Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
C2C Jobs Means

C2C Jobs Means

C2C Jobs Means müşteriden müşteriye satış imkanı sunan bir e-ticaret modelidir. 1995 yılında Ebay tarafından Amerika’da ilk olarak kullanılmıştır. Bundan beş yıl sonra yani 2000 yılında Türkiye’de de faaliyete başladı. Üzerinden yaklaşık 20 yıl geçmiş olmasına rağmen bu sistem yeni yeni yaygınlaşmaya başladı hatta artık klasik alışveriş sitelerinin önüne geçmeye başladı diyebiliriz. C2C Jobs Means sektörü büyüme aşamasındayken bu pastadan bir dilim de siz alabilirsiniz.

C2C Jobs Means sisteminde site sahibi olarak siz sadece yönetici konumunda olursunuz. Ürün depolama, satış, fatura, kargo gibi işleri ürün satan kişiler yapar. Satıcılar ise web sitesi tasarımı, site güncellemesi, reklam gibi konularla ilgilenmez.  Siz de bundan sorumlu olursunuz. Bir alışveriş merkezi açtığınızı düşünün mağazaları ürün satan insanlara kiralıyorsunuz. Kira almak yerine satılan her üründen belli bir komisyon ve ürün listeleme ücreti alıyorsunuz. C2C Jobs Means sisteminde komisyon oranı yaklaşık %10’dur. Web sitenizde birisi 100 Tl’ye ürün sattığında 10 TL size kalacak. C2C Jobs Means sisteminde sitenizden ne kadar çok ürün satılırsa o kadar karlı olursunuz. Bu yüzden web sitenizin tasarımını ve kurulumunu yaptırırken profesyonel birilerinden destek almanız gerekir. C2C Jobs Means sisteminde kaliteli bir web sitesi size kurumsal bir görünüm sağlayacak, prestijinizi yansıtacaktır.  Web sitenizin kaliteli olması yanında son teknolojiye göre kurulması ve tasarlanması da Google arama motorundaki sıralamanızı etkileyeceği için önemlidir.

C2C Jobs Means sisteminde web sitenize giren sayısının artması önemlidir. Satılan her üründen komisyon aldığınız için bu gerekli bir şey. Google, Yandex, Bing gibi arama motorlarında üst sıralarda çıkmak için organik hit çekme yöntemlerini kullanabilirsiniz. Ancak web sitenize daha kısa zamanda çok müşteri çekmek istiyorsanız Google Adwords’ten yararlanabilirsiniz. Google AdWords sayesinde bütçenize göre reklam verebilir daha çok kişiye ulaşabilirsiniz.

Kuruluşlar için Avantajlar

 • E-Ticaret’i kullanarak organizasyon, minimum sermaye yatırımı ile ulusal ve uluslararası pazara yayabilir. Bir organizasyon dünya genelinde daha fazla müşteri, en iyi tedarikçi ve uygun iş ortağını kolayca bulabilir.
 • C2C Jobs Means E-Ticaret, bilgiyi sayısallaştırarak kağıt bazlı bilgileri sürecin oluşturulması, dağıtılması, alınması ve yönetilmesi için maliyetin azaltılmasına organizasyona yardımcı olur.
 • C2C Jobs Means E-ticaret şirketin marka imajını geliştirir.
 • E-ticaret, organizasyonun daha iyi müşteri hizmetleri sunmasına yardımcı olur.
 • E-Ticaret, iş süreçlerini basitleştirmeye ve onları daha hızlı ve verimli hale getirmeye yardımcı olur.
 • E-Ticaret kağıt işini çok azaltır.
 • E-Ticaret organizasyonun verimliliğini artırır.

Müşterilere Sağladığı Avantajlar

 • 24×7 destek. Müşteri, herhangi bir yerden herhangi bir zamanda, herhangi bir zamanda bir şirket tarafından sağlanan herhangi bir ürün / hizmetle ilgili ürün veya sorular için işlem yapabilir. Burada, haftanın 7 günü 24 saati, her haftanın yedi günü 24 saattir.
 • C2C Jobs Means E-Ticaret uygulaması, kullanıcılara daha fazla seçenek ve ürünlerin daha hızlı gönderilmesini sağlar.
 • C2C Jobs Means E-Ticaret uygulaması, kullanıcıya daha ucuz ve daha iyi seçenek karşılaştırması ve seçmesi için daha fazla seçenek sunar.
 • Bir müşteri, bir ürünle ilgili inceleme yorumlarını yerleştirebilir ve başkalarının neyi satın aldığını görebilir veya nihai bir satın almadan önce diğer müşterilerin inceleme yorumlarını görür.
 • E-Ticaret sanal ihale seçenekleri sunar.
 • Hazır bulunan bilgiler. Bir müşteri, ilgili ayrıntılı bilgileri birkaç gün içinde veya haftalarca beklemek yerine birkaç saniye içinde görebilir.
 • C2C Jobs Means E-Ticaret kuruluşlar arasındaki rekabeti arttırır ve sonuçta kuruluşlar müşterilere önemli indirimler sağlar.

Topluma Sağlanan Avantajlar

 • Müşterilerin bir ürünü alışverişe götürmesi gerekmediğinden yolda trafik ve hava kirliliği azalır.
 • C2C Jobs Means E-Ticaret, ürün maliyetini düşürmeye yardımcı olur, böylece daha zengin insanlar ürünlerini de satın alabilir.
 • E-Ticaret, kırsal alanlara da servis ve ürünlere erişim imkanı sağlar;
 • E-Ticaret, devletin sağlık, eğitim, sosyal hizmetler gibi kamu hizmetlerini düşük maliyetle ve daha gelişmiş bir şekilde sunmasına yardımcı olur.

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.

C2C Jobs Means yazımıza yorum bırakabilirsiniz.

About Author

Medanis Destek

Önceki Yazı

Sonraki Yazı