Logo

E-ticaret Ankara


paylaş
E-ticaret Ankara

E-ticaret Ankara web sitesi çalışmalarınız sayesinde siz de e-ticaretteki yerinizi alabilirsiniz. E-ticaret Ankara web sitesi yaptırmayı düşünüyorsanız hangi e-ticaret yöntemini kullanacağınıza karar vermeniz gerekir. Örneğin C2C yani gittigidiyor tarzı bir site mi istiyorsunuz? Yoksa B2B yani bir ürün üretiyorsunuz ve bu ürünleri mi satmayı planlıyorsunuz? C2C müşteriden müşteriye satış imkanı sunan bir e-ticaret modelidir. Letgo ve sanalpazar gibi sitelerin uyguladığı C2C müşteriler arasında etkileşim esasına dayandığı için ve hem site sahibine hem de satıcılara kazandırdığı için popülerliği gün geçtikçe artmakta.

E-ticaret Ankara ile sınırlı kalmak zorunda değil. Tüm ülkeden ve internet sitenize ekleyeceğiniz İngilizce, Fransızca, Arapça gibi dil seçeneği ile dünyadan birçok müşteriniz olabilir. C2C e-ticaret yapmaya karar verirseniz web siteniz sizin sanal pazarınız olacak. Satıcılar ürünlerini pazar yerinize getirerek sergileyecekler. Müşteriler de istedikleri ürünleri alacaklar. Siz sadece pazar yerinin düzeni, güvenliği, temizliği, kampanyalar gibi konulardan sorumlu olacaksınız. Ürün satışı, depolama, kargo, fatura gibi sorumluluklar satıcılara aittir.

E-ticaret Ankara B2B yani klasik alışveriş sitesi istiyorsanız  E-Ticaret paketleri, ücretsiz e-ticaret scriptleri, özel e-ticaret sitesi yaptırma gibi seçenekler önünüze gelecektir. Bu üç seçeneğinde kendine göre avantajları ve dezavantajları var. Web sitesi yapmayı bilmiyorsanız e-ticaret paketlerinden yararlanmak sizin için daha uygun olacaktır. Ücretsiz e-ticaret scriptleri web sitesi kurmayı bilen kişilerce kullanılabilir. Ayrıca kurumsal ve bu işi ciddi olarak yapmayı planlıyorsanız paket ya da özel tasarım site yaptırmanız daha mantıklı olacaktır.

E-ticaret Ankara sitesi tasarımı gerçekten önemli bir konu. Tasarımınız kaliteli ve işlevsel olmalı. Kaliteli bir web sitesi insanlara güven verecek ve kurumsal bir firma imajı vereceksiniz. Web sitenizin görünüşü yanında işlevsel olması da çok önemli. Web siteniz çok güzel yapıldı diyelim herkes çok beğendi. Ancak müşteri aradığı ürünü on dakika arayıp bulamıyorsa, alışveriş sepetine eklediği ürünü nasıl satın alıp ödeyeceğini iki üç dakika düşünüyorsa işlevsellikte sorun var demektir. İnsanlar artık vakit kaybetmek istemiyor. Kredi kartı bilgilerini bile güvenli şekilde web sitelerine kaydediyorlar ve bir daha ki alışverişe yeniden kredi kartı bilgilerini girmek zorunda kalmıyorlar. E-ticaret Ankara sitelerinde müşterilerin dikkat ettikleri bir noktada 7/24 müşteri hizmetlerine ulaşabilmektir. Bunun için web sitenize müşteri hizmetleri modülü ekletebilirsiniz.

E-ticaret Ankara web sitesi tasarımı konusunda deneyimli ekibimizle çözüm önerileri sunuyoruz. Daha fazla yardım için bizi arayabilirsiniz. Ayrıca Google AdWords reklamları konusunda Google AdWords sertifikalı ekibimiz size destek olacaktır.

