Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
İnşaat Firmaları Web Tasarımları

İnşaat Firmaları Web Tasarımları

Web sitenizin diğer inşaat firma sitelerinden farklı olması için İnşaat Firmaları Web Tasarımları açısından bazı özellikleri göz önünde bulundurmak gerekli.

İnşaat Firmaları Web Tasarımları yapılırken diğer sektörlerden farklı bir tasarım anlayışı ile yaklaşılmalı. Web sitenize müşteriler bilgi almak ve çalışmalarınızı görmek amacıyla gireceklerdir. Abartılı grafikler, flashlar, arka fonda çalan müzik müşterinizi etkilemek yerine web sitenizde aradığı bilgileri çabuk bulamadığı için web sitenizden çıkmasına sebep olabilir.

İnşaat Firmaları Web Tasarımları yapılırken sitenizin mümkün olduğunca sade ve kurumsal bir tasarıma sahip olması gerekir. Kullanıcılar bir web sitesine girdiğinde 4-6 sn arasında web sitesi hakkındaki kararını verir. Bu yüzden basit ama etkileyici bir görünümü olması lazım. Web sitenize giren kullanıcıların en önem verdikleri konu aradıkları bilgilere kolaylıkla ulaşabilmeleridir. Web sitenize giren müşteri hızlıca bilgiye ulaşmak ister.

İnşaat Firmaları Web Tasarımları konusunda uyulması gereken bir konu da resimlerin kaliteli olmasıdır. Kalitesiz resimler projelerinizi de kalitesiz gösterecektir. Bu yüzden profesyonel bir ajans ve fotoğrafçıyla çalışmanız gerekli.

Web sitenizde sadece bir iletişim bilgi formu veya e-posta adresi bulunması müşterilerinizin güvenini kırabilir. Her sayfada müşterilerin göreceği şekilde mutlaka bir telefon numarası bulundurun. Web sitenizdeki iletişim bilgilerinin eksiksiz olması güven verecektir.

İnşaat Firmaları Web Tasarımları yapılırken referans sayfasına da özen gösterilmesi önemli bir konu. Referans sayfanızda bugüne kadar yaptığınız en önemli projelere yer vererek müşterilerinizin incelemesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca hakkınızda sayfasında işinizi ne zaman kurduğunuz, ekibinizin kaç kişiden oluştuğu, ödül aldıysanız hangi ödülleri aldığınız gibi konulara yer verebilirsiniz. Hakkınızda sayfanızda geçmiş çalışmalarınızdan çok diğer inşaat firmalarından ayrılan yönlerinizden bahsetmeniz yerinde olacaktır. Referans sayfasında zaten insanlar bütün çalışmalarınızı görebilecek. Sizin farkınız ne, neden müşteriler sizi seçmeli bunu ön planda tutmak daha doğru olacaktır.

 

 

About Author

WMwcZ9zI1x

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir