Logo

Ücretsiz Blog Nasıl Açılır?


paylaş
Ücretsiz Blog Nasıl Açılır?

Ücretsiz Blog Nasıl Açılır? Bir WordPress blogu başlatmak  biraz heyecan verici, biraz kafa karıştırıcı ve bazen biraz sinir bozucu olabilir. Öğrenmeniz gereken çok şey var ve daha çok şey olabilir.

Ücretsiz Blog Nasıl Açılır?

Ücretsiz Blog Nasıl Açılır? WordPress blogunu başlatmak için 18 ipucu

Bir WordPress blogunu başlatmak için bazı harika ipuçlarına bakmak üzereyiz, bu nedenle rahat olun ve öğrenmeye hazır olun.

 1. BİR BLOG ODAKLANIN VEYA PLAN YAPIN.

 2. BİR SÜRÜ ARAŞTIRMA YAPIN.

 3. YOAST SEO'YU BAĞLA.

 4. BLOGLAMAYA ZAMAN AYIRIN.

 5. KATEGORİLERİ VE ETİKETLERİ DOĞRU KULLANIN.

 6. BLOG TOPLULUĞUNA KATILIN.

 7. İÇERİK PAYLAŞIRKEN 80/10/10 KURALINA UYUN.

 8. ZİYARETÇİLERE KARŞI NAZİK OLUN.

 9. AĞDAN KORKMA.

 10. TRAFİĞİ ÖLÇÜN.

 11. GOOGLE'A ORADA OLDUĞUNUZU BİLDİRİN.

 12. BENZERSİZ VE ÇEKİCİ BİR İÇERİK YAZIN.

 13. ZİYARETÇİLERİNİZİ DAHA UZUN KALMAK İÇİN TEŞVİK EDİN.

 14. PROMOSYON MALZEMELERİ GELİŞTİRİN.

 15. SPONSORLU YAZI YAZMAYI DÜŞÜNÜN.

 16. SSL ALIN.

 17. DOĞRU TEMAYI SEÇİN.

 18. GÜNDÜZ İŞİNİZİ DEVAM ETTİRİN.

Ücretsiz Blog Nasıl Açılır? Başlamak için hazır mısınız?

WordPress Blog Laptopunu Başlatma İpuçları

1. Bir bloga odaklanın veya plan yapın

Odaklanmadan blogunuza yönelik yaptığınız çalışmalar ziyaretçileriniz tarafından belirsiz hale gelebilir. Bu iş planınıza çok benzer, yalnızca blogunuzla yapmayı planladığınız şeyleri özetliyor. Bu planla, ağ oluşturma etkinliklerine giderseniz, kaya gibi sağlam bir Hakkında sayfası, blogunuzun ön sayfasında kısa bir tanıtım ve tanıtımlar gibi şeyler oluşturabilirsiniz.

Bu odağı ayrıca anahtar kelimeler, bir blog yazarı olarak kendinizi nasıl marka haline getiriyorsunuz, sosyal medya pazarlama stratejinizin ne olacağı ve çok daha fazla şey planlamanıza izin verildiğine dikkat etmelisiniz. Eğer yoksa ve son birkaç ay içinde blog yazmaya başladıysanız, o zaman oturup blog planınızı oluşturmanız gerekir. Ücretsiz Blog Nasıl Açılır?

2. Bir sürü araştırma yapın

Anahtar kelime araştırmasının yanı sıra WordPress blog başlatma ipuçları, benzer konularla uğraşarak nişinizdeki diğer blog yazarlarından esin kaynağı aramayı içerir. Bunun kopyalandığını düşünebilirsiniz. Ancak, yalnızca başkası gibi her şeyi yazarsanız kopyalamanız gerekir. Okuyucuların büyük bir olasılıkla bunlarla ilgilendiğinden, bu konuları kapsıyor olmalısınız.

Tabii, başlangıçta bir hevesle bir blog başlatmış olabilirsiniz. Ancak, bir blog ile amacınız daha geniş bir kitleye ulaşmaktı, yani ... onların çıkarlarından bazılarını kapsamalısınız. Her gün milyarlarca kişi Google ve Bing'de arama yapıyor. Bu konulara dokunmuyorsanız, o zaman kaçırılan trafik budur. Ücretsiz Blog Nasıl Açılır?

Pro ipucu: Blogunuzun rakiplerinin kimler olduğunu bildiğinizi düşünüyorsanız bile, web sitenizi Google'daki arama sonuçlarıyla hızlı bir şekilde karşılaştırabilen bazı ücretsiz çevrimiçi araçlar vardır. Nelere dikkat etmeniz gerektiğine ilişkin genel bir fikir verir. Spyfy  ve Moz  , bunu sunan birçok araçtan sadece birkaçı.

3. Yoast SEO

Ücretsiz Blog Nasıl Açılır? diye soruyorsanız SEO konusunda da bilgi sahibi olmalısınız  Yoast  önde gelen WordPress SEO araçlarından biridir. Eski söz, WordPress'in kutudan SEO'ya hazır olduğunu ancak taze yüklemenin blogunuza resim, içerik ve özelleştirmeler yerleştirmesinden farklı olmadığını düşünüyor.

Yoast SEO, daha optimize edilmiş bir blog yazısı hazırlama süreci boyunca size rehberlik eden bir içerik analizi özelliğine sahip olduğu için blog yazarlarının baş harikasıdır.

Ayrıca, Yoast SEO'nun diğer özelliklerinden de yararlanabilirsiniz .

4. Bloglama için zaman çizelgesi

Bir blog yazarı olarak daha ciddi hale geldiğiniz için blog zamanı planlamaya başlamak isteyeceksiniz. Aslında, özellikle de blogunuzdan para kazanıyorsanız bloglamayı bir iş olarak düşünmelisiniz .

Pro ipucu: Zihinsel bir zamanlama yapmayın. Bir çeşit takvim hazırlayın. Google Takvim ücretsizdir ve hatırlatıcıları zamanlayabilir ve alabilirsiniz. Sanki bir patronunuz var ve yazıları gününde yazmazsanız işte atılacaksınız. Ücretsiz Blog Nasıl Açılır? Bu ciddiyetle yazarsanız blogunuz başarıya ulaşacaktır.

5. Kategorileri ve etiketleri düzgün kullanın

WordPress'de, kategori ve etiketler taksonomi olarak bilinir ve blog gönderilerini organize eder. Kategoriler genel olarak doğaldır ve çok fazla kullanılmamalıdır. Etiketler, daha tanımlı terimlerdir ve anahtar kelimelerle karıştırılmamalıdır - blogcular genellikle anahtar kelimeler ve etiketler arasında benzer terimlere sahip olacaklardır. Anahtar kelimeler gerçekte blog yayınlarının içeriğinde bulunur ve arama motorları için tasarlanırken, etiketler kesinlikle blogunuzun dahili organizasyonu içindir.

Kaç tane kategoride olmanız gerektiğini merak ediyorsanız, dört ila sekiz arasında olmalıdır. Etiketler gelince, sayı önemli değil, ancak bunları nasıl kullanıyorsunuz çok önemli. Etiketlerin blog yazınızın içeriğiyle alakalı olduğundan emin olun.

6. Blog topluluğuna katılın

Bir WordPress blogunu başlatmak için en iyi ipuçlarından biri, kendi bloglarında yorum yaparak nişinizdeki diğer blog yazarlarına ulaşmaktır. Ziyaretçilerinizden birçoğu blogcular olacak. Erişim yapmaya ve onlarla iletişime geçmeye çalışmanız önemlidir.