 Başarılı Bir E-ticaret Ankara Web Sitesi Oluşturma Rehberi

Öncelikle, E-ticaret Ankara ile ne satacağınıza ilişkin birkaç şey anlamanız gerekir. Ardından, çevrimiçi mağazanızı oluşturabilirsiniz! Doğrudan yardıma ihtiyacınız olan bölümü seçmek için aşağıya tıklayın.

 1. Ürününüze veya ürünlerinize karar verin.
 2. Çevrimiçi mağazanızın fiyatını belirleyin.
 3. Nakliye seçeneklerini belirleyin.
 4. E-Ticaret platformunuzu seçin.
 5. Bir alan adı ve marka seçin.
 6. E-Ticaret web sitenizi oluşturun.
 7. Satıcı hesabınızı oluşturun.
 8. Web sitenize bir SSL sertifikası ekleyin.
 9. Online satış yapmaya başlayın!


1. E-ticaret Ankara Ürününüzü kararlaştırın.

Bir süre online mağaza kurmayı düşündüyseniz, zaten aklınızda bir ürüne sahip olabilirsiniz. Elle yapılan mobilyalar ya da el yapımı sabun ya da toptan eşya fiyatlarında bir kaynak bulduğunuz bir şey gibi, yaptığınız bir şey olsun, her çevrimiçi mağazanın bir ürünle başlamanız gerekir.

Ürününüzün uygulanabilir olduğundan emin olmak için biraz araştırma yapın. Ürününüz için zaten bir pazar var mı?

Zaten kurulmuş bir pazar varsa, ürününüzün içeri girmeye yetecek kadar benzersiz olup olmadığını düşünün. Fiyatlandırma konusunda rekabet edebilecek misiniz?


2. E-ticaret Ankara Fiyatınızı ayarlayın.

Fiyatlandırma, yeni bir işletme yürütmek için en zor kısımlardan biridir.

Çok düşük fiyat verirseniz, para kaybedersiniz ya da sadece satmış olursunuz buna değer E-ticaret Ankara mağazanıza koyduğunuz zamanı ve çabayı karşılamaz. Çok yüksek fiyat verirseniz, yeterli satış yapmazsınız ve yine de tüm gayretle para kaybetme riski taşırsınız.

Önemli olan fiyatlamayı anlamak için öncelikle kendi maliyetlerinizi hesaplamanız gerekir. Şunları içerir:

 • Ürününüzü yapmak için gerekli malzeme maliyeti
 •  E-ticaret siteniz için web hosting
 • Vergileri
 • Nakliye
 • Kredi kartlarının yüzdesi veya Paypal üst sınırını atlatacak
 • Reklam maliyeti

Ardından, kendinize ödemek için (ve kar elde edin!) Üst kısmına ne kadar eklemek istediğinizi belirleyin.

E-ticaret Ankara Fiyatlama pro ipucu: Nihai fiyatlandırmanızı yapmadan önce, rekabetinizin ücretini araştırın. Fiyatlarınızı biraz yükseltirsiniz ya da rekabet gücünüzü korumak için bunları indirmeniz gerekebilir.

3. E-ticaret Ankara Nakliye masrafları ve seçeneklerini Araştırın.

E-ticaret Ankara ile fiziksel bir ürün satıyorsanız, müşteriye nasıl teslim edersiniz?

Dürtü, müşteriye komple nakliye masrafını vermek olabilir ve birçok çevrimiçi mağaza bu rotayı alır. Nakliye ücretleri tüketiciler üzerinde güçlü bir psikolojik etkiye sahip olmasına rağmen %44'ü yüksek nakliye ve nakliye masrafları nedeniyle bir çevrimiçi alışverişten vazgeçtiklerini söyleyerek uyarılmalıdır .

