Logo

E-ticaret Sitesi Kurmak İstiyorum


paylaş
E-ticaret Sitesi Kurmak İstiyorum

E-ticaret Sitesi Kurmak İstiyorum diyen herkes önce prosedürleri bilmeniz gerekli. Bir e-ticaret sitesi açmadan önce mutlaka bir şirketiniz olması gerek. Web sitenizde satılan her ürün için fatura kesmeniz ve vergisini ödemeniz gerekmekte. Bunun dışında vergi dairesine gittikten sonra bir bankaya giderek sanal POS başvurusunda bulunmanız gerekir. Sanal POS kullanılan POS cihazlarının aynı mantığıyla çalışır. Banka size onay verdikten sonra bir şifre ve kullanıcı adı verecektir.

E-ticaret Sitesi Kurmak İstiyorum dedikten sonra yapmanız gereken bir diğer konu bir web sitesi açmak. Web siteniz olmadan ve ürünleri eklemeden sanal POS alamazsınız çünkü banka önce ürünleri ve siteyi görmek isteyecektir. Sitenizin tasarımını özel tasarım veya hazır site kullanabilirsiniz. E-ticaret sitenizde bulunması gereken sözleşmeler ve bilgileri de web sitenize eklemeniz gerekir. Bu bilgileri müşteri okusun ya da okumasın siz koymakla mükellefsiniz.

Web sitenizde satacağınız ürünleri belirlemek E-ticaret Sitesi Kurmak İstiyorum kararından sonra düşünülmesi gereken ilk sorudur. Ürününüzü seçtikten sonra web sitenize emek ve zaman ayırmanız gerekir. Web sitenize 2-3 saatinizi ayırmanız, site yönetimini, sipariş takibi yönetmek için ilk etapta yeterli olacaktır. Eğer bunu yapmaya vaktim yok diyorsanız bunun için bir ya da iki kişiyi görevlendirebilirsiniz.

E-ticaret Sitesi Kurmak İstiyorum diyenler e-ticaret siteleri için bir bütçe ayırmaları gerekir. Şirket kurma ve web sitesi tasarımı için mutlaka bir bütçeniz olmalı. Bütçeniz kısıtlıysa yavaş ve emin adımlarla büyüme yoluna gidebilirsiniz.

Hangi ürünleri satacağınıza göre web tasarımınız da ona uygun yaptırmalısınız. Web tasarımı sizin için çok önemli bir konu. E-ticaret paketlerini inceleyerek sizin için uygun olan paketi seçebilirsiniz.

E-ticaret sitelerinin başarısız olma nedenleri arasında yanlış kar marjıyla işe başlamak, stoku yanlış yönetmek, nakit akışını iyi yönetememek gibi sebepler sayılabilir. E-ticaret Sitesi Kurmak İstiyorum  demeniz ve bu yolda emin adımlarla ilerlemeniz başarılı olmanızda ilk adımı atmanızı sağlayacaktır.

E-TİCARET SİTESİ KURMAK İSTİYORUM DİYORSANIZ ARAMA MOTORU OPTİMİZASYONU DİKKAT:

Web sitenizde SEO teknikleri ve stratejisi uygulamamanız durumunda işiniz sorun yaşayacaktır. Arama motorlarında organik olarak gelişmelerine yardımcı olması için her ürün ve bölüm adını optimize ettiğinizden emin olun. Organik aramalar satışların itici güçlerinden biridir. Müşterilerin arama trendlerine dayalı anahtar kelimeleri kullanmaya özen gösterin. E-ticaret Sitesi Kurmak İstiyorum diyorsanız SEO çok önemli bu faktör bunu sakın aklınızdan çıkarmayın.

SEO, özel ve yetenekli kaynaklar gerektirdiğinden, bu işi yapmak için bir uzman kiralama her zaman önerilir. Kitlenizin taleplerini daha iyi anlamak için işletmeniz, arama motorlarındaki kitle davranışını izlemelidir. Satacağını bildiğiniz ürünleri satın alabilir ve etiketleri de kullanabilirsiniz, böylece tüketiciler onları kolayca keşfedebilir.

E-TİCARET SİTESİ KURMAK İSTİYORUM DİYORSANIZ SOSYAL MEDYA PAZARLAMACILIĞI UYGULAYIN:

Herhangi bir iş izleyicisinin önemli bir kısmı toplumsal medyada olduğu ve kolayca hedef alınabileceğinden, bu çağda kesinlikle gitmek zorundasınız. Sosyal medyada sürekli tekrarlanan bir varlık size bir marka varlığı, güçlü bir kitle tabanı ve satışlarda sürekli büyüme sağlayabilir. İşletmenizle alakalı sosyal görüşmeleri ve aramaları izleyin ve ortaya çıkan talepleri benimsemeye çalışın. E-ticaret Sitesi Kurmak İstiyorum diyen herkes sosyal medyada bulunmalı çünkü müşterileriniz sosyal medyada.

