Logo

C2C E-Commerce


paylaş
C2C E-Commerce

C2C E-Commerce Ebay tarafından Amerika'da kullanılmaya başlanan bir e-ticaret yöntemidir. Ülkemizde de gittigidiyor sitesi tarafından ilk olarak kullanılmıştır. C2C E-Commerce sisteminde tüketiciden tüketiciye ürün satışı yapılır. Siz sadece bir aracı konumundasınız. Bir alışveriş merkezi inşa ettiğinizi düşünün. Mağazaların her birini belli bir ücret karşılığı bir markaya kiraya veriyorsunuz. Mağazalar istedikleri ürünleri satarak müşteri ilişkilerini yönetiyorlar. Alışveriş merkezinin temizliği, güvenliği ise size ait.

C2C E-Commerce sisteminde sıfır risk sayesinde hem müşteri hem de ürünü satan kişi güven altına alınır. Müşteri web sitesine girerek ürünü alır, parayı öder ancak para satıcıya aktarılmaz. Web sitesinin hesabında bekletilir. Müşteri ürünü kargodan alıp ürünü onaylayınca para komisyon miktarı kesilerek satıcıya aktarılır. Satılan her üründen belli miktarda komisyon alırsınız.

C2C E-Commerce sisteminde web sitenizin trafiğini arttırmak doğrudan kazancınızı etkileyecektir. Web sitenize giren kişi sayısını arttırmak için çeşitli yollar deneyebilirsiniz. Google, Yandex, Bing gibi arama motorlarında üst sıralarda çıkmak web sitenize daha çok kişinin gelmesini sağlayacaktır. Web sitenizin tasarımı bu konuda çok önemli kaliteli bir web siteniz varsa sitenize gelen insanlar sizi kurumsal bir firma olarak görecek ve alışveriş yapacaklar. Google arama motorunda kısa zamanda ilk sıralara gelmek istiyorsanız Google AdWords'e reklam verebilirsiniz. Google AdWords sayesinde hem ilk sıralarda çıkarsınız hem de diğer web sitelerinde reklamlarınız çıkar. Google AdWords'un bir avantajı da girilen anahtar kelimeler doğrultusunda reklamlarınız çıkar. Tabi bunun için belli bir reklam bütçeniz olması lazım.

C2C E-Commerce sitemini ücretsiz olarak da Google arama motorunda ilk sıralara gelebilirsiniz. Ancak bu en az 3-4 aylık bir çalışma gerektirir. 3-4 ay boyunca günde en az 2 saatinizi web sitenize ayırmanız lazım. Web sitenize kurduracağınız bir blog sayesinde her gün sitenize özgün yazılar girmelisiniz. Özgün yazılar ve resimler girdiğiniz sürece Google arama motorunda üst sıralara çıkmaya başlayacaksınız. Yazdığınız yazıları Twitter, Facebook, İnstagram gibi paylaşım sitelerinde paylaşmanız web sitenizin daha kısa zamanda duyulmasını sağlayacaktır.

 

Etiketler: c2c e commerce c2c e-ticaret c2c eticaret c2c e-ticaret sitesi c2c e-ticaret web site tasarım gittigidiyor gibi site sahibinden gibi site

paylaş

İlgili YazılarYorumlar