Logo

SEO ve Blog Yazma İlişkisi


paylaş
SEO ve Blog Yazma İlişkisi

Hepiniz SEO terimini duymuş olmalısınız, ancak SEO arama motorlarında daha yüksek sıralamada nasıl yardımcı oluyor? Herkes ilk kez SEO terimini dinlediğinde. SEO'yu sanki hemen etki edecek bir büyü ve harikalar yapan bir şey gibi görüyor. Aslında bu bir açıdan doğru çünkü SEO kesin formülleri olan ve uyguladığınızda mutlaka sonuç verecek bilimsel bir konu değil. SEO ve Blog Yazma İlişkisi 'ni biraz olsun kavrar ve web sitenize düzenli bir blog çalışması eklerseniz SEO'da büyük başarılara ulaşabilirsiniz.

SEO ve Blog Yazma İlişkisi Önemi

SEO'yu nasıl yapacağınız konusunda ilerlemeden önce, neden SEO'nun önemli olduğunu anlamaya çalışmak gerekir? İnsanlar arama motorunda herhangi bir şey aradığında, bazı sonuçlar arama motoru sayfasında gösterilir. Bu konuyla ilgili birçok sayfa var. Ancak, bir araştırmacı olarak maksimum üç veya dört sayfayı tarama alışkanlığımız var. Bize göre, ilk sayfada ne gibi sonuçlar verilirse aramamız için mükemmel sonuçlar veriyoruz. Burada SEO ve Blog Yazma İlişkisi önemli bir rol oynamaktadır. Web sitenizi, ziyaretçilerin aradıkları anahtar kelimeler için optimize edin. SEO'nuza dayanarak, web sitenizin performansının arttığını göreceksiniz. Bu yüzden, SEO önemlidir. MEDANİS Bilişim AŞ. uygun fiyata verimli SEO hizmetleri vermektedir. Ayrıntılı bilgi ve ücretsiz danışmanlık için bizi arayabilirsiniz. 

SEO ve Blog Yazma İlişkisi ile web sitesi trafiğini nasıl artırabiliriz?

Satışları artırmak için site trafiğini artırmak istiyorsanız, bunu başarmanız için size yardımcı olacak birkaç adım aşağıda belirtilmiştir.

 1. Sayfa Optimizasyonu -Bütün web sitemiz SEO'nun hayati bir kaynağıdır. Çoğu insan bağlantı kurmanın arkasında koşuyor ve bu nedenle web sitesinde odaklanmayı unutuyorlar. Siteniz iyi değilse bina bağlantısının kullanımı nedir? Sayfa içi optimizasyonu yapmanın basit ipuçlarını uygulayarak başarı elde edebilirsiniz. Ayrıca backlinkler kaliteli olmazsa Google bunları siyah şapka SEO olarak kabul eder ve sayfalarınızı cezalandırabilir.
 • Anahtar kelimelerde aşırıya kaçmayın - Sayfayı anahtar kelimeler için optimize etmede aşırıya kaçmamalısınız. Sayfayı daha fazla anahtar kelime için optimize ederseniz, Google, bir sayfada çok fazla anahtar kelimeye sahip olmak için aşırı optimizasyon cezası uygulayabilir. Makalenizdeki kelime sayısının %5'i civarında anahtar kelime kullanmaya özen gösterin.
 • Başlık Etiketi - Başlık etiketi, arama motoruna sayfanın ne hakkında olduğunu söyler. Markanızın adını veya işletme adını içermelidir; Bu sayfa ile ilgili anahtar kelime ve 60 karakterden fazla olmamalıdır. HTML'nin en üstündeki <head> </ head> etiketine yerleştirilir.
 • Meta açıklaması - Sitenizin neyle ilgili olduğunu arama motoruna daha fazla fikir verir. Ayrıca meta açıklamanız 160 karakteri geçmemeli.
 • WordPress seçenekleri - Web siteniz WordPress üzerine kuruluysa, orada pek çok araç ve imkan bulunmaktadır. Web siteniz için Yoast, Platinum SEO, Hepsi Bir SEO gibi SEO eklentileri yükleyebilirsiniz. SEO ipuçlarını almak için, Scribe SEO gibi premium eklentileri yükleyebilirsiniz.
 1. SEO ve Blog Yazma İlişkisi İçeriğin Önemi - İçerik hem arama motoru hem de web sitesi ziyaretçileri için önemli bir rol oynamaktadır. Web sitenizde ne kadar çok içerik varsa, daha fazla ziyaretçi sitenize soktu şansınız artar. Daha fazla içerikle, arama motorunun daha fazla web sitesi sayfanızı arama motoru sonuçlarına koyacağı olasıdır.

Web sitenizde, sitenize uygun bir şekilde eşsiz nitelikte ve benzersiz içeriklere sahip olun. İçerik blog yazıları, öğreticiler, makaleler, videolar, podcast'ler, infografi vb. gibi birçok formda olabilir. Ancak infografi gibi farklı seçenekler için ücret ödemeniz gerekecek.

 1. SEO ve Blog Yazma İlişkisi Sayfa dışı optimizasyon - Bağlantı kurma SEO'nun en önemli yönüdür. Bu, web sitenize değer katan bir oy gibi görünür ve sitenizin başkalarına göre daha yüksek gösterme hakkına sahip olduğunu ortaya koyar. Web sitenize, referans olarak aşağıda belirtilen linklerden ulaşabileceğiniz birçok yol vardır
 • Organik bağlantılar - Bu bağlantıların kazanılması çok kolay, çünkü sizden sormak zorunda değilsiniz. Bu bağlantılar, bir haber sitesi gibi yüksek bir otorite sitesinden geliyorsa, bu çok verimli olacaktır.
 • Siyah şapka - Zayıf bağlantı kurma türüdür; en az otorite site veya spam gönderen sitelerden yapılır. Kaçınılması gerekiyor.
 • Beyaz şapka - Kalite ve iyi bağlantı kurma anlamına gelmektedir. Oldukça önerilir. Örneğin web siteniz için kendiniz basit blog oluşturuculardan bloglar oluşturabilir ve web sitenizin bağlantılarını ekleyebilirsiniz. Veya sektörünüzle ilgili bir blog yazarından web sitesine bağlantınızı eklemesini isteyebilirsiniz.

Web sitelerinin birçoğu kaliteli ve organik bağlantılar oluşturmak çok zor. Böylece bina bağlantı SEO çok önem tutar. Web sitenizde bulunan birkaç kaliteli link, arama motoru sonuçlarında daha fazla yetkiye sahipsiniz.

 1. Google + - Profilinizi Google + 'da, daha yüksek arama motoru sonuçlarında sıralamanıza yardımcı olacak profil oluşturabilirsiniz. İçinde bir Google+ profili ve işletme sayfası oluşturun. Profil bilgilerini, adresini ve işletme ayrıntılarını doğru bir şekilde doldurun.

Sonuç

Yukarıda belirtilen adımları uygularsanız, web sitenizin trafiğini artıracaktır. SEO günlük aktivite değildir. Sonuç almak zaman alır hatta anahtar kelimelerinizde rekabet büyükse daha fazla zaman alır. SEO yaparken daima sabırlı olun. Eğer gölgeli bir şey yaparsanız daha fazla sonuç almak için bunun için cezalandırılacaksınız. Arama motoru aynı zamanda kara listeye alınmış olarak işaretleyebilir. SEO yaparken akılda tutabileceğiniz birkaç şey vardır, her şeyden önce, insanların aradığı şeyleri öğrenin, web sitenizi bu anahtar kelimeler için optimize edin. Size sadık kalırsa, sonuç verecek olan zaman alıcı bir faaliyettir.

Size önerimiz öncelikle yerel SEO yaparak bu işe başlamanız. Diyelim ki bir terzisiniz. Birisi Google'a girerek terzi yazmaz. Ankara Keçiören'de yaşıyorsa Keçiören Terzi İletişim gibi anahtar kelimeler yazacaktır. Bu tarz anahtar kelimelerde rekabet düşüktür ve daha kolay ilk sıralara çıkabilirsiniz. Ancak ayda bir yazı yazarak da ilk sıralara çıkmayı bekleyemezsiniz. Google bunu düzenli bir iş olarak yapmanızı ister. Haftada 3-4 yazı yazarak, bunları düzenli olarak sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak ve backlinkler oluşturarak başarılı olabilirsiniz.

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, Profesyonel Tasarım: Ankara Web Tasarım, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.
SEO ve Blog Yazma İlişkisi için 444 5 698 numaralı telefondan bize hemen ulaşabilirsiniz.

SEO ve Blog Yazma İlişkisi yazımıza yorum bırakabilirsiniz.

Etiketler: seo blog google sıralama

paylaş

İlgili YazılarYorumlar