Logo

E-ticaret Yapmak


paylaş
E-ticaret Yapmak

E-ticaret Yapmak son zamanlarda herkesin yapmayı aklına koyduğu fikirlerin arasında. İnternet'te para kazanmanın çeşitli yolları olması ve giderek yaygınlaşması sonucunda e-ticaret sitelerinin sayısı da gün geçtikçe artmakta. E-ticaret Yapmak aslında çok da zor bir şey değil. Yeter ki yapılması gereken resmi işlemleri yerinde ve zamanında yapın. Eksik belge bırakmayın. Hem siz kazanın hem de ülkemize kazandırın, verginizi ödeyin. İçiniz de vicdanınız da rahat olsun.

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.

444 5 698 numaralı telefondan bize hemen ulaşabilirsiniz. 

E-ticaret Yapmak için bir web siteniz olması gerekir. Web siteniz için bir alan adı ve web sitenizin içindeki bilgilerin, fotoğrafların, yazıların yüklenip depolanacağı bir host lazım. Bunları profesyonel bir firmayla konuşarak halledebilirsiniz. Eğer web sitesinden anlıyorsanız kendiniz de yapabilirsiniz. Dediğim gibi eğer web sitesi yapımından anlıyorsanız sitenizi open cart kullanarak basit şekilde kendiniz de yapabilirsiniz eğer anlamıyorsanız bir firmayla görüşerek bütçenize en uygun paketi seçerek sitenizi yaptırabilirsiniz. Web siteniz hazırlandıktan sonra site adresinizle ve ev yada iş adresinizle birlikte vergi dairesine gideceksiniz. Vergi kaydınızı yaptırdıktan sonra bankaya giderek sanal pos başvurusunda bulunmanız gerek. Zaten yapmanız gerekenleri banka size söyleyecektir.

E-ticaret Yapmak için hangi ürünü ya da ürünleri satacağınıza karar verdikten sonra bu ürünleri toptan alarak bir odada depolayabilirsiniz. Toptan almak hem siparişleri hemen yollamanızı sağlar hem de ürünleri indirimli olarak almanızı sağlar. Web sitenizden her şeyi satabilirsiniz. Bütçeniz kısıtlıysa küçük eşyalarla başlayın, bütçeniz varsa ona göre daha pahalı ürünler satın, ürün çeşitliliğini arttırın.

E-ticaret Yapmak için web siteniz hazırlandıktan ve ürünler belirlendikten sonra yapmanız gereken reklam çalışmalarına başlamaktır. Reklam çok önemli bir konu bütçenizin çoğunu reklama ilk etapta reklama ayırmalısınız. E-ticaret Yapmak için Google AdWords'e reklam verebilirsiniz.

Peki bugüne kadar sitelerini kapatmak zorunda kalan büyük firmalar ne hata yaptılar da siteleri kapandı. Örneğin limango, pabbuc, saklışehir bilinen ve kapanan siteler.

E-ticaret Yapmak kolay ama kendinizi en az 4-6 ay arasında az satış yapacak ya da yatırım alamayacak şekilde garanti altına almalısınız. İhtiyacınız varsa hemen yatırım aramaya başlayın. Sitemi nasılsa başkasına satarım, kurtulurum diye düşünmeyin ve çok fazla kredi çekme riskine girmeyin. Diyelim ki sizin sitenize yatırım yapan kişiler başka firmalara da yatırım yapmaya başladılar. Bu size gelen yatırımların azalmasına neden olabilir. Buna göre önleminizi alın. En ucuza ben satacağım diye karınızdan çok fazla ödün vermeyin. Karlı satmak çok ürün satıp sürümden kazanmaktan daha iyidir. Pahalı satın ama kaliteli olun. Sermayeniz olmadan yola çıkmayın, sermayesiz ya çok küçük kalırsınız ya da batarsınız. Satacağınız ürünlerin yerel pazarda çok rahat bulunan ürünler olmamasına özen gösterin. Tuvalet kağıdı her yerden alınabilir. İnsanlar sırf bunun için sipariş vermezler ama bulunması zor ürünlere yer verirseniz ürünü satma olasılığınız daha çok artar.

E-ticaret Yapmak için faydalar çok fazladır. Çevrimiçi alışveriş, zamandan tasarruf sağlar, daha fazla ürün seçimi sunar ve vergiler, ürünün fiyatı ve gazdan tasarruf edilen paradan tasarruf sağlar. Perakendeciler için faydalar eşit derecede fazladır.

