Logo

B2B Yazılım


paylaş
B2B Yazılım

Üreticiden üreticiye satış yapmak anlamına gelen B2B Yazılım e-ticaret terimlerinden biridir. B2B Yazılım sistemi firmaların ihtiyacı doğrultusunda değişik amaçlarla kullanılabilir.

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.

Bunlardan birisini örnekle açıklayalım. Diyelim ki bir bilgisayar üretiyorsunuz. Bilgisayarın tüm parçalarını siz üretmezsiniz.  Bazı parçaları tedarikçi firmalardan alırsınız. Anakartı birinden, monitörü birinden gibi. İşte bu firmalarla aracı olmadan direkt temasa geçip en uygun fiyatlı olanı almanızı B2B Yazılım sağlayabilir. Özellikle yurt dışı odaklı bir firmaysanız ya da olma yolundaysanız bu sistemi kullanmanız yerinde olacaktır. Ürettiğiniz parçaları veya ham maddeleri başka ülkelere de satmak istemez misiniz? Pazar payınız ne kadar artarsa karınız da o kadar artacaktır.

B2B Yazılım kullananların bir diğer amacı da ana dağıtıcı ve bayiler arasında iletişim akışını sağlamaktır. Zamandan ve maliyet tasarrufu sağlayacağınız bu sistem sayesinde bayiliklerin ürün stokları, sipariş sistemleri, muhasebe sitemleri gibi konuları çözüme kavuşturmuş olursunuz. Örneğin Migros bu yöntemi dağıtım depoları ve mağazaları arasındaki iletişimi sağlamak için kullanmakta. Depodan ürün çıkışını takip edebilir mağazalardaki stok durumunu görebilirsiniz.

B2B Yazılım sayesinde kullanıcılar 7/24 sistem üzerinden çalışabilir. ABD'de tekstil firmaları tarafından da bu sistem kullanılmakta. Büyük işlem hacmine sahip bu çalışmalar bu sistem sayesinde evden bile yönetilebilmektedir.

Alibaba.com B2B Yazılım sisteminin en çok bilinen sitesidir. Alibaba.com'dan dünyanın bir ucundaki üreticiden direkt olarak ürünü alabilirsiniz. Bu sizin çok ucuza ürünü elde etmenizi sağlar. Daha sonra bu ürünleri ister toptan satış yapabilir isterseniz e-ticaret sitenizde tek tek satış yapabilirsiniz. Bu sitelerin özelliği genelde belli bir sayının üzerinde ürün almanızı gerektirmesidir. Bazen tek bir üründe alabilirsiniz ancak kargo ücretlerinin yurt dışından geleceği için fazla tutacağı göz önünde tutulursa, bireysel alışveriş için pek uygun siteler değiller. Adından da anlaşılacağı gibi üreticiden üreticiye satış yapılan bu sitelerde satış yapacak kişilerin alışveriş yapması daha mantıklı olacaktır.

Strateji Geliştirme

B2B Yazılım geliştiricilerinin getirdiği güçlü yönlerden biri, stratejik bir plan hazırlama becerisidir. Bu planda, işletme modelinize ve gelecekteki hırs ve hedeflerinize odaklanırlar. Uzun vadeli planınız bütün işletmenizi çevrimiçi hale getirirse, tuğlaları yerleştirmenize ve planınızın devam etmesini sağlamak için en iyi yolu çizmelerine yardımcı olacaklardır. Stratejik planlamayla ilgili olarak tüm geliştiriciler görevi üstlenmez, ancak profesyonel web geliştirme şirketleri bunu, hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olmak için yalnızca başka bir apaçık araç olarak görür.

Kalite Web Geliştirme

Bir web sitesi, şirketinizin kapısıdır ve ziyaretçileriniz üzerinde iyi bir ilk izlenim bırakmalıdır. B2B Yazılım e-ticaretin ve e-mağaza entegrasyonlarının ortaya çıkışı ile birlikte, bugünkü işlemlerin çoğu doğrudan web sitelerinde gerçekleşiyor. Web sitenizin, bu tür siteleri sık sık ziyaret eden birçok müşterinin çeşitli beğenilerine ve tercihlerine hizmet etmek için yüksek kaliteli, iyi planlanmış ve dinamik olması gerekir. Deneyimli bir geliştirme ekibi, cazip ve canlı bir sonuç odaklı web sitesi nasıl oluşturulacağını bilir ve mükemmel bir kullanıcı deneyimi sunar.

Eşsiz İçerik Geliştirme ve Yönetimi

Web tasarımı ve geliştirmede içerik kraldır. Aslında, içeriği olmayan bir web sitesi, bitkileri olmayan bir çiftlik gibidir. Çıplaktır ve hiçbir kullanıma hizmet etmez. İçerik geliştirme, herkesin sahip olmadığı bir beceridir ve bu şekilde bireysel geliştiriciler büyüleyici içeriği geliştirmede başarısız olabilirler. İçerik, hedef kitleyi çekmek için benzersiz, ilginç ve bilgilendirici olmalıdır. Web geliştirme şirketlerinin genellikle web geliştirme sürecinde belirli görevleri yerine getirmek üzere atanan çeşitli ekipleri vardır. Genel web sitesinin yüksek kalitede olmasını sağlamak için sadece içerik geliştirme ile uğraşan ekip üyeleri var.

Arama motoru optimizasyonu

Sadece cazibeli bir web sitesi hazırlamak yeterli değildir. Arama motorları tarafından görülebilecek şekilde optimize edilmelidir. İşte böyle işliyor: Webdeki belirli içeriği aradığınızda, bazıları önce görünürken, diğerleri daha sonra arama motoru sonuçlarında birçok sayfada görünebilir. Son sayfaların ziyaret edilme olasılığı neredeyse sıfır, sonuçta satışları kaybedebilirler. B2B Yazılım için arama motoru optimizasyonu, web sitenizi ilk sayfada ya da en üstteki sayfalarda sıralama yaparak bu sorunu çözmeye gelir. Profesyonel web geliştirme şirketleri, genellikle, Yahoo, Google, MSN ve Bing gibi arama motorlarını web sayfalarını derecelendiren sayfaları tanıtma konusunda uzman kişilerce yürütür.

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.

B2B Yazılım yazımıza yorum bırakabilirsiniz.

Etiketler: b2b yazılım tasarım b2b yazılımı b2b yazılım

paylaş

İlgili YazılarYorumlar