Bunun yerine, bu gönderim yöntemlerinden birini sunmayı düşünün:

 • Ücretsiz nakliye teklif et, sorulan sorular yok
 • Maliyeti karşılamak için ücretsiz gönderim ve ürün fiyatlandırmayı biraz önermek
 • Belirli bir boyuttaki siparişler için ücretsiz gönderim teklif et
 • Düz bir nakliye ücreti teklif edin

4. E-ticaret Ankara web barındırma seçimi yapın.

E-ticaret söz konusu olduğunda, iki seçeneğiniz vardır: Halihazırda Sahibinden veya Gittigidiyor gibi mevcut bir pazar kullanın veya kendi web sitenizi ve markanızı yönetin.

Medanis Bilişim AŞ gibi bir e-ticaret yazılımı, ürünlerinizi listelemenizi, fiyat ayarlamanız ve web sitesine bir alışveriş sepeti eklemenizi kolaylaştıracaktır. Sürecin hem sizin hem de müşterileriniz için sezgisel olmasını sağlamakla ilgilenirler; bu nedenle yalnızca satışa odaklanabilirsiniz.

5. E-ticaret Ankara Alan adı ve marka seçin.

Bu eğlenceli kısmı! Düşünsenize, müşteriler _____'dan aldıkları müthiş yeni şey hakkında konuştuklarında müşterilerine ne anlatacaklar? Boşluğu markanızla doldurun.

Satacağınız ürünler hakkında bir şeyler söyleyen kelimeleri ve cümleleri beyin fırtınası yapın, size bir şey ifade eden kelimeler ve cümleler. Ve zaten diğer işyerleri tarafından telif hakkı bulunan isimlerden uzak durmaya dikkat edin.

6.E-ticaret Ankara web sitenizi oluşturun.

Birçok hosting platformu, bu adımın en azından bir kısmını sunarak veya sıfırdan bir web sitesi oluşturmak zorunda kalmadan çalışabileceğiniz bir ticaret sitesi oluşturucu haline getirebilir.

Bu aşamada, mallarınızı tanımlayan ve web sitesi ziyaretçileri satın almaya ikna etmeye yardımcı olan web içeriklerini yazmaya da çalışmanız gerekir .


Sitenizi kurduktan sonra, ürünlerinizi eklemenin ötesinde bir şey yapmak zorunda kalacaksınız. Ürün sayfalarına ek olarak, e-Ticaret web siteniz de aşağıdaki sayfaları içermelidir:

 • Haftalık fırsatlar ve satış öğeleri içeren bir ana sayfa
 • Bir hakkında sayfası yaptıklarınızdan kısa bir açıklama ile
 • Müşterilerin size kolayca ulaşması için bir iletişim ya da müşteri hizmetleri sayfası
 • Güncellemeleri, sektör haberlerini ve yararlı çerezleri yayınladığınız bir blog

7. E-ticaret Ankara satıcı hesabı oluşturun.


Web sitenizi kurduktan sonra vergi dairesine giderek küçük bir ödemeyle kendi şirketinizi kurmanız gerekir. Daha sonra oradan aldığınız belgeyle bankaya gidebilir ve sanal pos alabilirsiniz.

8. E-ticaret Ankara SSL sertifikanızı alın.

Sitenizi oluştururken, bir SSL sertifikası yüklediğinizden emin olun . Bu sertifikalar, çevrimiçi alışveriş yaparken URL'nin yanında gördüğünüz yeşil kilidi sağlar ve müşterilerinizin gizli verilerini güvende tutar.


9. E-ticaret Ankara Satışa başlayın!

Şimdi para kazanmaya başlama zamanı.

Online mağazanızı başlattığınızda fazla çekiş yapmazsanız, promosyon hakkında düşünmeye başlamanız gerekir. İçerik pazarlaması, sosyal medya ve ücretli tanıtım, insanları web sitenize almaya başlamaya değer alanlardır.

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.

444 5 698 numaralı telefondan bize hemen ulaşabilirsiniz. 

E-ticaret Ankara yazımıza yorum bırakabilirsiniz.

 

Etiketler: eticaret ankara ankara e-ticaret e-ticaret ankara

paylaş

İlgili YazılarYorumlar