Logo

C2C Jobs


paylaş
C2C Jobs

C2C Jobs müşteriden müşteriye satış imkanı sunan yeni e-ticaret yöntemidir. Aslında Ebay tarafından Amerika’da ilk olarak uygulanmış ve 1995’den beri hizmet vermektedir. 21 yıldır C2C Jobs sistemi uygulanmasına rağmen ülkemizde de gittigidiyor’un geçmiş yıllardan çalışmalarına devam ettiği düşünülürse pek de yeni bir sistem değil. Ancak özellikle son iki yıldır C2C Jobs modeline ilgi artıyor. İnternetin ve teknolojilerin daha erişilebilir olmasıyla sadece ticaret yapan kişiler değil herkes internetten bir şeyler satarak para kazanabilir duruma geldi. C2C Jobs sistemi hem web sitesi sahibine hem de satıcıya büyük kar bıraktığı için bu sistem giderek yaygınlaşıyor.

C2C Jobs sisteminde siz sadece aracı durumdasınız. Kargo, fatura, depo işleriyle satıcılar ilgilenir. Satıcılar da web sitesi kurdurma, site reklamı yapma gibi yüklerden kurtulurlar. İsterlerse bir defaya mahsus isterlerse düzenli olarak ürün satabilirler. Bireysel kullanıcılar da firmalar da artık C2C Jobs tarzı sitelerden ürün satabiliyorlar. Klasik alışveriş siteleri gün geçtikçe işlevselliğini yitiriyor. Sadece büyük markalar kendi ürünlerini satmak için B2C modelini uyguluyor. Onun dışında ev ilanları, araba ilanları, ürün satışı gibi birçok şey artık C2C Jobs modeliyle hallediliyor.

Web sitesi kısmından siz sorumlu olduğunuz için web sitenizin kaliteli bir tasarımı olması lazım. Ücretsiz ya da ucuza C2C web sitesi yapıyoruz ilanlarına bakmadan önce bazı şeyleri bilmeniz iyi olur sanırım. Bu sektördeki rakipleriniz N11, hepsiburada, sahibinden, letgo ve pttavm gibi web siteleri olacak. Yıllardır bilinen ve sürekli reklam yapan bu firmaların arasında yer alabilmek için kaliteli bir tasarımınız olması şart. Web sitesi sizin prestijinizi yansıtır. Kurumsal bir site tasarımıyla insanlara güven verirsiniz ve bir marka olma yolunda hızla ilerlersiniz. C2C Jobs web sitesi tasarımında ucuza kaçarsanız size hazır-şablon site kuracaklardır. Hazır siteler seri üretim mantığıyla hazırlandığı için birçok kişide aynı site kalıbı kullanılır. Google bir süre sonra bu siteleri benzer site olarak görmeye başlar var Google arama motorundaki sıralamanız gün geçtikçe aşağıya düşer. Bu tarz sorunlar yaşamamak için kaliteli bir tasarım ve son teknolojileri web sitenizde kullanmalısınız. Profesyonel bir yardım almak sizi ileride karşılaşacağınız sorunlardan koruyacaktır.

C2C Jobs Avantajları

Fiyatları Karşılaştırması Daha Kolay

Tüketicilerin en iyi fiyatları bulmasına yardımcı olan birkaç alışveriş arama motoru ve karşılaştırma alışveriş web sitesi bulunmaktadır. Alıcılar rahatlıkla fiyat karşılaştırması yaparak istedikleri ürünü sitenizdeki bir satıcıdan alabilir.

Uzaktan Bulunan Mağazalara Erişim

Özellikle büyük kent merkezlerinde olmayan insanlar için C2C Jobs büyük bir avantaj olabilir. Aynı şekilde, e-ticaret, e- ticaret işletmeleri için yeni pazarlar açıyor.

 

Fiziksel Mağazaya İhtiyaç Yok

Fiziksel bir mağazaya ihtiyaç olmadığı için, e- ticaret işletmeleri , perakendecilerin taşıması gereken en büyük maliyet giderlerinden birini kurtarır.

 

 

Birçok Seçenek

C2C Jobs E-ticaret işletmelerinde raf boyutu veya mağaza boyutu sınırlamaları bulunmadığından birçok farklı öğeyi listeleyebilir.

 

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.

C2C Jobs yazımıza yorum bırakabilirsiniz.

Etiketler: c2c e-ticaret sitesi c2c eticaret c2c e-ticaret c2c jobs

paylaş

İlgili YazılarYorumlar