Satış için ek kanallar oluşturmak için web sitenizi sosyal medya kanallarındaki bir mağazayla entegre edin. Müşterilerinizle iletişim kurmak ayrılmaz bir araçtır ve sosyal medya bunun için mükemmel bir platformdur. Mağduriyetleri gidermek, önerileri kabul etmek ve mümkün olduğunda müşterilerinize destek sunmak. Sosyal medyaya düzenli olarak giren işletmelerin tüketicilerin muazzam ve güven temelli olduğu bilinmektedir.

E-TİCARET SİTESİ KURMAK İSTİYORUM DİYORSANIZ ŞARTLAR VE KOŞULLARI AÇIKÇA BELİRTİN:

Online mağazalar, müşterilerini 'ayak' için yarışan ve indirimler sunan oyunlarını önemli ölçüde fark ettiler. Zayıf mağaza düzeni, ödeme sorunları ve belirsiz hizmet şartlarıyla müşteri memnuniyetsizliğine neden olmak çok kolaydır.

Web sitenizde, müşteriler için geçerli tüm farklı politika ve koşullardan oluşan net bir bölüm oluşturun. Hizmet Şartlar ve Koşullarınıza aşağıdakiler dahil olmalıdır:

 • Satın alma politikaları ve satın alım koşullu ölçütleri
 • Ürün iadesi, değiştirme ve geri ödeme politikaları
 • Nakliye ve teslimat politikaları
 • Ödeme ve güvenlik politikaları


E-ticaret Sitesi Kurmak İstiyorum diyenler için çevrimiçi dükkanınızı başlatmak göz korkutucu görünebilir, ancak başlamak ve çalıştırmak o kadar zor olmak zorunda değildir. Burada minimum düzeyde işlevsel bir e-mağaza oluşturmak için ihtiyaç duyacağınız temel bilgileri bulacaksınız.

Çevrimiçi mağazanızı çalıştırmak için bilmeniz gereken her şey

Çevrimiçi mağazanızı çalıştırmak için bilmeniz gereken her şey

1. E-ticaret Sitesi Kurmak İstiyorum Diyorsanız İlk olarak, bir web sitesine ihtiyacınız var

Sahip olması gereken ilk şey budur. Halihazırda bir web siteniz varsa # 2'ye atlamaktan çekinmeyin. Web siteniz, ürünlerinizi satmak için bir platform görevi görür. İnsanlara web sitenizi bulma ve kullanma ne kadar kolay olursa, o kadar çok satış elde edersiniz.

Kaliteli ve profesyonel bir e-ticaret sitesine ihtiyacınız var. Gerçek bir mağaza açsanız kırık dökük veya eski görünen bir mağazaya kaç kişi gelir? E-ticaret siteniz içinde aynısı geçerli. Kaliteli ve profesyonel bir web sitesine ihtiyacınız var.

2. E-ticaret Sitesi Kurmak İstiyorum Diyorsanız Bir alan adı satın alın

Bir alan adı, web sitenizin adresidir. İnsanlar sizi bulmak için tarayıcılarına yazdıkları şey budur. Örneğin, alan adımız www.medanis.com.tr Farklı alanlarda lisans satın alarak kendi özel alan adınızı alabilirsiniz. Www.godaddy.com adresini öneririz . Öncelikle, web siteniz için istediğiniz ismin mevcut olup olmadığını kontrol edin. Sonra fiyatın ödemeye istekli olacağını kontrol edin (bunlar ücretsiz olmaz, alan adınız için büyük olasılıkla 10 - 20 $ ödemek zorundasınız). Sonra istediğiniz etki alanını satın alırsınız.

E-ticaret Sitesi Kurmak İstiyorum diyorsanız şirketiniz için doğru adı seçmek, işletmenizin başarısında önemli bir faktördür. İnsanların hatırlamaları yeterince basit olmalı, ancak işinizi tanımlamak için yeterince büyük olmalıdır. Ürününüzle ilgili haberler ağız yoluyla dolaştığı için, bulmayı kolaylaştırmak için zor hecelemelerden veya yanlış yazılmış kelimelerden kaçınmak isteyeceksiniz . Son olarak, yeni adınıza batacağınız zaman bırakın. Doğru bir yörüngeyi hissettiğinizde bir süre sonra sizin için doğru olduğunu bilirsiniz.

3. E-ticaret Sitesi Kurmak İstiyorum Diyorsanız Şimdi ürünlere ihtiyacınız var

E-ticaret Sitesi Kurmak İstiyorum e-ticaret mağazanızdan para kazanabilmek için bir çeşit ürün satmanız gerekir. Bu tamamen size bağlı. Yazılımdan elle yapılan mücevheratlardan tişört koleksiyonuna kadar değişebilir. E-ticaret Sitesi Kurmak İstiyorum diyorsanız aşağıdaki kategorilerden birini deneyebilirsiniz:

 • Afiş (çerçeveli veya çerçevesiz)
 • tişört
 • tuval
 • Kanvas tablo
 • Kazak (hoodies and hoodless)
 • totes
 • kupalar
 • tozluk
 • telefon kılıfları
 • çorap
 • Süblimasyon gömlekleri

E-ticaret Sitesi Kurmak İstiyorum diyorsanız daha fazla ürün eklemeye devam edeceğiz, bu nedenle haberleri almak için Facebook'ta veya Twitter'da bizi takip ettiğinizden emin olun . Bununla birlikte, diğer öğelerle ilgileniyorsanız, DOBA gibi diğer damla nakliye toptancılarını kontrol edebilir, bilmediğimiz binlerce ürün sunuyorlar.

Söyleyecek bir şeyiniz varsa, örneğin zekice küçük mesajlar veya eğlenceli hafalar bunları bastırabilirsiniz. Akıllı bir metin veya şu gibi basit bir meme satmak için mutlaka bir tasarımcı olmanız gerekmez:

Akıllı bir metin

Akıllı bir metin

Bir meme

 

Öte yandan, sanatsal bir eğilim sergiliyorsanız, tasarlanmış öğeleri de satabilirsiniz. Örneğin Başlangıç ​​Vitaminleri ile şık tasarlanmış saat. Satabileceğiniz diğer dijital öğeler, e-kitaplar, şablonlar gibi şeylerdir.

4. E-ticaret Sitesi Kurmak İstiyorum İçin Ödemelerle ilgili her şey: fiyatlandırma, kar, ödeme sistemleri

İşlevsel bir ödeme işlemcisine sahip olmak, sitenizde herhangi bir şey satabilmek için gereklidir. Bu, gelirinizi almanızı sağlayacak bir işlevdir. Çoğu web sitesi oluşturma platformu ödeme işlemcilerini sitenize entegre etmeyi destekleyecektir. Bununla birlikte, mağazanızla bütünleştirebilmeniz için, her bir ödeme işlemcisine ayrı ayrı (PayPal, kredi kartları için Braintree ve çevrimiçi mağazanızda desteklemek istediğiniz diğer işlemci) kaydolmanız gerekir. Bunlar, kendi politikalarına göre işlev gören ve büyük olasılıkla işlem ücretleri isteyecek üçüncü taraf hizmetleri. İşte üçüncü parti ödeme sistemlerini kullanmayı düşünebilirsiniz.

Sunulması düşünülmesi gereken en popüler ödeme yöntemleri Paypal ve Kredi Kartıdır.

Sattığınız ürünlerden kar elde edebilmek için, sattığınız fiyat (web sitenizde görüntülenen fiyattır), ürününüzü üretmek için size maliyet bedelinden daha yüksek olmalıdır.

Tabii ki, daha rekabetçi bir fiyat elde etmek için fiyatınızı daha yüksek bir kar marjı oluşturmak veya daha düşük bir seviyeye çıkarabilirsiniz. Tamamen size kalmış. Fakat %30'luk bir kar marjı için gayret sarf etmenizi öneririz.

5. İnsanlara satın almalarını sağlayın!

Muhtemelen E-ticaret Sitesi Kurmak İstiyorum e-ticaret işinizin en önemli yönü. E-ticaret web sitenizin başarılı olabilmesi için, insanların eşyalarınızı satın almaları gerekir. Ürünlerinizi nasıl tanıttığınız size bağlıdır.

E-ticaret Sitesi Kurmak İstiyorum diyorsanız başlamak için iyi bir yer, Facebook ve Pinterest gibi sosyal medyada paylaşmaktır. Etsy, sattığın sanat ise, bazı resimler koymak için iyi bir yer olabilir. Pinterest'i avantajınıza sunmanın bir yolu:

Bir fotoğraf yükleyin, yeni e-ticaret web sitenize bağlayın ve fiyatı ekleyin. Fiyat şeridi otomatik olarak görünecektir.

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.

444 5 698 numaralı telefondan bize hemen ulaşabilirsiniz. 

E-ticaret Sitesi Kurmak İstiyorum yazımıza yorum bırakabilirsiniz.

 


Etiketler: e-ticaret sitesi istiyorum- e-ticaret sitesi kurulum e-ticaret sitesi kurmak

paylaş

İlgili YazılarYorumlar