Logo

C2C Ne Demek


paylaş
C2C Ne Demek

C2C Ne Demek , consumer to consumer yani tüketiciden tüketiciye satış yapma imkanı sunan C2C yeni bir e-ticaret terimidir. Google arama motoruna girerek C2C Ne Demek yazdığınızda karşınıza birçok yazı çıkacak. Ben sizler için C2C Ne Demek sorunu daha anlaşılır bir dille yanıtlamak istiyorum. C2C Ne Demek sorusu özellikle bir senedir sıkça sorulmaya başlandı. Amerika’da Ebay tarafından geliştirilen model ülkemize yine Ebay destekli gittigidiyor.com web sitesi ile giriş yaptı. Gittigidiyor web sitesi ilk çıktığında sadece 2. el eşyaların satılacağı bir platform olarak duyurulmuştu. Ancak zaman içinde sadece bireysel müşteriler değil firmalar, kırtasiyeler, sahaflar ve birçok sektör gittigidiyor web sitesini kullanmaya başladı. Daha sonra kurulan sahibinden.com, pttavm, letgo, N11 gibi sitelere sistem duyulmaya ve yaygınlaşmaya başladı. Hepsiburada bile web sitesini C2C sistemine çevirerek firmaların diretk olarak üsün satabildiği bir platforma dönüştü.

C2C Ne Demek sadede gel artık derseniz C2C web sitesi bir pazar yeri üyeleriniz de bu pazarda ürün satan şahıslar ya da firmalar. Ürünleri kendileri buluyor, paketliyor ve müşteriye teslim ediyorlar. Siz sadece pazar yerinden sorumlusunuz. Sizi birçok teknik işten kurtaracak bu e-ticaret modeliyle büyük oranlarda kar sağlayabilirsiniz.

C2C Ne Demek sorusundan başka C2C’de sıfır risk nedir sorusunu sorabilirsiniz. Müşteri ürünü seçip parasını ödedikten sonra para C2C sitesinin hesabına yatar. Satıcı ürünü kargolar, müşteri ürünü teslim alır ve ürünü aldığını onaylar. Onaydan sonra site yönetimi komisyon tutarını kestikten sonra satıcının parasını hesabına yatırır. Böylece hem müşteri hem de satıcı koruma altına alınmış olur. Siz de her satılan üründen belirlenen komisyon tutarını alırsınız. Komisyon oranı genelde %10 civarındadır.

Web sitenizde ne kadar çok ürün satılırsa karınız o kadar artacaktır. Bu yüzden sitenize giren insan sayısının her geçen gün artması gerek. Bu da reklamdan geçiyor. Google arama motorunda üst sıralarda çıkmalısınız, diğer web sitelerine girdiğinizde ürün tanıtımlarını görmeliler. Bunu yapabileceğiniz en iyi yol Google AdWords reklamlarından geçiyor.

Etiketler: c2c e-ticaret web site tasarım c2c e-ticaret sitesi c2c eticaret c2c e-ticaret c2c eticaret yazılım c2c e-ticaret yazılımı c2c ne demek gittigidiyor gibi site sahibinden gibi site

paylaş

İlgili YazılarYorumlar