WordPress Blog Topluluğunu Başlatmak İçin İpuçları

7. İçeriği paylaşırken 80/10/10 kuralına uyun

Bunu yaparken, birkaç şey yaparsınız. Öncelikle, nişinizde neler olup bittiğini öğrenirsiniz ve bu bilgileri paylaşmak istersiniz. İkincisi, nişinizdeki etkili blog yazarlarıyla bağlantı kurmanıza yardımcı olabilir. Blogosphere'de mükemmel bir karma inşa ederken, bu toplam kazan-kazan durumudur. 80/10/10 kuralları:

 • Ücretsiz Blog Nasıl Açılır? Yüzde 80'i diğer insanların içeriğini sosyal akışlarınızda paylaşıyor.
 • Ücretsiz Blog Nasıl Açılır? Satış yapmayan içeriğinizi yüzde 10 paylaşıyorsunuz.
 • Ücretsiz Blog Nasıl Açılır? Promosyon içeriğinizi %10 paylaşıyorsunuz (bir ürün veya hizmet satıyorsanız veya sponsorlu bir postayı paylaşıyorsanız).

8. Ziyaretçilere karşı kibar olun

İnsanlara bir arama formu ile web sitenizde şeyler bulmalarını kolaylaştırın. İnsanlar ihtiyaç duyduklarını bulamazlarsa giderler. Bir arama formu, ziyaretçinizin okumak isteyen bir makaleyi bulmasına yardımcı olabilir. Elinizde yoksa, bazı ziyaretçiler sizin için konu fikirleri önerecek kadar nazik olabilir.

9. İşbirliği Yapın

Görüşmeler ya da konuları tartışmak için bir araya getirme gibi diğer blog yazarlarıyla olan işbirliğini düşünün.

Ücretsiz Blog Nasıl Açılır? İşbirlikleri, diğer blog yazarlarıyla ilişkiler kurmanın ve daha fazla trafik kazanmanın en iyi yoludur.

 

Başka bir blog yazarıyla çalışırken, içeriği kitleleri ile paylaşma olasılığı daha yüksektir. Trafik kazanmanın yanı sıra, abone ve daha fazla sosyal paylaşım da kazanabilir!

10. Trafiği ölçün

Bir WordPress blogunu başlatmak için birçok ipucu sadece yazıya odaklanır. Bununla birlikte, blogunuzun trafiğini ölçmek son derece önemlidir. Ücretsiz Blog Nasıl Açılır? Web sitenizi kimlerin ziyaret ettiğini, hangi sayfaları veya yayınları en çok ziyaret ettiğinizi görebilir ve daha sonra blogunuz için daha fazla içerik oluşturmak için bir plan yapmak için bu bilgiyi kullanabilir. Trafiği izlemek için WordPress web sitenize Google Analytics ekleyin . Neden Google Analiz? Ücretsiz Blog Nasıl Açılır? Blogcularla çalışmak isteyen şirketlerin en çok güvenebileceği şey, bu ücretsizdir.

11. Google'ın orada olduğunu bilmesine izin verin

Blogunuzun sağlığını izlemek için sitenizi Google Search Console'a eklemeyi unutmayın. Google Search Console'da, Google'ın web sitenizi nasıl gördüğünü anlamanıza yardımcı olacak çok sayıda ücretsiz araç bulunmaktadır. Web sitenizin saldırıya uğramış olup olmadığını veya web sitenizin yükleme hızını nasıl artırabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

12. Eşsiz ve ilgi çekici içerik yaz

İnsanlar, eğlenceli ve kendilerini ifade etmenin benzersiz yollarına sahip blogculara geri dönüyorlar. Ücretsiz Blog Nasıl Açılır? Bloglama, vloglama veya hatta podcast kullanırken kişiliğinizin parlamasını sağlamak önemlidir.

13. Ziyaretçilerinizi daha uzun kalmaları için teşvik edin

Ziyaretçileriniz ne kadar uzun süre kalırsa, makaleleri paylaşma, haber bültenlerine abone olma, sizi hizmetler için kiralama ya da tanıtıldığınız ürünleri satın alma olasılığı o Ücretsiz Blog Nasıl Açılır? kadar yüksektir.

Daha fazla ilgi çekmek ister misiniz? Popüler Yayın Barlarına yatırım yapabilirsiniz . Bu popüler widget canlı ve ziyaretçinin gözünü çekiyor. İşte Popüler Yayın Barlarının eylemdeki bir örneği:

WordPress blog Popüler Mesajlar Başlangıç ​​için ipuçları

14. Promosyon malzemeleri geliştirin

Bir medya kiti hazırlayın, böylece potansiyel reklam verenlerle istatistikler ve reklam ücretlerini paylaşmak kolaydır. Para kazanmak için bloglama yapmak istiyorsanız , bir medya kitine ihtiyacınız olacak. Ücretsiz Blog Nasıl Açılır? Bir medya kiti  , web sitenizi hızlıca düzenlemenizi sağlayan istatistikler ve bilgiler içerir. Ücretsiz Blog Nasıl Açılır? Yatırımcılar sizi bir blog marka elçisi olarak kiralayabilir veya blogunuzda reklam alanı satın alabilir.

15. Sponsorlu mesaj yazmayı düşünün

Sponsorlu mesajlar, genellikle sizi onlarla ilgili blog yapmak için kiralayan bir şirketten gelen bir ürün veya hizmet olan tanıtım içeriğini içerir. Bu, blog yazarı olarak para kazanmanın birçok yolundan sadece biridir. Ücretsiz Blog Nasıl Açılır? Yine de, normalde blog yazan içeriklerle alakalı ürünleri ve hizmetleri seçmek önemlidir. Aksi takdirde, okuyucuları karıştırıp - aslında spam gibi görünebilir.

16. Blogunuz için bir SSL alın

Bu, bir WordPress blogunu başlatmak için en önemli ipuçlarından biridir. Ücretsiz Blog Nasıl Açılır? Bir SSL  , blogcuların uygulamak zorunda kalacağı, hızlı bir şekilde gerekli bir özellik haline geliyor. Bir SSL, İnternet tarayıcınızın URL'si veya adres çubuğunda en sık görülen URL'dir:

17. Doğru temayı seçin

Ücretsiz Blog Nasıl Açılır? Sevdiğiniz özelliklere sahip bir tema seçin ve bunlardan biri, bir marka oluşturmak için kullanmaktan mutluluk duyacağınız bir tema seçin.

 • Eklentilerinizle çalışın
 • Mobil dostu olun
 • İyi yükleme hızı
 • Değişiklik yapmak kolay

18. Günlük işinizi devam ettirin

Tam gün çalışan bir blog yazarı olmak istiyorsanız, günlük işinizden  çok erken ayrılmayın. Hemen para kazanmayacaksınız. Ücretsiz Blog Nasıl Açılır? Para kazanmak için başarılı bir blog oluşturmak, çok zaman alır, araştırır, insanlarla etkileşime girer ve potansiyel sponsorlar veya reklam verenlerden çok fazla red gelebilir.

Açıkçası, sizi vazgeçirmek için bir WordPress blogu başlatma ipuçları sunmuyoruz. Sadece sizi özveri ve eser gerektirdiğinin farkına vardırmaya çalışıyoruz. Ücretsiz Blog Nasıl Açılır? Ayrılmadan önce normal işiniz kadar - tercihen daha fazla - para kazanabilmeniz gerekir.

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, Profesyonel Tasarım: Ankara Web Tasarım, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.
SEO uyumlu makale yazımı, tanıtım yazımı, sosyal medya yönetimi ve blog çalışması için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Ücretsiz Blog Nasıl Açılır? için 444 5 698 numaralı telefondan bize hemen ulaşabilirsiniz.

Ücretsiz Blog Nasıl Açılır? yazımıza yorum bırakabilirsiniz.

 

Etiketler: blog açma blog para kazanma blogger

paylaş

İlgili YazılarYorumlar