Logo

Neden Emlak Blogunuz Olmalı?


paylaş
Neden Emlak Blogunuz Olmalı?

Emlakçıların bloglarını yazarken genelde yanlış yaptıkları şeyler:  genel içerik, görsel dağınıklık, düzensiz güncellemeler... Bir blogunuzun olması bile size büyük getiri sağlayabilir ancak neden başarılı blog yazarlanın doğru yaptıklarını inceleyerek daha da başarılı olmayasınız. İnternette çok sayıda gereksiz emlak blogu var peki sizin blogunuz nasıl daha iyi olabilir? Neden Emlak Blogunuz Olmalı?

Neden Emlak Blogunuz Olmalı? Emlak blogunuzun başarılı olması için neler yapmalısınız?

  1. Bloglama platformuHer şey birinin seçtiği blog platformuyla başlar. WordPress bugüne kadar halen en popüler platformdur ve bloglarının özelleştirilmesi üzerinde tam kontrole sahip olmak isteyenler için mükemmel bir seçimdir. Özel temaları ve eklentileri yüklemenizi sağlar; böylece blogunuzu tam istediğiniz gibi görünmesini sağlayabilirsiniz.Bu platformu kullanmak için güvenilir bir web barındırıcısına ihtiyacınız olacak. Yüzlerce başka siteye ev sahipliği yapan bir sunucuya (VPS barındırma) ev sahipliği yapan ve fiziksel sunucunun daha az müşteriye ev sahipliği yaptığı ve size yönetim işlevlerine düşük seviyeli erişime sahip olduğu paylaşılan barındırma ile çalışmaya başlayabilirsiniz. Yönetilen barındırma, ek kapasite ve sitenize özel bir destek ekibi sunarak bir sunucu kiralamanıza izin verir.
  2. Üstün tasarım ve kolay navigasyonGünün sonunda, içeriğinizin bulunamaması durumunda içeriğinizin ne kadar faydalı veya büyüleyici olduğu önemli değil. Bu yüzden en iyi gayrimenkul blogları gözleri yormaz, gezinmesi de kolaydır. Ziyaretçiler aradıkları bilgileri kolayca bulmalıdır.Arama çubuklarını, etiketleri, arşivleri, kategorilere ayrılmış yayınları ekleyerek ve tasarım yazarına göre sıralamanızı sağlayarak blogunuzu daha kullanıcı dostu yapın. Metin ve resimleri vurgulamak ve ziyaretçilerin içeriğinize odaklanmasını kolaylaştırmak için boşluk kullanın. Madde işaretleri ayrıca sindirime daha kolay ve hızlı bir şekilde bilgi sunmanıza izin verir.
  3. Yüksek kaliteli içerikYüksek kaliteli içerik benzersiz, spesifik, kullanışlı ve bilgilendirici. Diğer sitelerde bulunabilecek içerik türüne kıyasla daha fazla değer getirmek zorundadır - aksi takdirde blogunuz değerli olmayacaktır. Berrak, yüksek çözünürlüklü görüntülerin yanı sıra iyi yazılmış ve çekici metin kullanın.Yerel ve ulusal çıkarları olan blog konularını seçin. Örneğin, yerel ev değerlerini yazarken, ülkeyle ilgili emlak bilgileri de verin. Dilbilgisi veya yazım hataları, kırık bağlantılar, yanlış veya tarihli bilgiler ve aşırı reklamlardan kaçının. İstediğiniz son nokta, ziyaretçileri tutarsızlıklar ve gerçek hatalarla kapatmaktır.
  4. Okuyucu odaklıEmlak uzmanları, markalarını ve hizmetlerini tanıtabilecekleri şekilde bloglar düzenliyor. Blog yazma amacınız müşterileri çekmek ve para kazanmak olsa da önceliğiniz her zaman okuyucular olmalı. İyi bir blog çalışması yaptığınızda size zaten fazlasıyla kazandıracaktır.Mümkün olduğunca fazla inceliğe sahip, az miktarda üründen ve hizmetlerden bahsedin. İnsanlar size verdiğiniz bilgilerden dolayı minnet duymalıdır.
