Logo

C2C Customer Services


paylaş
C2C Customer Services

C2C Customer Services müşteriden müşteriye satış imkanı sağlayan Ebay'ın Amerika'da uygulamaya koyduğu bir e-ticaret sistemidir. Müşteriler arasında temas kurulmasını sağlayan sistemler artık daha çok gündeme gelmeye başladı. C2C Customer Services hakkında bazı noktalara değinmek istiyorum:

Sıfır Risk Yönetimi: C2C Customer Services sisteminde sıfır risk her zaman ön planda tutulmalıdır. Alan da ürün satan da birbirini ve ürünü görmediği için çıkacak olası sıkıntılar başlamadan çözülmelidir. Sıfır risk sisteminde ürünü alan kişi parayı öder, para web sitesinin ana hesabına yatar. Müşteri kargoyu teslim alıp ürünü onayla dediğinde para komisyon tutarı kesilerek satıcıya aktarılır. C2C Customer Services sisteminde bu şekilde risk en az düzeye düşürülmüş olur.

Komisyon Kesimi: C2C Customer Services sisteminde satılan her üründen belli bir oranda komisyon kesilir. Müşteri ürünü onayladıktan sonra komisyon kesilerek satıcıya aktarılır. Örneğin satıcı 100 Tl'ye bir ürün sattı bunun 10 Tl'si web sitesine yani size kalır, 90 TL ise satıcıya aktarılır. Komisyon oranı %10 civarındadır.

Web site tasarımı: C2C Customer Services sisteminde tasarım gerçekten önemli. Rakiplerinizin hepsiburada, gittigidiyor, sahibinden gibi web siteleri olduğu düşünülürse sizin de kurumsal bir görünüme sahip olmanız gerek. Kaliteli ve profesyonel bir tasarım sizi kurumsal bir marka olarak gösterecektir.

Reklam ve SEO çalışmaları:C2C Customer Services Web sitenizin tasarımı bittikten sonra yapmanız gereken reklam çalışmalarına başlamak olacaktır. SEO çalışmalarını güncel yazılar girerek; twitter, facebook, instagram gibi sitelerden bu yazıları paylaşarak yapabilirsiniz. Ancak çalışmaların meyve vermesi 3-4 ayı bulabilir. Kısa sürede tanınmak için yapılacak en doğru çalışma Google AdWords'e reklam vermek olacaktır. Google AdWords reklamlarıyla Google arama motorlarında ilk sıralarda çıkarsınız. Böylece web sitenize daha çok gelecektir. Web sitenize çok kişinin gelmesi daha çok alışveriş yapılması ve sizin de daha çok komisyon almanız demektir.

Etiketler: c2c customer services c2c müşteri hizmetleri c2c e-ticaret c2c eticaret c2c e-ticaret sitesi c2c e-ticaret web site tasarım gittigidiyor gibi site sahibinden gibi site

paylaş

İlgili YazılarYorumlar