Logo

E-ticaret xml Entegrasyonu Nedir?


paylaş
E-ticaret xml Entegrasyonu Nedir?

E-ticaret xml Entegrasyonu Nedir? sorusu müşterilerimiz tarafından sıklıkla sorulan sorulardan birisi. Bu yüzen en basit ve anlaşılır şekilde bu konuda yazmaya karar verdik.

XML entegrasyonu veya XML desteği e-ticaret sitelerinin olmazsa olmazları arasına girdi. Bu özellik işinizi kolaylaştırmakla birlikte bir yandan da site sahibiyle aranızda sıkıntı çıkmasına sebep olabilir. Tedarikçi, satıcı, satış platformu yapılarının bir arada bulunduğu durumlarda işe yarayan bu teknolojiyi size en basit şekilde anlatmaya çalışacağız.

E-ticaret xml Entegrasyonu Nedir? sorusuna xml'nin avantajlarını anlatarak başlayabiliriz. Tedarikçinin size verdiği ürünleri sanki kendi ürünleriniz gibi satış platformunda sergilemenize yarar. Ürünleri aldığınız yerden ürün fiyatlarında güncelleme olduğunda veya yeni ürünler listeye eklendiğinde otomatik olarak sizin sitenizde de güncellenir. Böylece her defasında sitenize ürün eklemek veya güncellemek zorunda kalmazsınız. Ayrıca depo ve stoklama masraflarınız olmayacağı için maliyetiniz büyük oranda düşecektir. Yeni sistemlerde bu bilgileri mobil cihazlardan da rahatlıkla yapabilirsiniz. Diyelim ki e-ticarete yeni başlıyorsunuz hemen tedarikçi firmanın sitesinden sizin sitenize ürünler aktarılarak satışa başlayabilirsiniz. Bu size zaman da kazandıracaktır.

E-ticaret xml Entegrasyonu Nedir? sorusuna şimdi de diğer taraftan bakalım. xml'nin olumsuz yönleri neler olabilir? Az önce saydıklarımdan sonra daha ne olsun işin çoğunu zaten sistem yapıyor diyorsunuz belkide. Ancak burada iş tedarikçiye düşüyor. Tedarikçi firmanızın gerçekten kaliteli bir firma olması gerekiyor.  Tedarikçi ürün stoklarını sürekli güncellemeli, ürüne ait bilgiler eksiksiz ve düzenli girmeli, fotoğraflar müşterilerinizin hoşuna gidecek kadar kaliteli yüklemeli. Ayrıca sipariş olarak gelen ürünü en kısa sürede iletmeli. Bir düşünsenize müşteri pembe bir kazak sipariş veriyor parasını ödüyor çünkü web sitenizde ürün mevcut gözüküyor. Müşteriye siz ürün elimizde kalmamış dediğiniz an müşteri parasını geri alsa dahi bir daha sizden alışveriş yapmak istemeyecektir. E-ticaret xml Entegrasyonu Nedir? sorusunu müşteri bilmez, müşteri tedarikçi falan anlamaz müşteri sizi muhatap alır. Bu dezavantajlar aslında size büyük sorunlar açabilir çünkü dört dörtlük iş yapan tedarikçi firma bulmak çok zor. Bir de sattığınız ürününün satış fiyatından tedarikçi kendine komisyon alır ya da belli bir yüzdesi size kalır. Kendi deponuz olsa hem sorunlarla uğraşmamış olursunuz hem de toptan aldığınız malları kendi belirlediğiniz fiyattan satarak karın size kalmasını sağlayabilirsiniz.

E-ticaret xml Entegrasyonu Nedir? sorusunun kısaca cevabı ister kullanmış olduğunuz herhangi bir e-ticaret yazılımına isterseniz pazar yerlerine birden fazla tedarikçiyi birleştirip entegrasyon sağlatabilirsiniz. E-ticaret xml Entegrasyonu Nedir? kısaca anlatmaya çalıştık, hala bu konuyla ilgili soru işaretleriniz varsa bizi arayarak ücretsiz danışmanlık alabilirsiniz. E-ticaret xml Entegrasyonu Nedir? ile ilgili ve diğer web çözümleriyle ilgili her sorunuzu sorabilir ve destek alabilirsiniz.

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.

444 5 698 numaralı telefondan bize hemen ulaşabilirsiniz. 

E-ticaret xml Entegrasyonu Nedir? yazımıza yorum bırakabilirsiniz.


Etiketler: e-ticaret xml entegrasyonu xml entegrasyonu nedir eticaret xml

paylaş

İlgili YazılarYorumlar