Logo

C2C Program


paylaş
C2C Program

Müşteriden müşteriye alışveriş imkanı sağlayan C2C Program yeni bir e-ticaret yöntemidir. Web sitesi üzerinden üye olarak insanların 2. el ürünlerini, kendi ürettikleri ürünleri, firmaların ürünlerini satabilecekleri bir e-ticaret modülüdür. C2C Program sayesinde müşteriler arasında sürekli etkileşim olduğu için popülerliği gün geçtikçe artmakta.

C2C Program ile 3. bir şahıs ticaret yapılacak platformu oluşturur müşteri ve satıcı da bu platform üzerinden temasa geçerek ürün alışverişini sağlar.  C2C Program işletmelerin e-ticaret teknolojisi ve paylaşım ekonomisi ile ortaya çıkan modelin yeni bir türüdür.

C2C Program modelinde kredi kartına ödeme kolaylıkları sunarak, kampanyalar düzenleyerek, listelenen ürün ücretlerde indirim yaparak satışı arttırabilir ve firmanızı büyütebilirsiniz. Yapılan kampanyalarla satılan ürün çeşitliliği ve sayısı artacaktır. Perakendeciler tüketicilerin artan kullanımını göz önüne alındığında, C2C Program sitelerinin çok önemli bir iş modeli olduğunu ve giderek büyüdüğünü düşünüyorum. Bu pastada hala pay varken bir dilim de neden siz almayasınız. Biliyorsunuz teknoloji günden güne gelişiyor ve pazarlama, alışveriş teknikleri de bununla birlikte ilerliyor. 5-6 yıl sonra belkide C2C önemini yitirmeye başlayacak ve yeni bir e-ticaret yöntemi gelişecek. Yeni yeni popüler olmaya başlamışken siz de bu sistemi kullanarak para kazanabilirsiniz. C2C Program sisteminde kullanıcılar kendi Facebook, Twitter, İnstagram gibi hesaplarından ürünlerini paylaşarak sizin de reklamınızı yapmış olacaklar. Böylece web siteniz duyulduktan sonra reklam bütçenizi zamanla azaltabilirsiniz.

C2C Program sisteminin de bazı dezavantajları var. Mesela kalitesiz ürün satışı, orijinal olmayan ürünlerin orijinal gibi satılması gibi sorunlar yaşayabilirsiniz. Bu konuda yapmanız gereken size gelen ihbarlı dikkatle değerlendirmek ve bu tarz satıcıların web sitenizde bulunmasına izin vermemek en doğrusu olacaktır.

C2C Program e-ticaret sitelerinde tasarım da önemli bir faktördür. Web sitenizin kaliteli şekilde tasarlanması sizi kurumsal bir firma olarak gösterecek ve insanlara güven verecek. Web siteniz zamanla bir marka haline gelecektir. C2C Program ve web sitelerinde size deneyimli ekibimizle çözüm önerileri üretebiliriz.

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.
444 5 698 numaralı telefondan bize hemen ulaşabilirsiniz. 

Etiketler: c2c programı c2c program

paylaş

İlgili YazılarYorumlar