrıca online kurs, ders gibi sistemler de mevcut yani sadece bir ürün değil bilgi ve makaleler de e-ticaret siteleri üzerinden satılıyor. Günümüzde sadece e-kitap satan web siteleri var. Ülkemizde e-kitaplar henüz yaygınlaşmasa da gün geçtikçe kullanıcı sayısı artıyor. Ülkemizde bu konuda pazar açığı var diyebiliriz.

E-ticaret Sitesi Nedir? sorusunu yanıtlamaya devam edersek, e-ticaret siteleri sayesinde insanlar 7/24 alışveriş yapabilirler. Normal hayatta bir ürün alabilmek için trafikte beklemek, alışveriş merkezinde oyalanmak gibi durumlarla karşılaşır ve zaman harcarsınız ama e-ticaret sitesi sayesinde zaman harcamadan alışveriş yapabilirsiniz. E-ticaret siteleri sayesinde bir ürünü birçok sitede aratarak fiyat karşılaştırması yapabilir ve en uygun fiyata ürünü bulabilirsiniz. Ürünün stok durumu sorun olmaz çünkü bir sitede yoksa başka bir siteden ürünü alabilirsiniz.

E-ticaret Sitesi Nedir? sorusuna firmalar açısından bakarsak firmalar ürünlerini satabilecekleri düşük maliyetli ve 7/24 çalışan mağazalara sahip olurlar.  Sattıkları ürünler hakkında ayrıntılı bilgi sunarlar. Ürün stoğu yapmayarak talebe göre temin ederek ürün satışı yapılabilir. Coğrafi kısıtlamalarla uğraşmadan tüm ülkede ve dünyada ürün satışı yapabilir.

E-ticaret küçük ve orta ölçekli kobilerde daha çok gelir getirir. Büyük firmalar zaten birçok yere hatta dünyadaki başka şehirlere bile mağaza açtıkları için web sitelerindeki ürün çeşitliliğini kısıtlayarak koyarlar. Büyük giyim firmaları siteleri incelendiğinde geçmiş sezon ürünlerin ve outlet ürünlerin ağırlıklı olarak web sitesi üzerinden satıldığını görürsünüz. E-ticaret Sitesi Nedir? sorusunun kısaca cevabı para karşılığı fatura keserek bir hizmetin verilmesidir.

 

About Author

Medanis Destek

Önceki Yazı

Sonraki Yazı