Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
C2C Marketplace Script

C2C Marketplace Script

C2C Marketplace Script müşteriden müşteriye satış imkanı sunan bir e-ticaret modelidir. Ebay tarafından 1995 senesinde ilk kez uygulanan e-ticaret yöntemi ülkemizde de Ebay destekli olarak 2000 yılında gittigidiyor tarafından uygulanmıştır. C2C Marketplace Script yöntemi yaklaşık 20 yıldır kullanılsa da internetin ve bilgisayarların her eve girmesiyle 2-3 yıldır daha yaygın kullanılmaya başlandı. Bu sistem sayesinde satmak istediğiniz gitarınızı satarak paraya çevirebilir ya da ciddi olarak ilgilenerek e-ticaret hayatına atılabilirsiniz. Bu yüzden C2C Marketplace Script her geçen gün pazar payını büyüterek arttırıyor.

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.

C2C Marketplace Script sisteminde gittigidiyor, Letgo, pttavm, sanalpazar gibi web sitelerinde bireysel satışları yapıldığı gibi sahibinden gibi sitelerde ilan verme gibi şekillerde de olabiliyor. C2C Marketplace Script sisteminde siz sadece aracı konumunda olacaksınız. Şöyle bir örnek verebiliriz bir alışveriş merkezi açtığınızı düşünün. İnsanlar sizi mağazalarınızı kiralıyor sattıkları her üründen ve sergiledikleri her üründen belli bir komisyon, ücret alıyorsunuz. Ürün satışı, ürün depolama, kargo gibi konulardan sorumlu değilsiniz. Siz sadece alışveriş merkezinin temizliği, güvenliği, reklamı gibi konulardan sorumlusunuz. Bu iki taraf içinde karlı bir anlaşma. Satıcıların web sitesiyle ilgili bir sorumluluğu yok site sahibinin de ürün satışıyla ilgisi yok. Herkes üzerine düşeni en iyi şekilde yapmak zorunda çünkü biri işini iyi yapmazsa kendisi de kazanamaz.

C2C Marketplace Script sisteminde sıfır risk ön planda tutulur. Sıfır riski şöyle açıklayabiliriz: Müşteri web sitesine girer ve ürünü alır. Parasını kredi kartı veya havale yoluyla öder. Para web sitesinin hesabında beklemeye alınır. Müşteri ürünü alıp ürünü onayladığında para komisyon oranı kesilerek müşteriye aktarılır. Komisyon oranı C2C Marketplace Script tarzı sitelerde yaklaşık %10’dur. 100 TL’lik bir ürün satıldığında size 10 TL kalacak. Satılan her üründen bu şekilde komisyon alacaksınız. Ayrıca listelenen ürünlerden veya ilanlardan da ücret alabilirsiniz. Ürününün ana sayfada gösterilmesini isteyenden daha çok ücret alabilir bu tarz kampanyalar yapabilirsiniz.

İşletmeler arası pazarlar, çevrimiçi toptan alımlar, dağıtımlar, ithalat, ihracat ve diğer ticari işlemler için işletmelerin bir araya getirilmesini sağlar. C2C işlemlerinin büyüklüğü ve hacmi olsa da, bu piyasa ortamlarına katılan satıcılar için birçok fayda vardır:

Yeni işler bulun ve yönetin:
 

C2C Marketplace Script , yeni ortakların toplantısına katılmak ve yeni ticaretin yapılmasına katkıda bulunmak amacıyla işletmeleri bir araya getirir. Pazar yerleri tarafından sunulan geniş erişim, aynı zamanda, yeni müşterileri bulma ve teşvik etme maliyetlerini en aza indirir.

Likiditenin geliştirilmesi:
 

Geniş potansiyel müşteri tabanına pazarlar, işletmelerin tüm ürün kataloğunu ilgilenen görüntüleyenlere sunma, bir kısmı da teklifler ve teklifler için dinamik olarak yanıt verme ve stok eniştirme yeteneğini içerir.

Satın alma masraflarını azaltın:
 

C2C Marketplace Script çözümlerini kullanarak atık ve tedarikçi marjı azaltımlarının % 15’ine kadar varan oranlarda olurken, arama maliyetleri ve fiyat şeffaflığı bu ortamda ulaşılabilir hedefler haline gelmektedir.

İşlem masraflarının düşürülmesi:
 

Sözleşmenin standardizasyonu ve otomasyonu, C2C Marketplace Script  pazarlarının lehine olan süreçleri sorgulama, sipariş etme ve ödeme süreçleri, işlem maliyetlerinin düşürülmesine yardımcı olur.

 
Verimliliği artırın:
 

Otomatik tedarik süreçleri ve iş akışları, şirketlerin tedarik zincirinin verimliliğini artırmasına olanak tanır.

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.

C2C Marketplace Script yazımıza yorum bırakabilirsiniz.

 
About Author

WMwcZ9zI1x

Önceki Yazı

Sonraki Yazı

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir