Logo

C2C Siteleri


paylaş
C2C Siteleri

Consumer to consumer C2C  Siteleri yani tüketiciden tüketiciye anlamına gelen yeni bir e-ticaret modelidir.  C2C Siteleri 'nden önce B2C daha yaygındı. Yani üreticiden tüketiciye satış modeli. B2C'de bir web sitesi kurulur üretici satmak istediği malları depolar veya tedarikçiden temin ederek ürünlerini satardı. Bu sistem hala kullanılsa da tüketiciden tüketiciye C2C Siteleri satış modeli daha çok ilgi görmeye başladı. C2C Siteleri satış modelinde kurulan bir web sitesi üzerinden müşteriler üye olarak istedikleri ürünleri satabiliyorlar. Ürün satan kişiler bireysel olarak kendi eşyalarını ya da ürettikleri şeyleri satabildikleri gibi firmalar kendi ürünlerini de satabiliyor.

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.

C2C Siteleri satış modelinin yaygınlaşması ticaretle ilgisi olmayan insanların bile bir şeyler satabilmesini sağlaması ve 2. el ürün piyasasını canladırması. Eskiden 2. el ürünleri almak çok kolay değildi. Satıldıkları özel mekanları bulmak gerekiyordu. Alan da satmak isteyen de bu tarz yerlere gitmek yerine ürünlerini ya çevreye dağıtıyordu ya da çöpe atıyordu. Ancak C2C Siteleri sistem sayesinde 2. el piyasası inanılmaz derecede canlandı. İnsanlar evlerinde kullanmadıkları çoğu şeyi satarak paraya çeviriyor.

C2C Siteleri sisteminde sadece 2. el ürünler değil, firmaların mağazalarında sattıkları ürünler de var. Arabadan eve kadar her şey C2C Siteleri e-ticaret yoluyla satılabilir. Sahibinden.com bunun en güzel örneği. Her türlü ürünü direkt satıcısından bulabileceğiniz bir pazaryeri. Ayrıca n11, hepsiburada, sanalpazar gibi siteler de C2C Siteleri mantığıyla hizmet veren web siteleri.

C2C Siteleri e-ticarete başlamadan kaliteli bir web sitesi çalışması yapılması lazım. Kaliteli bir web sitesi kurumsal görünecektir. Kurumsal görünerek zamanla bir marka haline geleceksiniz. İnsanlar ucuz web sitelerini alışveriş yapacak kadar güvenilir bulmuyor.

C2C Siteleri e-ticaret siteleri kurumsallık yanında işlevsel de olmalı. Bir web sitesi çok güzel görünebilir ancak web sitesinden kısa zamanda istediğiniz ürünleri alamıyorsanız, menü de rahatça dolaşamıyorsanız, alışveriş sepetine eklediğiniz ürünleri nasıl alacağınızı iki dakika bile durup düşünüyorsanız o web sitesi işlevsel değildir. İnsanlar artık kısa zamanda istediklerine ulaşmak istiyor. Web sitenizdeki en ufak bir aksaklık müşterinin alışverişi yarıda bırakmasına sebep olabilir.

C2C Siteleri web sitesi yaptıracaksanız ayrıca responsive tasarım da yaptırabilirsiniz. Responsive tasarım sayesinde ayrıca bir mobil siteye gerek kalmadan telefonda, tablette, bilgisayarda web siteniz açılacaktır.

Modern bir işletme sahibi iseniz, C2C Siteleri hakkında bilgi sahibi olmanız gerekir. Bir işletmeyle uğraşıyorsanız, işletmenizin çevrimiçi varlığı olması gerekir. Çevrimiçi ürünler satıyorsanız, alışveriş sepeti yazılımına ihtiyacınız vardır. Tüketiciler, evlerinin konforunu terk etmelerini gerektirmeyen ürünleri satın almak için uygun bir yol istedikleri için iş yapmanın bir numaralı yolu budur. Bazı satın alma kararları türleri her zaman bu gereksinime sahip olabilir, ancak satın alma kararlarının çoğunluğu bir bilgisayarda evde gerçekleşir.
 

