Logo

E-ticaret Fikirleri


paylaş
E-ticaret Fikirleri

E-ticaret Fikirleri konusunda karar vermeden önce bazı terimlerden bahsetmek iyi olabilir. E-ticaret gelişmeye başladığı günden itibaren bazı bölümlere ayrılarak devam ediyor. C2C müşteriden müşteriye satış imkanı sunan gittigidiyor, sanalmarket, sahibinden gibi sitelerdir. C2C'de siz sadece gözetmen rolündesinizdir. Ürün depolama, satış, kargo, fatura gibi işlemleri satıcılar halleder. E-ticaret Fikirleri deyince B2C'yi de saymazsak olmaz. Bir firmanın ürettiği malları web sitesi üzerinden satmasıdır. B2B'de ise bir firmanın ürettiği parçaları veya hammaddeleri başka bir firmaya satmasıdır.

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.

444 5 698 numaralı telefondan bize hemen ulaşabilirsiniz. 

E-ticaret Fikirleri ikinci el ürün satışı, yöresel ürün satışı gibi yöntemler denendi ve hala deneniyor. Son dönemlerde sadece bir markanın ürünlerinin satıldığı siteler pek kullanılmıyor. Daha çok ürün çeşitliliğinin olduğu ve ulaşılması zor olan ürünler tercih ediliyor. Örneğin İstanbul'da organik ekmek yapan, çiğ süt satan bazı firmalara İnternet üzerinden sipariş alarak çiğ süt ve ekmek satışı yapıyor. Bu siteler uzak yerlere bozulmadan gönderebilecekleri ürünleri de tüm Türkiye'ye satıyorlar. Bunun dışında sadece yöresel ürünler satan siteler var. Web sitesi üzerinden Hatay, Antep, Mersin gibi menü seçenekleriyle bu illere ait ürünlerin satıldığı siteler de hala sektörde büyüyerek devam ediyorlar.

E-ticaret Fikirleri ürün çeşitliliğine dayanan ama yine de yöresel ürünler, organik ürünler gibi belli bir tema etrafında toplanmış halde çalışmaktadır. Sektörde ufak değişiklikler olsa da hala mevcut yöntemlerin biraz değiştirilerek kullanıldığını görüyoruz. Siz de ya bu yöntemlerden birini seçerek e-ticaret hayatına başlayacak ya da farklı bir fikir bulup uygulamaya koyarak herkesin önüne geçeceksiniz. Bu tarzda bir fikir bulup uygulamaya koyduğunuzda büyük firmalar milyon dolarlar ödeyerek web sitenizi almak isteyebilir.

E-ticaret Fikirleri üretilirken sosyal paylaşım siteleri takip edilmeli ve neyin trend olduğuna bakılmalı. Örneğin son zamanlarda spor ve sağlıklı beslenme ön planda ve bu tarz siteler satış yapıyor. Web sitelerinde Hindistan cevizi yağı, avokado yağı, badem unu gibi 1-2 yıl öncesine kadar çoğu kişinin duymadığı ürünler satılmaya başladı.

E-ticaret Fikirleri için farklı bir şey bulamıyorsanız yapmayı sevdiğiniz şeyleri, hobilerinizi düşünün. Bunun dışında zaten yaptığınız bir iş varsa onunla ilgili bir e-ticaret sitesi kurabilirsiniz böylece zaten tecrübeli olduğunuz bir alanda çalışmış olursunuz. Tanıdığım bir otel müdürü bayan vardı. Çalıştığı otel tanınan bir otel olmasına rağmen ve gayet güzel bir işi olmasına rağmen istifa ederek bir e-ticarete atıldı. Web sitesinden oteller için mum satışı yapmaya başladı. E-ticaret gerçekten artık herkesin aklında olan bir yöntem. Asıl işinizi bırakarak e-ticaret yapabilirsiniz, işinize ek olarak da yeter ki tüm enerjinizi web sitenize vermeniz gerektiğini unutmayın.

Bir işe başlamak için mükemmel bir E-ticaret Fikirleri arıyorsanız veya mevcut kataloğunuzu oluşturmayı umut ediyorsanız, bu yılki popüler ürün listesine göz atın.

1. E-ticaret Fikirleri : Şeffaf Telefon Kılıfları

Sıvı telefon çantası

 

Telefon kılıflarının popüler bir ürün fikri olması sürpriz değil. Telefonlar hayatımızın merkezinde. Nereye gideceğimizi, ne yiyeceğimizi ve nasıl yaşayacağımızı söylüyorlar. Dolayısıyla, kişiliğimizin bir uzantısı haline gelmesi doğaldır.

Şeffaf telefon kılıfları, klasik bir telefon aksesuarında eşsiz bir tercihtir. Bu kılıfların arkası, telefon hareket ederken etrafında kayan ve yeni tasarımlar için heyecan verici olanaklar açan jel benzeri bir sıvı ile doludur. Bardaklardan akvaryumlara kadar tasarımcılar sıvı telefon kılıflarını taze ve heyecan verici parçalar haline getiriyor.

2. E-ticaret Fikirleri : Suya Dayanıklı Telefon Kılıfları

Su geçirmez telefon çantası

 

Havuz başı aktiviteleri su geçirmez durumlarda bu yaz popülerlik dalgalanma gördük. Yüzerken mevsim çıkış yolu olabilir, su geçirmez telefon kutuları için talep burada.

3. E-ticaret Fikirleri : Bluetooth Hoparlörleri

Bluetooth hoparlör

Bluetooth hoparlörlere olan ilgi, son birkaç yıldır, tatil mevsiminde her Kasım ve Aralık aylarında öngörülebilir artışlarla istikrarlı bir büyüme gösterdi.

Mükemmel E-ticaret Fikirleri buldunuz mu? Bugün işinize Medanis Bilişim AŞ'yi arayarak başlayın!

 

4.E-ticaret Fikirleri : Peri Işıkları

peri ışıkları

Bu küçük, beyaz LED ışıklar, iç mekan veya dış mekan alanlarına rahat bir ışık katıyor: Yatak odalardan restoran girişlerine kadar.


Peri ışıkları, Pinterest kullanıcılarının ve bohem trend belirleyicilerinin gözdesi olmakla birlikte, her yıl sonlarında popülaritesinde büyük bir sıçrama yapıyor.

5. E-ticaret Fikirleri: Emaye İğneler

Emaye iğneler, bu yıl yeni bir olmazsa olmaz ürün olarak büyük bir artış gördü. Bu şirin ve ilginç aksesuarlar, kot ceketlerden dizüstü bilgisayar çantalarına kadar her şeye bağlı olarak görülebilir.


6. E-ticaret Fikirleri : Şarj Edilebilir Çakmaklar

Şarj edilebilir hafif


Şarj edilebilir çakmaklar sürekli genişleyen vapes ve e-sigara alanına en yeni girdilerdir. Geleneksel çakmaklara özgü bu alevsiz, yakıtsız seçenekler lityum iyon pillerle güçlendirilmiştir ve USB kablolarıyla veya bağımsız şarj yuvalarıyla şarj edilirler.


Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.

444 5 698 numaralı telefondan bize hemen ulaşabilirsiniz. 

E-ticaret Fikirleri yazımıza yorum bırakabilir ve farklı e-ticaret fikirlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Etiketler: e-ticaret fikir eticaret fikirleri e-ticaret fikirleri

paylaş

İlgili YazılarYorumlar