Logo

Web Tasarım Nasıl Yapılır?


paylaş
Web Tasarım Nasıl Yapılır?

 Web Tasarım Nasıl Yapılır? Günümüzde bir zorunluluk halini alan web sitesi Web Tasarım Nasıl Yapılır? Web tasarımının iyi olması için hangi özelliklere sahip olması gerekir.

Web Tasarım Nasıl Yapılır? sorusunu soran birçok kişi ne yazık ki kulaktan dolma bilgilerle kendi web sitesini yapmaya çalışıyor. Bu tabi ki kötü bir şey değil ancak web sitesi yaptığını iddia ederek insanlardan haksız yere para alan web tasarımcıları bu işin profesyonellikten uzaklaşmasına neden oluyor.

Web Tasarım Nasıl Yapılır? sorusuna bir örnek üzerinden cevap verelim. Bir çiçek firmasının web sitesini yapmak istiyorsunuz. Sizden sadece iletişim bilgileri ve bazı fotoğrafların olduğu basit bir site istendi. Ürün listesinin güncellenebilir olması, kategorilerin de düzenlenebilmesini istiyorlar. Anasayfa, Hakkımızda, Referanslar, İletişim ve Ürünler şeklinde dört kısım ve ürünler şeklinde de bir modül olacak.

Bir web tasarımcının düşüncelerini ilk olarak bir kağıda dökmesi iyi olacaktır. Birçok tasarımcının atladığı bu konu yüzünden tasarım bittikten sonra bazı hataları fark edip düzeltmek zorunda kalırsınız.

Web sitenizde kullanacağınız fotoğrafları ve materyalleri photoshop yardımıyla temizleyip uygun hale getirmelisiniz. Web Tasarım Nasıl Yapılır? sorusuna verilebilecek en iyi cevap kullanılan kodlarla web sayfası üzerinden hem estetik hem de işlevsel olacak şekilde içerik sunma çalışmalarının yapılmasıdır diyebiliriz. Tasarım yaparken sayfayı doldurayım güzel görünsün mantığıyla çalışamazsınız. Sayfada sadece gerekli bilgiler olmalı. Estetik görünmeli ve kullanıcılar aradıkları bilgileri kısa zamanda bulabilmeli.

Web Tasarım Nasıl Yapılır? sorusuna Dreamweaver programı kullanarak başlangıç aşamasında bir site yapacağınızı söylüyorsanız Dreamweaver üzerinden yeni sayfalar oluşturarak içerikleri ve resimleri program üzerinden yerleştirebilirsiniz. Siz tasarımı yaptıktan sonra bir kodlamacının sitenizi kodlaması gerekir. Kategorileri, referansları tıklanabilir hale getirir. Sonra siteyi test ederek çalışıp çalışmadığına hatalı yerleri bulmaya çalışır.

Tabi bir yazı okuyarak Web Tasarım Nasıl Yapılır? öğrenemezsiniz ama genel olarak sadece merak edenler için fikir vermesi açısından kısaca açıklamak istedik.

Etiketler: nasıl yapılır web tasarım web tasarım nasıl yapılır nasıl yapılır web sitesi

paylaş

İlgili YazılarYorumlar