Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
AdWords Web Tasarım

AdWords Web Tasarım

Web sitesi tasarlatan herkesin aklındaki sorulardan en önemlisi:  “Siteme nasıl fazla ziyaretçi çekebilirim?”  sorusu oluyor genelde. AdWords Web Tasarım sitenize yaptığınız masrafların, harcadığınız emeğin boşa gitmemesi için web sitenizin fazla ziyaretçi alması gerekir. AdWords Web Tasarım sitenize ziyaretçi çekmenin birçok yolu var. Bunlardan bir tanesi Google AdWords dediğimiz Google reklamlarını kullanmaktır.

Google AdWords kullanarak sunduğunuz hizmete uygun olan müşteriler reklamlarınızı görerek AdWords Web Tasarım bulacaklar. AdWords Web Tasarım sitenize tıklandığı oranda reklam bütçenizden belirlenen ücret düşecektir.

AdWords Web Tasarım reklamlarını bölgesel veya global olarak yayınlayabilirsiniz.  Örneğin İstanbul’da sadece Avrupa yakasında reklamlarınızın görünmesini sağlayabilirsiniz ya da sadece Marmara Bölgesi’nde görünebilir. Daha geniş çalışmak istiyorsanız belli ülkelerde görünmesini bile sağlayabilirsiniz.

Google AdWords reklamlarından yararlanmak için bazı kurallara dikkat etmeniz gerekir. Anahtar kelimeleri çok dikkatli seçmelisiniz, reklam tıklanma ayarlarında doğru seçmelisiniz. Bunlardan birinde hata yaparsanız reklam bütçesi olarak ayırdığınız para bir günde bitebilir ve istediğiniz ziyaretçi oranını yakalamayabilirsiniz.

Google AdWords reklamlarını AdWords Web Tasarım çalışmanızı için en verimli hale getirmek için Google’dan yetkili sertifikası olan, eğitimden geçmiş firmalarla çalışmalısınız. Böylece daha az para ödeyerek daha çok firmaya ulaşmış olacaksınız. AdWords Web Tasarım  web sitenizin Google tarafından algılanması için kurulum aşamasında Google arama motoruna uygun olarak kurulması gerekmektedir.

Web sitenizin sıralamasını Google arama motorunda üst sıralarda ücretsiz ilk sıralara çıkarmak için SEO çalışmaları yapabilirsiniz. Bunun için web sitenizin tasarımının Google arama motoruna uyumlu halde olması lazım. AdWords Web Tasarım web sitenize her gün 3-4 saatinizi ayırmanız gerekiyor. Sitenize düzenli olarak günde 5-10 arası özgün yazın girmelisiniz. AdWords Web Tasarım girdiğiniz yazılar Google arama motorunda en çok aranan kelimelerden oluşmalı ve tabi ki insanların okuması için anlamlı yazılar olmalı. Yazdığınız yazıları Facebook, Twitter, İnstagram gibi sosyal paylaşım sitelerinde yayınlarsanız web sitenize daha kısa zamanda ziyaretçiler gelecektir. Tüm bu çalışmaları yaptığınızda 3-4 ay içerisinde web siteniz Google’da ilk sayfaya gelecektir.

# 1: AdWords Web Tasarım Maliyet Etkili

BÜTÇEYİ AYARLARSINIZ

Bütçenizi belirlediğinizden AdWords bütçenizi asla aşmaz. En yüksek yatırım getirisini görmek için reklam bütçenizin bir bölümünü AdWords’e yatırım yapmak isteyeceksiniz. Ne kadar çok yatırım yaparsanız o kadar çok sonuç alırsınız. Bütçenizi istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz. Harika sonuçlar gördüğünüzde bütçenizi artırmayı düşünebilirsiniz.

SONUÇ GÖRENE KADAR ÖDEME YAPMAYIN

Ayrıca, birisi gerçekten reklamınızı görmediği sürece (dönüşüm yönteminize, tıklamalara, gösterimlere veya satın alma işlemlerine bağlı olarak) ödeme yapmazsınız.

 DAHA FAZLA PARA ÖDEMEYİN

Bir tıklama, gösterim veya dönüşüm için ödemek istediğiniz maksimum tutarı teklif ederseniz, reklamınız yalnızca teklif açık artırması kazanırsa bir sonraki en düşük teklif verene ödersiniz.

# 2: AdWords Web Tasarım Reklamları Çok Hedefli

ANAHTAR KELİMELER

Reklamınız kullanıcı aramayla ne kadar alakalı olursa, arama sonuçlarında görüntülenme olasılığı da artar ve kullanıcı dönüşüm olasılığı o kadar artar. Reklamlarınızın sıralamasını istediğiniz anahtar kelimeleri seçersiniz. Sektörünüz için en iyi anahtar kelimeleri belirlemenize yardımcı olması için Anahtar Kelime Planlayıcı’yı kullanabilirsiniz.

MOBİL

Reklamlarınızı bir mobil cihazda arama yapan kullanıcılara hedefleyebilirsiniz. Aramak için tıklayın reklamlarının avantajlarını en üst düzeye çıkarabiliyorsunuz. Tek tıklamayla, kullanıcı Google’da arama yaparak ofisinizi arıyor.

