Logo

Kafe Web Tasarım


paylaş
Kafe Web Tasarım

Web sitesi açmanın zorunluluk olduğu günümüzde kafe ve restoranların da birer web sitesi olması onları daha kurumsal gösterecektir. Kafe Web Tasarım çalışmasıyla sitesinin diğer web sitelerden daha farklı olması lazım bu yüzden mümkün olduğunca hazır-kalıp web sitelerinden uzak durmak lazım.

Kafe Web Tasarım yaptıranlar siteleri sadece reklam amaçlı değil e-rezervasyon, e-menü, etkinlik ilanları gibi çeşitli konularda kullanarak diğer kafelerin önüne geçebilir. Kafelere daha çok üniversite, lise öğrencileri gibi genç neslin gittiğini göz önünde bulundurursak internetsiz yapamayan bir kesimin müşteri portföyünü oluşturduğunu görürüz. Bu mantıkla baktığımızda kafelerin mutlaka web sitesi olması gerek. Cafe Web Tasarım çalışmasıyla sitelerinin ise kurumsal ve marka olacak şekilde tasarlanması lazım.

Kafenizin dizaynını-dekorunu en iyi şekilde yapabilirsiniz ancak sizi kafenize gelmeden Cafe Web Tasarım sitenizden araştıran birisi kötü tasarımlı bir web sitesiyle karşılaşırsa kafenize gelmeden vazgeçebilir. Bu yüzden kafenin dekoruna verdiğiniz önemi mutlaka web sitenizin tasarımına da vermelisiniz. Web tasarımını mutlaka alanında tecrübeli bir web tasarım şirketine yaptırmalısınız.

Web siteniz yayına girdikten sonra web sitenizin trafiğini yani giren ziyaretçi sayısını arttırmak için çeşitli SEO çalışmaları yapabilirsiniz. SEO çalışmalarından en önemlisi web sitenize organik hit çekmekle olur. Google, Yandex, Bing gibi arama motorlarında en üst sıralarda çıkmak için internet sitenizin blog bölümüne her gün düzenli olarak yazılar girmeniz gerekmektedir. Kafe Web Tasarım sitenize kafenizin menüsünde olan yiyeceklerle ilgili ya da kafenizdeki etkinliklerle ilgili olabilir. Web sitenize yazıları ekledikten sonra Facebook, Twitter, İnstagram gibi sosyal paylaşım sitelerinde bu yazıları paylaşabilirsiniz.  Web sitenizde ne kadar çok özgün içerik paylaşırsanız Google, Yandex, Bing gibi arama motorlarında internet siteniz en üstlerde çıkamaya başlayacaktır.

Kafe Web Tasarım sitesinin reklamını Google, Yandex, Bing gibi arama motorlarına verebilirsiniz. Eğlence, üniversite, gençlikle ilgili sitelere ve forumlara da kafenizin web sitesinin reklamını verebilirsiniz.

 

Geleneksel olarak birçok restoran / kafe sahibi, zaman ve emek gerektiren ve bir web sitesi oluşturma ile ilişkili büyük maliyet nedeniyle bir web sitesine sahip olmaktan uzak durmuştur.

Oldukça özelleştirilemeyen WordPress de dahil olmak üzere kullanılabilen pek çok kullanımı kolay içerik yönetim sistemleri (CMS) olduğu için artık bu durum geçerli değil.

KAFE WEB TASARIM MEVCUT DEĞİLSE, GERÇEKTEN KAÇIRDIĞINIZ ŞEY NEDİR?

En önemlisi de mesaj ve teklifleri müşterilerinize ve potansiyel müşterilerinize sunamazsınız.

Kafe Web Tasarım ile:

  • Müşterileri ikna etmek için güncel menü veya içecek listenizi görüntüleme (ilgili fotoğrafları unutmayın);
  • Bir çözüm sunmak, yani bu gece nerede yiyeceğinizi, aileyi Anneler Günü öğle yemeğine nerede götürdükleri veya bu işlevi nerede yapacakları;
  • En yeni haberlerin veya heyecan verici bir eleştirinin veya referansın iletilmesi
  •  İletişim bilgilerinize ve ticaret saatlerinize kolayca erişebilme
  • Onlarla pazarlayabilmeniz için restoranınızla ilgilenen kişilerin bilgilerini toplayın;
  • Müşterileri artıracak bir pazarlama kampanyası yürütmek.

Kısacası, hem sizin hem de restoran / kafeteryanız için çalışan bir web sitesi güncellenmiş, kullanımı kolay ve potansiyel müşterilerinizin görmek istediği tüm bilgileri içeren bir web sitesidir.

Duyarlı Tasarım: Kafe Web Tasarım Mobil Dostu Web Sitesi Olmalı

Duyarlı Kafe Web Tasarım, tüm ekran boyutlarına uyum sağlayacak şekilde kodlanmıştır. Bu, sitenizin bir masaüstü bilgisayarında, dizüstü bilgisayarda, iPad'de veya Android tabletinde ve herhangi bir akıllı telefon markasında harika görünmesi anlamına gelir. Duyarlı bir site, hem mobil site hem de masaüstü sitesi için aynı alanı kullanır. Bu arama motorlarını mutlu eder.

Kafe Web Tasarım yanıt verici olmadığında ne olur?

  1. Web sitesi ziyaretçileri kaybedersiniz.
  2. Müşteriler menünüzü görüntüleyemez, böylece restoranınızı ziyaret etme olasılıkları azalır.
  3. Müşteriler, adresinizi hızlı bir şekilde bulamaz ve böylece başka bir yer bulabilirler.
  4. Çevrimiçi sipariş verme veya teslim alma seçenekleri sunuyorsanız ve siteniz mobil uyumlu değilse, kullanıcılar sabırsızlanacak ve sitenizi terk edecektir.

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.

Kafe Web Tasarım yazımıza yorum bırakabilirsiniz.

Etiketler: cafe web tasarım cafe ve restaurant web tasarım cafe web tasarımı kafe web tasarım

paylaş

İlgili YazılarYorumlar