Logo

E-ticaret İstanbul


paylaş
E-ticaret İstanbul

E-ticaret İstanbul bireysel satıcıların veya firmaların İnternet üzerinden ürün satışı yapmasıdır.

E-ticaret İstanbul İnternet'in ve bilgisayarların yaygınlaşmasıyla özellikle son beş yıldır büyük oranda artış gösterdi. Ürün ve hizmetlerin pazarlaması, tanıtımı, satışı, sigorta ve dağıtımının İnternet üzerinden yapılması e-ticaret sayesinde bilgisayarlar aracılığıyla yapılmaya başlandı.

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.

444 5 698 numaralı telefondan bize hemen ulaşabilirsiniz. 

E-ticaret İstanbul yöntemiyle sınırlı bir çevre ve belli bir kitleye ürün satışının ötesine geçerek pazarlama metotlarını ve sınırlarını değiştirmiştir. E-ticaret başlamadan önce TV, gazete reklamları, binlerce el ilanı dağıtmak, mektup göndermek, insanların evlerinden arayıp telefon üzerinden reklam yapmaya çalışmak gibi yöntemler vardı. İnternet sayesinde bunlardan çok daha etkili bir güç geçti firmaların eline. Facebook, İnstagram, Twitter gibi insanların kendiliğinden örgütlendiği bir ortamda reklam yapmak çok daha kolay. Üstelik tamamen istediğiniz kitleye ulaşabilirsiniz. Bir porselen üreticisi olduğunuzu düşünelim. Tabak, bardak vb ürünler satıyorsunuz. İnternet reklamcılığı kullanarak yakın zamanda evlenmeyi düşünen, porselen yemek takımı araştıran kişilere reklamınızı ulaştırabilirsiniz. Facebook, Google arama motoru gibi siteler insanların aramaları, paylaşımlarını kaydederek reklamları ona göre göstermekte.

E-ticaret İstanbul sayesinde firmanız sadece bulunduğunuz şehirle kısıtlı kalmayacak tüm ülkeye hatta dünyaya açılacaksınız. E-ticarete başlamadan önce C2C, B2C, B2B yöntemleri hakkında bilgi edinmeniz iyi olacak. Günümüzde popüler olmaya başlayan C2C gittigidiyor gibi sitelerde müşteriden müşteriye satış imkanı sunan sitelerdir. B2C bir firmanın ürettiği ürünleri müşterilerine ulaştırmak için kurulan e-ticaret siteleridir. Örneğin bir ayakkabı firmasının ayakkabılarını web sitesi aracılığıyla satması. B2B firmaların birbirlerine hammadde ve parça satması üzerine kurulmuş bir sistemdir.

E-ticaret İstanbul sisteminde web tasarımı da önemli bir faktördür. Bu yüzden web sitenizin tasarımı ve kurulum tekniği çok önemli. Kaliteli bir tasarım web sitenizi daha kurumsal gösterecektir. Böylece müşteriler size güven duyacak ve kredi kartlarıyla güvenle alışveriş yapacaklardır. E-ticaret İstanbul web sitesi sizin prestij kaynağınız olacak. Bu yüzden mümkün olduğunca yeni teknolojileri kullanarak ve kaliteli bir tasarımla web sitenizi yaptırın. E-ticaret İstanbul sisteminde web sitenizin Google optimizasyonu yani Google uyumlu olarak tasarlanması gerekir. Google arama motoru uyumlu olmayan siteleri görmeyecek veya geri sayfalarda çıkaracaktır. Firmamız yaptığı tüm siteleri Google uyumlu olarak yapmaktadır. Ayrıca responsive tasarım konusunda da size yardımcı olabiliriz. Responesive tasarımla web siteniz ayrıca bir mobil siteye gerek kalmadan telefon, tablet ve bilgisayarlarda sorunsuz açılacaktır.

Web sitenize müşteri çekmenin başka bir yolu Google AdWords üzerinden reklam vermektir. Reklam çalışmaları sayesinde kısa zamanda web siteniz tanınacak ve potansiyel müşterilerinize ulaşacaksınız.

E-ticaret İstanbul, bilgisayar ağları ve İnternet gibi elektronik sistemler vasıtasıyla ürün veya hizmet satın alıp satmaktan oluşan e-ticaret olarak da bilinir. Bu modern teknoloji dünyasında, e-ticaret, pek çok işletme için çok önemli bir seçenek haline gelmekte ve çevrimiçi mağazalarını geliştirmeye ilgi duyan birçok şirket bulunmaktadır.

E-ticaret İstanbul talebinin artmasıyla birlikte, giderek artan sayıda işletme fiziksel mağazalarını aynı zamanda e-mağazaya taşıyor. Türkiye'de yaşayan çoğu insan artık yiyeceklerini bile internetten alıyor.

Bugün, E-ticaret İstanbul şirketlerin iş yapma biçiminde devrim yarattı. Artık tüketiciler günün 24 saati 7 gün neredeyse her şeyi çevrimiçi satın alabilir ve nihai bir alışveriş deneyimi yaşayabilir. Bir E-ticaret İstanbul işini seçmeden önce, keyfini çıkarabileceğiniz kapsamlı avantajlarına göz atın:

Kolaylık:

Dünyanın birçok insanı için, E-ticaret İstanbul, kolaylığı nedeniyle çevrimiçi alışverişlerinden yararlanmanın tercih ettiği alışveriş yollarından biri haline gelir. Evden gece gündüz herhangi bir zamanda ürün veya hizmet satın almalarına izin verilir.

Bununla ilgili en iyi şey, çevrimiçi para transferi yeteneğiyle hızlı, kullanışlı ve kullanıcı dostu olan satın alma seçenekleridir. Tüketiciler, kolaylıkları nedeniyle ürünlerini kolayca arayıp çevrimiçi satın alma yaparak çok fazla zaman ve para kazandırabilirler.

Ürün Veri Sayfalarını Teklif Edin:

Tüketiciler E-ticaret İstanbul ile ayrıca çevrimiçi ürün kataloğundan açıklama ve ayrıntılar alabilirler. Müşterileriniz için günün saati ve haftanın günü ne olursa olsun ürün hakkında bilgi almak çok önemlidir. Bilgiler vasıtasıyla, müşterileriniz ve potansiyel müşterileriniz ürünlerinizi satın almaya karar veriyor veya almıyor.

Arama Motoru Görünürlüğüne Sahip Yeni Müşterileri Arayın:

Hepimiz biliyoruz ki fiziksel perakende markalaşma ve ilişkiler tarafından yönetilmektedir. Ancak, çevrimiçi perakende arama motorlarından gelen trafikten de etkileniyor. Müşteriler için, arama motoru sonuçlarındaki bir bağlantıyı takip etmenin ve hiç duymadıkları bir E-ticaret İstanbul web sitesinde aradıkları çok yaygın değildir.

Garanti Bilgileri :

Ürün tanımları ve veri tablolarıyla birlikte garanti bilgilerini de içerecek veya bir E-ticaret İstanbul alışveriş sepetinden sağlanmasını seçmek isteyip istemediğiniz önemli değil, müşterilerin satın alımlarıyla ilişkili önemli şart ve koşullardan haberdar olmasını sağlamalısınız.

Envanter maliyetinin düşürülmesi:

E-ticaret İstanbul işinde tedarikçiler, web tabanlı yönetim sistemini kullanarak envanter yönetimini otomatikleştirebilecekleri mal stoğunu yönetme maliyetlerini düşürebilir. Dolaylı olarak, operasyonel maliyetlerini de kurtarabilirler.

Tüketicilerin Satın Alma Alışkanlıklarına Dikkat Edin:

En iyi şey, E-ticaret İstanbul perakendecileri tüketicilerin satın alma alışkanlıklarına ve ilgilerine sürekli göz kulak tutarak tüketicinin ihtiyaçlarına göre teklif uyacaklarını kolaylaştıracak olmasıdır. İhtiyaçlarını sürekli olarak tatmin ederek, onlarla devam eden ilişkinizi geliştirebilir ve uzun süreli ilişkiler kurabilirsiniz.

Yeterlilik:

Etkili ticari işlemler için E-ticaret İstanbul verimli ve yetkinlik metodudur. İşletmenizi daha fazla tuğla ve harç lokasyonu ile genişletmek için kurulum maliyeti çok düşüktür. Bir online işletmeyi başlatmak için fiziksel mağazadan çok az lisans ve izin gerekmektedir. Fatura müşterisi, envanter yönetimi gibi işlemleri gerçekleştirmek için daha az çalışan kullanarak çok para kazandırabilirsiniz.

Mutlu Müşterilerin Ürünlerinizi Satmasına İzin Verin:

Birçok müşterinin yorumları ve ürün derecelendirmeleri ile, yeni müşterileriniz ürünlerinizin iyi ve etkili olduğunu buldukça satılarınızı kolayca artırabilirsiniz. Müşterilerinizin referanslarını, yorumlarını ve ürün derecelendirmelerinden bahsettiğinizden emin olun, çünkü yeni müşterilerinizin ürünlerinizi satın almalarına yardımcı olabilir.

Dünyaya Karşı Ürünler Satmak:

Fiziksel bir mağaza işletiyorsanız, hizmet verebileceğiniz coğrafi alanla sınırlı olacak, ancak bir E-ticaret İstanbul web sitesi ile ürünlerinizi ve hizmetlerinizi tüm dünyaya satabilirsiniz. Tüm dünya, oyun alanınız olup, ürün yelpazesini coğrafi sınırlar olmaksızın satabilirsiniz. Dahası, kalan coğrafya kısıtlamaları, mobil ticaret olarak da bilinen m-ticaretle çözülmüştür.

Açık kalın 24 * 7/365 :

E-ticaret web sitelerini her zaman yayınlayabildikleri için E-ticaret İstanbul tüccarlarının tadını çıkarabilecekleri en önemli avantajlardan biri mağaza zamanlamalarıdır. Şimdi 24/7/365'dir. Bu sayede, sipariş sayısını artırarak satışlarını artırabilirler. Bununla birlikte, ister sabahın ister gece ortasında olursa olsun istedikleri zaman ürün satın alabildikleri için müşteriler için de yararlıdır.

Ekonomi:

Artık, paranızı fiziksel mağaza, sigorta ya da altyapıya yatırmanız gerekmez; çünkü tek ihtiyacınız olan şey, değerli müşterilerinize ürünlerinizi ve hizmetlerinizi satmak için mükemmel bir fikir, benzersiz ürünler ve iyi tasarlanmış bir web sitesidir. Bunun bir E-ticaret İstanbul daha ekonomik ve makul kıldığını söyleyebiliriz.

Marka Bilinci Artırın :

E-ticaret İstanbul işi, B2B kuruluşlarına yeni müşteriler kazanma konusunda yardımcı olabilir, bu nedenle e-ticaret işletmelerinin piyasadaki marka bilinirliğini artırmaları yararlı olacaktır. Arama motorları tarafından tarayıcının indekslenebileceği sayfaların geliştirilmesi, web sitenizin arama motoru optimizasyonunu geliştirmenin ve sitenizdeki hedef kitleyi geliştirmenin en iyi yollarından biridir.

Maliyetleri Azalt:

E-ticaret İstanbul ile ilgili en olumlu şeylerden biri, işletmenizin maliyetlerini düşürebilmenizdir. Aşağıda, e-ticaret için kaydolarak azaltabilecek bazı maliyetler bulunmaktadır:

  • Reklam ve Pazarlama Maliyeti: E-ticaret İstanbul tercih ederseniz, paranızı reklamcılık ve pazarlamaya harcamak zorunda değilsiniz. Ancak, organik arama motoru trafiği, sosyal medya trafiği ve tıklama başı tıklama, maliyet etkin reklamcılık kanallarından bazılarıdır.
  • Personel: Çıkış, faturalandırma, envanter yönetimi, ödemeler ve diğer tür işletme giderlerinin eksiksiz bir otomasyonu, e-ticaret işletmenizi çalıştırmak için gereksinim duyduğunuz toplam çalışan sayısını azaltmaktadır.
  • Seyahat Maliyetini Ortadan Kaldırın: E-ticaret İstanbul, seyahat etmeden istediğiniz zaman e-mağazasını ziyaret etmelerini sağladığı için müşterilerin arzulanan mağazalarına ulaşabilmek için müşterilerin uzun mesafelere gitmesi gerekmez. Birkaç fare tıklamasıyla, müşteriler satın alma işlemlerini yapabilir ve muhteşem alışveriş deneyimi yaşayabilir.

Büyük Bilgi Sunun:

E-ticaret İstanbul müşterilere en iyi yararlarından biri, fiziksel bir mağazada mümkün olmayan büyük bilgi alabilmeleri. Hepimiz, çalışanları farklı ürün gruplarıyla ilgili bilgi arayan müşterilere yanıt vermeye hazırlamak oldukça zor olduğunu biliyoruz.

Ancak e-ticaret web siteleri, herhangi bir güçlük çekmeden müşterilerine ek bilgi sunar. Verilen tüm bilgiler satıcılar tarafından sağlanmaktadır, böylece müşterileri, bilgi içeren ürünleri satın almayı kolay buluyor.

Analytics:

E-ticaret İstanbul, organizasyonların tüm analiz kampanyalarını başlatması için mükemmel bir platform sunduğunu söyleyebiliriz. E-ticaret sayesinde, kuruluşlar satış etkinliğini, müşteri etkililiğini, pazarlama kampanyalarını, ürün karışımını, müşteri katılımını ve daha fazlasını kolayca hesaplayabilir ve değerlendirebilir.

Hedef Ürünler İçin Pazar Genişletmek:

Alıcı ve satıcıların birbirlerini fiziksel dünyada bulmaları zordur, ancak e-mağazanın başlangıcı ile onlar için çok kolay olur. Müşteriler internette gerekli ürünleri arayabilir ve dünyanın her köşesinden satın alabilirler. Müşteriler ne tür bir ürün arıyor olursa olsun, herhangi bir güçlük çekmeden her türlü ürünü bulabilirler.

Ölçeklenebilirlik :

Etkili E-ticaret İstanbul çözümü ile siz ve kuruluşunuz, farklı satış kanallarını tanıtan ve pazar segmentlerine ulaşarak pazar talebini ve müşteri gereksinimlerini karşılamak için kolayca büyüyor ve ölüyor.

Çoklu Sitenin Yeteneği :

E-ticaret İstanbul platformuyla, işletmelerin kanalınıza özgü ve belirli bir marka e-ticaret web sitesini başlatması kolaylaşır.

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.

444 5 698 numaralı telefondan bize hemen ulaşabilirsiniz. 

E-ticaret İstanbul yazımıza yorum bırakabilirsiniz.

Etiketler: istanbul e-ticaret eticaret istanbul e-ticaret istanbul

paylaş

İlgili YazılarYorumlar