Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
E-ticaret Sitesi Kurmak

E-ticaret Sitesi Kurmak

E-ticaret Sitesi Kurmak başlı başına bir iş olarak görülmelidir. Bütçeniz dahilinde web sitenizi ve reklam çalışmalarını belli bir düzeyde tutabilirsiniz ama hiç para harcamadan E-ticaret Sitesi Kurmak sizin büyümenizi engelleyecektir.

Google arama motoruna girerek E-ticaret Sitesi Kurmak yazdığınızda karşınıza ucuza veya ücretsiz e-ticaret siteleri reklamları çıkar. Peki bu tarz siteleri kullanmak avantajlı mı değil mi bunu biraz irdeleyelim. Öncelikle günümüzde hiçbir şeyin ücretsiz olmadığını size hatırlatmak isterim. Kaliteli veya kalitesiz her şey paralı. Ücretsiz siteler ve ucuz web siteleri hazır şablon site mantığı üzerine kuruludur. Ücretsiz sitelerde kredi kartı ödeme vb ekstra hiçbir özellik yok. Ucuz sitelerde ise şablon site kullanılır ve ücretsize göre bazı özelliklere yer verilir. Google arama motoru bu tarz sitelerin hepsi aynı göründüğü için yeni siteler olarak algılamaz ve gün geçtikçe arka sıralara düşersiniz. Kimse sitenizin farkına varmaz ve müşteriler sitenize girip alışveriş yapmazlar. Kimse sitenize girmeyecekse E-ticaret Sitesi Kurmak boşuna zaman kaybı olacaktır. Bir iş yeri açtığınızda nasıl özenerek eşya alıyorsanız, müşteriler geldiğinde temiz düzenli, kaliteli görülsün istiyorsanız web siteniz de sizin iş yeriniz olacak. Web sitenizi tasarlatırken bunu mutlaka düşünün.

Profesyonel bir ekiple çalışmak sizi hem fazla masraftan kurtaracak hem de istediğiniz gibi bir web siteniz olmanızı sağlayacak. Web sitenizin Google uyumlu olması, yeni teknolojiye göre kurulup tasarlanması gibi konularda sizi bilgilendirecek bir firmayla çalışmalısınız. Google, Yandex ve Bing arama motorlarındaki sıralamanız çok önemli. Günümüzde web sitesi ararken bile Google arama motoruna girerek site ismi yazılıyor. Google’da ilk sayfada çıkmıyorsanız e-ticarette kazanmanız biraz zor olacaktır. Web sitenizin kaliteli bir tasarıma sahip olması müşterilerinize güven verecek. Kaliteli tasarım sizin kurumsal bir firma olarak görünmenizi sağlayacak ve kısa zamanda bir marka haline geleceksiniz. E-ticaret Sitesi Kurmak ve sitenizin duyulması için ayrıca Google AdWords reklamlarından yararlanabilirsiniz.

E-ticaret Sitesi Kurmak : Google, Yüklenme Hızı ve Mobil Deneyim

Eylül 2016’daki Google DoubleClick’in “Mobil hız için ihtiyaç” raporuna göre, çoğu tüketici mobil sayfaların 2 ila 3 saniye içinde yüklenmesini ve tüketicilerin %47’sinin yüklenmesi 3 saniyeden fazla sürerse bir sayfadan çıktığı görülüyor. Google’ın yüklenme hızına verdiği önem, genel olarak mobil deneyimine odaklanmalarına göre mantıklı. Google son zamanlarda arama motoru sayfalarına “mobil cihazlara uygun” etiketini kaldırdı. Bu hareket, artık mobil cihazlara odaklanmadıkları için değil, iki yıldan sonra mobil uyumlu sayfalar web siteleri için standart haline geldi ve etiketi eskimiş hale getirdi. Yani E-ticaret Sitesi Kurmak yeterli değil hızlı yüklenen mobil uyumlu bir web sitesine sahip olmalısınız.

Ancak bu, tüm sitelerin artık sorunsuz bir mobil deneyimi sağladığı anlamına gelmiyor ve Google’ın hızlı, sorunsuz ve mobil merkezli bir web oluşturmak için yaptığı bir sonraki adım, E-ticaret Sitesi Kurmak sitelerinin AMP projesine girişi anlamına geliyor.

Sonuçta, Google mobil alışveriş deneyimini daha da gözden geçirmek istiyor – ve AMP, HTML’leri web sitelerinde sıyırarak hızlı yükleme süreleri ve ürünler arasında kolay geçiş sağlayan bir yol sunuyor.

Ancak,  e-ticaret için uygunluğu aslında çevrimiçi perakendeciler için ne anlama geliyor? Bunu uygulamak ne kadar kolay? Buna değer mi? Avantaj ve dezavantajları nelerdir?

Yüklenme Hızının E-ticaret Faydaları

E-ticaret Sitesi Kurmak e-ticarete olan en önemli avantajları oldukça açıktır ancak perakendeciler için büyük önem taşır. Google, “Yüklenme hızı, e-ticaret için doğal bir uyum oluşturuyor çünkü yüklenme hızı, web sayfalarını hızlı hale getiriyor ve hızlı sayfalar satın alma dönüşümlerinde yardımcı oluyor”. E-ticaret Sitesi Kurmak sitelerindeki sayfalar:

  • Kullanıcı deneyimini geliştirin
  • Geliştirilmiş sayfa yükleme hızları nedeniyle dönüşüm oranlarını artırın
  • Yükleme sürelerinin daha hızlı olmasıyla, kullanıcıların web sitenizle etkileşimde bulunmaya devam etme olasılığı daha yüksektir (daha hızlı site, daha düşük hemen çıkma oranlarını, daha fazla site ziyaret süresini ve daha yüksek dönüşüm oranları görür)
  • Kullanıcıların gittikçe daha hızlı yükleme hızına karşılık geldiğini fark etmesiyle sonuçların yanında görüntülenen yıldırım cıvata etiketi daha yüksek tıklama oranlarına neden olabilir
  • Google’ın algoritması daha hızlı sayfaları tercih eder, bu nedenle daha iyi yükleme süresi sitenizin sıralamalarını artırabilir

Genel olarak E-ticaret Sitesi Kurmak perakendecilerin artan bir mobil kitleye daha iyi hitap etmelerini sağlayacaktır.

E-ticaret için 3 amplifikatör

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, sosyal medya reklamları, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.
444 5 698 numaralı telefondan bize hemen ulaşabilirsiniz. 

E-ticaret Sitesi Kurmak yazımıza yorum bırakabilirsiniz.

 
About Author

Medanis Destek

Önceki Yazı

Sonraki Yazı