Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
C2C Örneği

C2C Örneği

C2C Örneği dediğimizde aklımıza gelen web sitesi gittigidiyor oluyor. Gittigidiyor web sitesi yaklaşık 16 yıldır e-ticaret hayatına devam ediyor. C2C Örneği deyince ayrıca sahibinden, N11, sanalpazar, pttavm gibi siteler de C2C siteleri arasında bir marka haline geldi.

C2C Örneği dediğimiz siteler aslında kurduğunuz web sitesine girerek müşterilerin veya firmaların kendi ürünlerini satması mantığı üzerine oluşmuştur. C2C Örneği siteler sadece aracı konumundadır. Ürün satış, kargo, fatura gibi işlemlerle ilgilenmezler. Bu işlemlerle sitenize girerek ürün satan kişiler ilgilenir. C2C Örneği olarak siz web sitenizin işleyişi, düzeni, kampanyalar ve site reklamı gibi konularla ilgilenirsiniz.

C2C Örneği sitelerde web tasarım önemli bir konudur. Web siteniz sizin prestijinizi gösterdiği için tasarımı da kaliteli olmalı. Bütçeniz kısıtlıysa tabi ki hazır-şablon site kullanmak mantıklı bir seçim olabilir. İleride kar ettikçe özel tasarım yaptırabilirsiniz. Anca sermayeniz yeterliyse özel tasarım site yaptırmanız web sitenizi kurumsal bir marka olarak gösterecektir. İlerde yeniden web sitesi yaptırmanıza gerek kalmadan uzun yıllar ufak güncellemelerle web sitenizi kullanabileceksiniz. Özel tasarım web siteleri özgün tasarımları ve son teknolojiye uygun olarak kurulduğu için Google arama motorunda ilk sıralarda çıkmasının yolu açılmış olur. Yapacağınız reklam ve SEO çalışmalarıyla web siteniz ilk sıralarda çıkacaktır.

C2C Örneği sitelerde sıfır risk ön planda tutulur. Web sitesine giren müşteri ürünü alır ve parasını öder. Ürünün kargosu müşterinin eline geçince ürünü aldığını onaylar ve para komisyon miktarı kesilerek satıcıya aktarılır. C2C Örneği sitelerde komisyon oranı yaklaşık %10’dur ve listelenen ürün başına ücret alınır.

Web sitenizin kısa zamanda duyulması için Google AdWords reklamlarından yararlanabilirsiniz. Google, Yandex, Bing gibi arama motorlarında reklam sayesinde ilk sıralarda çıkarsınız. Web sitenizin ilk sıralarda çıkması sitenizin trafiğini arttıracaktır. Web sitenize daha çok kişi girmesi potansiyel müşterinizin artmasını sağlayacaktır.

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.
444 5 698 numaralı telefondan bize hemen ulaşabilirsiniz. 

About Author

WMwcZ9zI1x

Önceki Yazı

Sonraki Yazı

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir