Logo

C2C Free


paylaş
C2C Free

C2C Free web sitesi müşteriden müşteriye satış imkanı sunan Amerika’da Ebay şirketi tarafından kullanılan yeni bir e-ticaret modelidir. Ülkemizde de C2C Free gittigidiyor tarafından kullanılmıştır. Bu sistemde siz bir web site yani alışveriş platformu kuracaksınız satıcılarda ürünlerini listeleyerek müşterilere ürünlerini satacaklar. Bu sistem sayesinde siz ürün satışı, kargo, fatura gibi dertlerden kurtulacaksınız. Satıcılar ise web site tasarımı, reklam masrafları gibi dertlerden kurtulacaklar. C2C Free sistemi iki tarafa da kazandıran bir sistem olduğu için her geçen gün biraz daha ilgi görüyor.

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.

C2C Free sisteminde web sitesi sorumluluğu size ait olduğu için kaliteli bir web sitesi yaptırmanız yerinde olacaktır. Web sitesi artık firmaların prestij kaynağı. Web siteniz ne kadar kaliteli olursa firmanız o kadar kurumsal görünecektir ve zamanla letgo, gittigidiyor, sanalpazar gibi birer marka haline gelebilirsiniz. Web site tasarımınız yapılırken firmamız size yardımcı olabilir. Firmamız kaliteli tasarım yaparken güncel teknolojileri de site kurulumlarında kullanır. Örneğin responsive tasarım yaptırarak ayrı bir mobil siteye gerek kalmadan web sitenizin telefon, tablet ve bilgisayarlarda sorunsuz açılmasını sağlayabiliriz. Tasarladığımız sitelerin Google optimizasyon uyumlu olmasına özellikle dikkat ederiz. Bu tarz özellikler sayesine Google, Yandex, Bing gibi arama motorlarında üst sıralarda çıkarsınız. Web sitenizi tasarlatırken eğer bütçeniz varsa özel tasarım yaptırmanızı ama bütçeniz kısıtlıysa hazır şablon site kullanmanızı tavsiye edebilirim.

C2C Free sitenizin Google’da ve Yandex, Bing gibi arama motorlarında üst sıralarda çıkması sizin için çok önemli. Günümüzde insanlar web sitelerinin adreslerini bil Google arama motoruna yazarak buluyorlar, direkt arama çubuğuna adres yazmıyorlar. C2C Free bir ürün alacaklarında Google arama motoruna girip alacakları ürünü yazıyorlar ve çıkan ilk sitelere girerek uygun fiyatlısını bulup alıyorlar. Bu yüzden tasarım aşamasından sonra reklam vermeniz de çok önemli. Özellikle web siteniz ilk kurulduğunda belli bir reklam bütçesi belirlemeniz iyi olacaktır. Reklam verme konusunda da profesyonel bir yardım almanız yerinde olacaktır. Anahtar sözcük seçiminde veya reklamın gösterileceği bölgeler seçilirken yapılan en ufak hata reklam bütçenizin boşa gitmesine sebep olabilir. Firmamızın Google AdWords sertifikalı ekibinden destek alarak daha az ödeyip daha çok kişiye ulaşabilirsiniz.

C2C E-TİCARET SİTE ÖRNEKLERİ

Tüketicilerin çevrimiçi olarak diğer tüketicilere satabilecekleri en iyi örneklerden biri eBay'dir. EBay, web üzerindeki en büyük açık arttırma sitesidir. Her satışta küçük bir sabit ücret veya bir komisyon tahsil ederek para kazanıyor. Alıcı bir ödeme işlemcisi aracılığıyla satıcıyı öder ve daha sonra satıcı, öğeyi alıcıya nakletmekle yükümlüdür. Başka bir örnek de Craigslist. Craigslist temelde çevrimiçi ilan reklamlarıdır. Craigslist aslında insanlara satmaya çalıştıkları ürünler veya satın almak isteyen ürünlerin satıcıları için alıcı bulmalarında yardımcı oluyor. O halde, buluşmak ve işlemin tek başına gerçekleşmesi tüketicilerin sorumluluğundadır. Amazon, tüketicilerin diğer tüketicilere satacakları listelemelerine de olanak tanır. Alıcılar PayPal veya kredi kartı ile ödeme yapar ve satıcılar banka hesabı depozitoları yoluyla geri ödenir.


C2C Free E-TİCARETİN DEZAVANTAJLARIC2C e-ticaret

C2C Free e-ticaret'in en büyük zorluklarından biri ödeme olabilir. Satıcı, sattığı ve sevk ettiği eşyalar için para almıyorsa, öğeyi geri getirmek veya alıcıyı ödemek zor olabilir. Aynı şekilde, alıcı öğenin kalitesinden memnun değilse, satıcının her zaman bir mağaza gibi bir geri ödeme sunması şart değildir. EBay ve Amazon gibi üçüncü taraf sitelerini kullanmak genellikle bazı sorunların çözümüne yardımcı olur. Amazon, öğe için bir ödeme olduğundan emin olmak için parayı alıcıdan derhal mahsup yapar. Amazon, alıcıların bir öğeyi iade etmesi için haklı bir nedeni olması durumunda satıcıların takip etmeleri gereken yönergelerine de sahiptir.


C2C ETİCARET'İN AVANTAJLARI

C2C Free eTicaret'in en büyük avantajlarından biri, satıcının karlarının çoğunu elinde tutmasına ve alıcıyı bir işletmeden alsalarından daha iyi bir fiyat elde etmesini sağlar. Satış kolaylığı, bir öğeyi basitçe listeleyebilecek ve herhangi birinin reklamını veya ayak işlerini yapmaksızın satın almasını bekleyen satıcılar için yüksek. C2C Free e-Ticaret, alıcılar için evden eve rahatça alışveriş imkanı sunar. C2C Free iyi yapıldığında hem alıcılar hem de satıcılar için kazan-kazan olur.

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.


 C2C Free yazımıza yorum bırakabilirsiniz.

Etiketler: c2c eticaret c2c e-ticaret c2c e-ticaret c2c free c2c full site

paylaş

İlgili YazılarYorumlar