Logo

Web Tasarım Nedir?


paylaş
Web Tasarım Nedir?

Web Tasarım Nedir? Web tasarım hem yeni bir site üretmeyi hem de mevcut sitelerin bakımını yapmak gibi farklı beceri ve disiplinleri kapsar.

Web tasarım bir web tarayıcısı yardımıyla kullanıcıların İnternet üzerinden erişebileceğiniz içerikleri ekleme amacıyla yapılan sayfalardır. Web Tasarım Nedir? sorusuna ana unsurlarla devam edebiliriz.

Düzen: Reklamları ve metinleri düzenlemek için kullanılan grafiklerdir. Bir tasarımda denge, tutarlılık ve bütün korunmalıdır.

Renk: Renk seçimi web sitesinin amacına ve site sahibine bağlıdır. Bir firmanın marka ve logo özelliklerine göre renkler kullanılabilir.

Grafik: Web tasarımda grafik geliştirmek logoları, fotoğrafları veya simgeleri içerebilir. Kullanım kolaylığı, sayfanın hızlı açılması için logo ve fotoğrafların düzgün şekilde yerleştirilmesi gerekir.

Yazı Tipleri: Web sitesi tasarımında çeşitli yazı tipleri kullanılabilir. Çoğu web tarayıcıları belirli yazı tiplerini okuyabildikleri için tasarımı da buna uygun olarak yapmak gerekir.

İçerik: Tasarımın iyi olmasının yanında içeriğin de ilgi çekici olması gerekir. Kullanıcı web sitenize girdiğinde tasarım hoşuna giderse gezinmeye devam eder ve içerik hoşuna gittiğinde uzun süre sitenizde kalarak daha sonra tekrar girme isteği duyar.

Web Tasarım Nedir? sorusunun kısaca cevabı:    Klasik anlamda, tasarım bir web sitesinin görünümünü açıklar. Geleneksel yaklaşım kontrast, boyama, denge, vurgu, ritim, grafik öğeleri tarzı (çizgiler, şekiller, doku, renk ve yön), simgelerin kullanımını, arka plan dokuları ve genel web sitesi tasarımı genel atmosferi içerir.

Web Tasarım Nedir? sorusuna hosting ve alan adı nedir sorusunu da eklemeliyiz çünkü alan adı ve hosting olmadan bir web sitesi olması mümkün değil. Hosting web sitenizin içindeki her şeyi saklayan bir depodur. Alan adı ise web tarayıcısına yazılan adresinizdir. Alan adınızın kısa ve akılda kalıcı olması gerekir.

Etiketler: web tasarım nedir web tasarım ne demek web tasarım ne

paylaş

İlgili YazılarYorumlar