Logo Web Tasar覺m

C2C İş Modeli


paylaş
C2C İş Modeli

C2C İş Modeli Amerika’da Ebay tarafından geliştirilen müşteriden müşteriye satış imkanı sunan bir e-ticaret modelidir. Bu model ülkemizde gittigidiyor tarafından uygulanmıştır. C2C İş Modeli kurulan web sitesi yani alışveriş platformunda satıcıların ürünlerini listeleyerek ürünleri müşterilere satmasını sağlayan bir modeldir. C2C İş Modeli hem web sitesini kurucusuna hem de satıcılara kazandırır. Web sitesi kurucusu ürün satma, depo, kargo, fatura gibi işlerden kurtulmuş olur. Satıcı ise web sitesi kurma ve reklam giderlerinden kurtulmuş olur. Şöyle düşünün siz bir alışveriş merkezi yapıyorsunuz insanlar da dükkanlarınızda ürün pazarlıyorlar.

C2C İş Modeli ile sıfır risk dediğimiz bir terim de ortaya çıkmıştır. C2C İş Modeli hem müşteriyi hem de satıcıyı korur. Müşteri bir ürün satın aldığında parasını kredi kartı veya havale ile öder. Para hemen satıcının hesabına aktarılmaz. Müşteri kargoyu alır ve ürünü onaylar. Onaylama aşamasından sonra para komisyon tutarı kesilerek satıcıya aktarılır. Komisyon oranı bu tarz sitelerde yaklaşık %10’dur. C2C İş Modeli ile bir satıcı 100 TL’lik bir ürün sattığında 10 TL size kalacak 90 TL satıcıya gönderilecektir. Satılan her üründen bu şekilde komisyon alırsınız. Ayrıca listelenen ürün başına da belli bir miktar ücret alırsınız.

C2C İş Modeli sizin alışveriş merkeziniz olduğu için tasarımını ne kadar iyi yaptırırsanız o kadar kurumsal görünecek ve müşteri sayınız artacaktır. Web siteniz sizin prestij kaynağınız bunu unutmayın. Hangi işi yapıyorsanız yapın iyi bir web sitesi ileride bir marka olmanın yolunu açacaktır. Web sitenizin Google optimizasyon yani Google uyumluluğunun olmasına özen gösterin. Firmamız son teknolojileri kullanarak tasarım çalışmalarında size yardımcı olabilir. Yaptığımız tüm siteler Google uyumlu olarak yapılır. Ayrıca responsive tasarım konusunda da yardımcı olabiliriz. Responsive tasarım sayesinde web sitenize ayrı bir mobil site olmadan telefondan, tabletten ve bilgisayardan girilebilir.

Web sitenizin trafik oranı yani sitenize giren ziyaretçi sayısı reklam çalışmaları sayesinde artabilir. Böylece kazandığınız komisyon miktarı da artacaktır. Google AdWords sayesinde Google’da ilk sıralarda çıkarsınız ve ziyaretçi sayınız birden bire artar. Google AdWords kullanımı basit gibi görünse de bazı noktalara dikkat etmek gerekir. Anahtar kelime seçimi ve reklamın gösterileceği bölge yanlış seçilirse reklam bütçeniz boşa gidebilir. Profesyonel olarak size Google Adwords ve SEO çalışmalarında destek olabiliriz. Google AdWords sertifikalı ekibimizle daha az ödeyerek daha fazla kişiye ulaşabilirsiniz.

Etiketler: c2c iş modeli c2c e-ticaret pazaryeri e-ticaret e-ticaret web tasarım e-ticaret web sitesi tasarımı

paylaş

İlgili YazılarYorumlar