  5. Sektöre özgüKitlenizi iyi hizmet edebilmek için endüstriniz ve niş üzerinde durun. En başarılı gayrimenkul blogları, okuyucuların aradıklarını tam olarak ne verdiklerinden, büyük ve sadık takip inşa edebiliyor. Örneğin, evleri çevirmek hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyen bir okuyucu ilham verici mesajlar, siyasi rantlar veya otobiyografik hesaplar arasından geçmek istemez.
  6. Yerel uzmanlıkYerel topluluklar ve mahalleler konusunda uzman olarak rekabetten uzak durun. Alan hakkındaki bilgileriniz, okuyucuların çevrimiçi aradığı türden bir bilgi olmalı ve bu bilgileri paylaştığınızda sizi alanınızda uzman bir emlakçı olarak görerek sizinle çalışmak siteyeceklerdir.Bunu yapmanın en etkili yollarından biri, çalışma yaptığınız tüm kasaba veya şehirler için topluluk sayfaları oluşturmanızdır. Bu okuyucuları, bölgede iletişim kurmak için emlak uzmanı olduğunuzu gösterir.
  7. Sık yapılan güncellemelerYeni ve özgün içeriği düzenli olarak yayınlayın. Haftada bir veya iki kez bir otomatik paylaşma programı kullanabilirsiniz - bundan daha azı ve okuyucular blogunuza ilgi duymayabilir. Gerçekçi bir şekilde yönetebilirseniz, haftada üç kez veya günlük olarak yayınlayabilirsiniz. Güncellemelerinizi en çok trafiğe sahip olduğunuz gün veya günün saatiyle senkronize edin. Bunu yapmak mümkün olduğunca çok sayıda görüntü elde etmenizi sağlar.
  8. Sosyal medya katılımıSosyal medya sitelerinde varlığınızı belirlemelisiniz, çünkü bunlar blogunuzu tanıtmak için mükemmel platformlardır. Sosyal medya kullanan kişilerin, beğendikleri markalar ve kamuoyundaki figürlerden bilgi toplamak istediğini unutmayın. Onlara satılmakla daha az ilgilenebilirler ve kendinizi satmaya çalışmak için yapılacak herhangi bir çaba gözardı edilecek veya kaçınılacaktır.Uzman tavsiyesi ve yararlı bilgiler sunarak topluluğun değerli bir üyesi olma üzerinde çalışın. Zamanla, sosyal medya katılımınız yüksek bir katılım seviyesini sağlayacaktır.
  9. Çevrimiçi varlığıSEO'lardaki bağlantılar büyük bir rol oynamaktadır ve güvenilir bir emlak blog yazarından gelen bir bağırarak blogunuza trafik çekebilirsiniz. Bu nedenle, diğer gayrimenkul blog yazarlarıyla samimi, karşılıklı yarar sağlayan ilişkileri başlatmak ve beslemek için ödeme yapmaktadır. Aslında bu, sosyal medya planlamanızın bir parçası olmalıdır. 
  10. SEOArama motoru optimizasyonu veya SEO, arama motorları için web sitelerini optimize etme işlemidir. Emlak blogunuzun Google'ın arama sonuçlarının ilk sayfasında görünmesini isteyeceksiniz; bunu, SEO'yu iyi kullanmaya koyarak gerçekleştirebilirsiniz. Yerinde ve dışarıda optimizasyonun nasıl çalıştığını ve sonuçların elde edilmesi için hangi SEO taktiklerini dağıtmanız gerektiğini anlayın.
Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.
444 5 698 numaralı telefondan bize hemen ulaşabilirsiniz.

Neden Emlak Blogunuz Olmalı? yazımıza yorum bırakabilirsiniz.

Etiketler: emlak blog emlak blog yazma

paylaş

İlgili YazılarYorumlar