1. Çevrimiçi Varlık Oluşturma

Çevrimiçi nüfusun %80'den fazlası bir şey satın almak için interneti kullanmıştır. Müşterileriniz sizin internette olmanızı bekliyor ve bu varlığı rekabete ayak uydurmanızı sağlar. Aksi takdirde, çevrimiçi satın alma işlemi yapmak için kitleniz rakiplerinize doğru akın edecek. E-ticaret Yapmak mevcut müşterilerinizi de elinizde tutmanızı sağlar.
2. Yeni Müşterileri Çekin

Bir işletme sahibi olarak, işinizi büyütmek ve yeni izleyiciler çekmek istiyorsunuzdur. Fiziksel perakende markalaşma ve müşteri ilişkilerine dayanır; ancak çevrimiçi perakende arama motorlarından gelen trafiği artırmanın ek bir yararıdır. Örneğin, bir müşteri fotoğraf düzenleme yazılımı için arama yapıyorsa, daha önce sizi hiç duymamış olsa da şirketinizle iş yapabilir.

3. Operasyonel Maliyetlerden Tasarruf edin

E-ticaret Yapmak aslında paradan tasarruf etmenizi sağlar. Nasıl? Web tabanlı bir yönetim sistemi ile, envanter yönetimini otomatikleştirebilir ve onunla ilişkili maliyetleri düşürebilirsiniz. Ayrıca, E-ticaret Yapmak bir fiziksel mağazayla aynı genel masrafa sahip değildir. Daha fazla müşteriye ulaşılmasından doğan ek kazanç, ilk kurulum maliyetlerini dengeleyecektir.

4. Müşterilerinizi Daha İyi Anlayın

Sıradan bir dükkan işlettiğinizde bir müşteri kişiliği oluşturmak zordur. Müşterilerinizin kim olduğuna ilişkin kapsamlı bir fikir edinebilirsiniz, ancak gerçek veriler yerine algılamanıza dayanmaktadır. Bir e-ticaret mağazasıyla, müşterilerinizin satın alma alışkanlıklarını izleyebilme olanağına sahipsiniz. En çok hangi ürünlerle ilgileniyorlar? Ne zaman alacakları bellidir. Onları motive eden şey nedir? Tüm bu bilgiler, müşterilerinize daha verimli bir şekilde satmak için kullanılabilir.

5. Marka Bilincini Arttırın

E-ticaret Yapmak, markanızın çevrimiçi ortamda daha fazla farkındalık kazanmasına yardımcı olacaktır. Daha fazla web sayfası geliştirirken, arama motorları onları indeksleyebilir ve yerleşiminizi artırabilir. Kitleniz için optimize edilmiş iyi anahtar kelimeleri içeriğinizde kullanmak önemlidir, çünkü sitenize trafik çekecektir. Siteniz daha fazla görünürlük kazandığında, insanlar markanıza ve itibarınıza aşina olacak.

6. Müşterileri Bilgilendirmek

E-ticaret Yapmak 'la, müşterilerinizin takdir ettiği kadar çok bilgi sağlayabilirsiniz. Ürün açıklamasından müşterinin yorumlarını ve nakliye masraflarına kadar, müşterilere bilinçli satın alma seçenekleri sunmak için ihtiyaç duydukları bilgileri sağlayabilir ve bu soruları cevaplayacak personel sağlamanıza gerek yoktur. Bu, iş yerindeki diğer görevler için daha fazla zaman bırakır.

7. Dönüşümler ve Satışlar

E-ticaret Yapmak işinizi coğrafi veya zaman kısıtlamaları olmaksızın tüm dünyaya açtığınızda, aksi durumda ulaşamayacağınız kadar yeni izleyiciler yakalarsınız. İyi tasarlanmış bir e-ticaret sitesi ve kaliteli bir ürünle, Dönüşümleri ve satışları sürdürebilir ve yeni bir büyüme yaşayabilirsiniz. 

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.

444 5 698 numaralı telefondan bize hemen ulaşabilirsiniz. 

E-ticaret Yapmak yazımıza yorum bırakabilirsiniz.

Etiketler: e-ticaret yapma eticaret yapmak e-ticaret yapmak

paylaş

İlgili YazılarYorumlar