Logo

C2C Örnekleri


paylaş
C2C Örnekleri

C2C Örnekleri incelendiğinde müşteriden müşteriye satış imkanı sunulan bir e-ticaret modeli olduğu görülür. C2C Örnekleri incelediğimizde gittigidiyor, sahibinden, sanalpazar, letgo siteleri görürüz. Amerika'da Ebay tarafından başlatılan e-ticaret yöntemi ülkemize de gittigidiyor tarafından getirilmiştir. Bu tip siteler gazetelerin seri ilan bölümleri ya da açık arttırma modelinin modern versiyonudur diyebiliriz.

C2C Örnekleri sayesinde bir ürün satın alabilirsiniz. Bir mağazaya gitmenize gerek kalmadan arabalara, evlere bakabilirsiniz. Tüketicilerin birbiriyle etkileşimi söz konusu olduğu için üreticiden tüketiciye ve tüketiciden tüketiciye e-ticaret yöntemleri farklıdır. C2C Örnekleri online bir platform işletimi yapar. Müşteriler ekstra bir ücret ödemeden alışveriş yapabilir ancak satıcılar listeledikleri ürün sayısına göre bazı sitelerde ücret ödemek zorunda kalabilir. C2C Örnekleri düşük maliyet ve yüksek kar oranı sağlar. Satıcılar ürünlerini evde veya ofiste saklayabilir, ürünleri bir yerden temin edebilir. Depo tutmak zorunda değildirler. Geleneksel ticaret yöntemlerine göre ürünleri ulaştırmak da çok maliyetli değildir. Teknoloji ve internete erişim kolaylığı arttıkça C2C Örnekleri gittikçe artmaktadır.

C2C Örnekleri deyince akla ilk olarak gittigidiyor ve sahibinden siteleri gelir. Gittigidiyor ürün odaklı çalışmaktadır. Satıcılar ikinci el ya da kendi ürettikleri ürünlerin yanı sıra, mağazalarda sattıkları kıyafetleri, mobilyaları, yatakları, beyaz eşyaları bile satabilmektedir. Sahibinden ise daha çok araba ve ev satma-kiralama konularında öne çıkmıştır. Son günlerde letgo ise evlerde kullanılmayan eşyaların satılmasını ön plana çıkararak 2. el eşya satılmasını sağlamıştır. Her web sitesi her şeyi satıyor gibi görünse de belli bir alana ağırlık vermişlerdir.

Web sitenizin tasarımını yaptırırken kaliteli olmasına özen göstermeniz gerekir. Kaliteli bir web sitesi kurumsal görünecek ve zamanla bir marka haline geleceksiniz. İnsanlar web sitenize girdiğinde size güven duyacak, akıllarında soru işareti olmadan alışveriş yapacaklar.

Etiketler: c2c örnekleri c2c siteleri c2c nedir c2c e-ticaret yazılımı c2c e-ticaret paketi c2c iş modeli

paylaş

İlgili Yazılar



Yorumlar