İnternetin en büyük yanı, size büyük bir yatırım yapmanıza gerek kalmadan potansiyel olarak büyük bir tüketici tabanına erişim imkanı sağlamasıdır. Aynı zamanda, C2C Siteleri, sayısız başka şirketin sizinle aynı iş için yarıştığı son derece rekabetçi bir ortamdır. İnternet üzerinden rekabet ederek, artık sadece yerel işletmelerle değil, ulusal ve hatta küresel şirketlerle de uğraşıyorsunuz demektir.

Kabul edebileceği kadar yıldırıcı olarak, doğru C2C Siteleri çözümü ile küresel ölçekte rekabet etme gücünüzün içinde. İşte size e-ticaret yazılımını işletmenizi çevrimiçi ortamda itmek için düşünen bazı avantajlar.

Kullanım kolaylığı

E-ticaret olarak karmaşık olabileceği gibi, kurulum gerçekten de oldukça kolaydır. Daha da önemlisi, web sitenizin müşterilerinizin kullanması kolay olmasıdır. Web sitesi ziyaretçileri sitenizde kısa bir süre olacak. Bunun anlamı, deneyimlerinizi olabildiğince keyifli hale getirmeniz gerektiğidir. İyi tasarlanmış bir C2C Siteleri mağazası bu deneyimi artırmaya ve ziyaretçileri gelecekteki satın alımlar için geri getirmeye yardımcı olacaktır.

Özelleştirilebilir Görünüm

Web sitenizde şirketiniz için benzersiz bir kimlik oluşturmak için büyük olasılıkla çok çalıştınız. İstediğiniz son şey, web sitenizin geri kalanı gibi görünmeyen bazı üçüncü taraf e-ticaret yazılımları kurmaktır. Sitenizde birleşik bir görünüm oluşturmak için e-ticaret yazılımında kendi kurumsal kimliğinizi mühürlemenize izin veren bir web sitesine ihtiyacınız var. Sonuçta, müşterilerin web sitenizde alışveriş yaptıklarında nerede olduklarını hatırlamalarını istiyorsunuz.

Ortaklık İzleme

Herhangi bir noktada web sitenizde kaç ziyaretçinin veya alıcının bulunduğunu bilmek yeterli değildir. Daha da önemlisi, nereden geldiklerini ve potansiyel bağlı şirketlerin sitenize trafik yönlendirdiğini bilmektir. Bu size, sizin adınıza yeni müşterilere yön veren müşterilere geri ödeme imkanı sunar. Sonuçta, aynı anda yeni müşteriler çekerken, müşterilerin sadık kalması için ek teşvik yaratır.

Kapsamlı Özellikler

E-ticaret yazılımı hem sizin hem de tüketicileriniz için keyifli bir deneyim yaratmak için geniş bir yelpazede özellikler sunar. Bu özelliklerin kullanılabilirliği C2C Siteleri çözümleri arasında farklılık gösterir ancak hepsi bu satırlar boyunca bir şeyler sunmaktadır:

  • Tasarım esnekliği ve özelleştirme
  • Arama motoru optimizasyonu
  • Raporlama
  • Güvenli ödeme işlemleri
  • Stok takibi
  • Otomatik cevaplayıcı e-postaları
  • Posta listesi gönderimi
  • Reklam izlemesi

Seçtiğiniz çözüme bağlı olarak C2C Siteleri  yazılımını bu ve diğer birçok özelliklerle bulabilirsiniz ve her bir hizmetin kendine özgü pek çok faydaları vardır.

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.


C2C Siteleri yazımıza yorum bırakabilirsiniz.

Etiketler: c2c eticaret c2c e-ticaret c2c eticaret yazılım c2c e-ticaret yazılımı c2c site c2c siteleri

paylaş

İlgili YazılarYorumlar