Arama Ağı Reklamı

ADWORDS WEB TASARIM YEREL

Google AdWords ile, reklamlarınızı belirli bir yerde bulunan kullanıcılara veya belirli bir konumla ilgili bilgi arayan kullanıcılara hedefleyebilirsiniz. Örneğin, Mersin’de arama yapan birini hedefleyebilir veya “Mersin” sorgusu arayan birini hedefleyebilirsiniz.

Türkiye’nin tamamı gibi geniş yerleri veya ofisinizi çevreleyen bir yarıçapı gibi çok küçük yerleri hedefleyebilirsiniz.

ADWORDS WEB TASARIM DİL

Örneğin İngilizce ve Türkçe iki dilde hizmet sunuyorsanız, yalnızca İngilizce konuşabilen veya yalnızca Türkçe konuşabilen kullanıcıları hedeflemek için her iki dilde AdWords kampanyaları düşünebilirsiniz.

ADWORDS WEB TASARIM ZAMAN

Reklamlarınızı, günün belirli saatleri veya haftanın günleri için arama sonuçlarında gösterilecek şekilde hedefleyebilirsiniz. Bu, örneğin, aramak için tıklayın reklamlarınızın yalnızca ofisiniz açıkken gösterilmesini istiyorsanız alakalı olabilir.

# 3: AdWords Web Tasarım Ölçülebilir

Kampanyalarınızın her küçük ayrıntısı Google AdWords analitik tarafından izlenir. Kampanyalarınızda tam olarak ne olduğunu ve neyin çalışmadığını görebilir ve daha iyi sonuçlar almak için neyin ayarlanması gerektiğine karar verebilirsiniz. AdWords yatırımınızdan maksimum kazanç elde etmenizi sağlamak için kampanya yöneticinizin tam size göre yapacağı şey budur.

# 4: AdWords Web Tasarım Esnektir

İstediğiniz zaman kampanyalarınızda anında değişiklikler yapabilir ve analitik değişiminizi buna göre izleyebilirsiniz. Bununla birlikte, başarısını etkili bir şekilde ölçebilmeniz için tek seferde yalnızca bir şeyi değiştirmeniz önerilir.

# 5: AdWords Web Tasarım Sıralaması SEO’dan Daha Hızlıdır

Reklamlarınız, kampanyanız optimize edildiğinde ve ilk teklifinizi verdikçe arama sonuçlarında görünmeye başlayabilir. Organik SEO, arama sonuçlarında sıralamaları geliştirmek ve tırmanmak için zaman ve sorumluluk yüklemektedir.

# 6: AdWords Web Tasarım, SEO’dan Önce Görünüyor

AdWords Reklamları, Katlamanın Üstünde ve Google Arama Sonuçlarında SEO Öncesinde Görünür

Reklamlar, ekranın üst kısmında görünür. Bu, insanların, arama sonuçlarında, organik listelerinizden önce bile gördüğü ilk şey olduğu anlamına gelir. Bazen organik sonuçlarınızın tümünün üst kısmında görünmemesi, yani, kullanıcının organik sonuçları görmek için sayfanın altındaki reklamları ve yerel sonuçları kaydırması gerekir.

# 7: AdWords Web Tasarım ile SEO’yu Geliştirin

AdWords’ü kullanmak, SEO performansınızı artırabilir, çünkü anahtar kelimelerinizi daha iyi anlamanıza yardımcı olur. AdWords analizinizi kullanarak, hangi anahtar kelimelerin iyi performans gösterdiğini görebilir ve SEO stratejinizi bu anahtar kelimeleri hedefleyecek şekilde ayarlayabilir ve eninde sonunda organik sıralamalarını yükseltebilirsiniz.

# 8: AdWords Web Tasarım Reklamları daha ilgi çekici

Google AdWords ile Organik Listeler

AdWords reklamları organik sonuçlardan daha çekici ve etkileşimli, çünkü bunlar yalnızca metin değil, birçok farklı biçimde olabilir. Metin uzantıları (görüntüleyenlerin doğru bilgiye hızlı bir şekilde erişmelerine yardımcı olan çağrı düğmeleri) kullandığı için metin reklamlar bile daha ilgi çekicidir. AdWords aynı zamanda resim reklamlar, video reklamlar, GIF’ler ve alışveriş reklamları biçiminde gelir.

# 9: AdWords Web Tasarım Reklamlarının Özel Açılış Sayfası Var

Reklamlarınıza eşlik edecek bir özel açılış sayfası seçin ve kullanıcıların reklamınızı tıkladıklarında tam olarak neyi görebileceğini ve yapabileceklerini kontrol edin. Dönüşümleri teşvik etmek için yalnızca harekete geçirici mesajınızı açılış sayfanıza eklemeniz cazip olabilir ancak kullanıcıyı web sitenizin her yerinde tıklayarak tamamen kısıtlamamalısınız.

# 10: AdWords Web Tasarım Dönüştürülmemiş Teklifleri Hedefleme

Daha önce birisi web sitenizde bulunuyorsa ancak dönüşüm sağlamış olsaydı, dönüşüm sağlamak için Google’ı yeniden pazarlamaya teşvik etmek için reklamlarınızı Google’ın iş ortak web sitelerinin geniş ağında (Görüntülü Reklam Ağı) göstermek için yeniden pazarlamayı kullanabilirsiniz.

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.

AdWords Web Tasarım yazımıza yorum bırakabilirsiniz.

About Author

WMwcZ9zI1x

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir