Logo Web Tasar覺m

Blogdan Para Kazanmak


paylaş
Blogdan Para Kazanmak

Büyük şirketler, küçük işletmeler veya bireysel blog yazarlarıyla konuştuğumuzda herkes aynı şeyi bilmek istiyor: Blogdan Para Kazanmak için ne kadar beklemek gerekli?

Bu adil bir soru. Markanızı destekleyecek içerikler yayınlayacak bir yeriniz olması için bir blog oluşturmanız müşterilerinize rehberlik ederek onların gözünde alanında uzman bir işletme olarak görülmenizi sağlayacaktır.

Bireysel blogcular aynı yaklaşımı alabilirken, Blogdan Para Kazanmak için hedef genellikle biraz daha basittir.

Blogdan Para Kazanmak için ne kadar beklemelisiniz?

 

Elbette bunun cevabı çeşitli faktörlere bağlıdır, ancak bu yazıda, bu faktörlerin bir blog için kendi fikirlerinize nasıl tercüme edildiğini düşünebilmeniz için dikkate almanız gereken çeşitli faktörleri özetleyeceğiz.

Faktör # 1: Blogunuzun Konusu

Herkesin neredeyse herhangi bir konuda çevrimiçi bir iş yaratması doğru olsa da bazı konuların diğerlerinden daha karlı olduğu doğrudur.

"Karlı" ve "popüler" demediğimize dikkat edin. Gelir üretmede başarısız olmasına rağmen, çok ticareti yapılan (belki de viral olan) bir blog ve ilgili içerik oluşturmak mümkündür. Bu, konunuz kadar hedef kitleyle de ilgisi de önemlidir.

Ünlüler mükemmel bir örnek olabilir. En son haberleri ve dedikoduları kapsayan ünlüler hakkında kolayca bir blog oluşturabilirsiniz. Eğer iyi bir yazarsanız ve daha da önemlisi, çeşitli kaynaklardan hikayeler derleyebilirseniz, kitleniz bunu beğenebilir. Ancak orada bulunacak çok para var.

Öte yandan, finans endüstrisi, heyecan verici olmasa da, son derece  kar edicidir; çünkü bu nişteki işletmeler, muazzam miktarda para harcayacak  olan uzun vadeli müşterileri cezbetmek istiyorlar.

Bu yaklaşıma uymayan bir blog konusu "Çevrimiçi para kazanmak" 'tır ve bunun sebebi yalnızca çok fazla yanlış bilgi ve dağıtılan bilgi olmasıdır.

Konuştuğunuz bir blog ve online iş başlatmak istiyorsanız ilgili  çevrimiçi para kazanma. Daha ilginç ve alakalı başka bir şey seçin. Nişinizi daraltma konusundaki bu makale  başlamak için harika bir yer.

Hangi konuyu seçerseniz seçin, potansiyel var demektir. Daha karlı olmayan daha az konu gerçekten de aynı gelir seviyesine ulaşmak için daha fazla çalışma gerektirir. Karşılaştığınız şey sizin sevdiğiniz bir konudur, bu nedenle işe aldırmayacaksınız.

Faktör # 2: Bloglama Programınız

Bu da bizi bloglama programınıza getiriyor. Başka bir deyişle, ne sıklıkta blog yazmanız gerek?

Tutarlı bir kaliteyi sürdürebildiğinizi varsayarsak, ne kadar çok blog yazarsanız, gelirinizi hızla artırabilirsiniz. Blogdan Para Kazanmak için sık ve düzenli yazmalısınız.

Ancak sadece blog yazıları değil.

Bir blog ve çevrimiçi iş aracılığıyla iyi bir para kazanmak için çeşitli içerik türleri oluşturabilmeniz gerekir:

 • açılış sayfaları
 • sık sorulan Sorular
 • e-kitaplar ve diğer dijital kaynaklar
 • e-postalar

Çünkü, bir an göreceğiniz gibi, şimdiye kadar yaptığınız tek şey blog gönderileri yayınlıyorsa, gelir seçenekleriniz biraz sınırlı olacaktır.

3. Faktör: Bloglama Gelir Seçenekleri

Göz önüne alınması gereken son faktör, gelir seçenekleridir - Blogdan Para Kazanmak için ne planlıyorsunuz?

Kuşkusuz, daha önce ana hatlarıyla anlatılanları gördünüz, ancak şunu hatırlatmak için şu seçenekleri yaşıyorsunuz:

 1. reklam
 2. Ürünleri satmak
 3. Hizmetler Satmak
 4. Ortaklık İlişkileri

Reklam, bir Blogdan Para Kazanmak için en kolay seçeneklerden biridir. Belirtilen alanlarda (yani, kenar çubuğunuzda) reklam alanları oluşturmanız ve bunları Google AdSense reklamları, sponsorların reklamları veya diğer kaynaklarla doldurmanız yeterlidir.

Reklamcılık ile ilgili sorun genellikle kötü performansa sahip olmasıdır - reklamlardan önemli gelir elde etmek için muazzam miktarda trafik kazanmanız gerekir (yalnızca bol reklam ve ton başına günlük trafik çekmesine rağmen gazetelerin ne kadar mücadele ettiğine bakın).

Çok daha çekici bir seçenek, ürünler ve / veya hizmetler satmaktır. Tabii ki, satabileceğiniz ürün ya da hizmetleriniz olması gerekir.

İlginç bir şekilde, en başarılı blog yazarları bu başarıya ulaşıyorlar çünkü topikal yetkilerini kendi yazılarıyla yetiştiriyor ve sergiliyorlar. Sonuç olarak, okuyucuları sıklıkla daha fazlasını öğrenmek ister  ve bu uzmanlığın bedelini ödemeye razıdırlar.

Zamanınızı bir danışman olarak sunma konusundaki en güzel şey, bunun size sunabileceği ve baştan satabileceğiniz bir şey olmasıdır. Trafiği hızlandırmak ve ulaşmak için kaliteli içeriğin mümkün olduğunca çabuk oluşturulmasına odaklanmanız gerekir, ancak bu süreç boyunca her okuyucu potansiyel olarak yüksek ödeme yapan bir müşteri haline gelebilir.

Ve son olarak Blogdan Para Kazanmak için, bağlı kuruluş ilişkileri kurmayı düşünebilirsiniz. Normalde kendi zamanınızı satmaktan daha az komisyon sunarken, bağlı kuruluş önerileri sıfır yerine getirme kolaylığını sunar. Okuyucularınızdan birisi bir ortaklık önerisinden yararlandığında, yeni müşterinin siparişini yerine getirmek önerilen şirketin işidir.

Bu yaklaşımlardan hangisini seçeceksiniz? Sektörünüzde en karlı olanlar hangileri?

Ve en önemlisi bu makalenin sorusu için, bu yaklaşımların her biri için Blogdan Para Kazanmak için ne kadar süre beklemelisiniz?

 Mümkün Olduğunca Hızlı Bloglama Yapmaya Başlama

Dolayısıyla, bu noktaya kadar hangi konuda yazdığımızı, ne sıklıkta yazacağımızı ve para kazanmak için hangi seçenekleri kullanacağımızı düşündük.

Hepsini bir araya getirerek makul beklentiler dizisine nasıl çekeriz?

Bu önemlidir, çünkü yeni bir blog başlatmayı düşünüyorsanız, ne zaman gelir görmeye başlayacağınıza dair iyi bir fikriniz olmalıdır.

Buna paralel olarak, bir plan hazırlamanıza yardımcı olacak bazı düşünceler.

Öncelikle, eğer mümkünse, önümüzdeki altı aylık bloglamaya, içerik oluşturma ve beklenti olmadan bir kitle oluşturmak veya para kazanma girişiminde bulunmaya odaklanmak en iyisidir. Eğer yok ise sahip ve daha genel başarısı - o kadar beklemek, bu içerik birikmesini ve ulaşmak sağlam altı aylık dönem blogunuz için daha güçlü bir uzun vadeli tutuma yol olasıdır.

Bunun nedeni ise:

 • Satış odaklı olmayan ve bunun yerine sorulara cevap vermeye odaklanan içerik daha paylaşılacak ve daha fazla ziyaret edilecektir.
 • Gerçekten ve özveriyle onlara yardım etmeye çalıştığınızı hisseden okuyucuların sizi abone olma / takip etme olasılıkları artacaktır.
 • Google AdSense reklamlarını kullanan siteler sonuç olarak daha az organik Google trafiği elde etme eğilimindedir.

Bu nedenle, erken gelir elde etmeye odaklanmış içerik, aslında yeni bir blogun büyümesini engelleyebilir.

İkincisi, mükemmel bir içerik oluşturmaya odaklandıysanız da, para kazanmaya yönelik tercih ettiğiniz yaklaşımı düşünün ve blogunuzu buna göre yapılandırın.

Bağlı ürünler hakkındaki değerlendirmeleri yazıyor ve blog okuyucularını bu incelemelere yönlendiriyor musunuz? Veya belki de okuyucu sorularını cevaplamaya ve daha zorlu olanlara yardımcı olmaya odaklanmayı planlıyorsunuzdur?

Seçtiğiniz yaklaşımı ne olursa olsun, blogunuzu ve içeriğinizi, okuyucularınızı eğitmek, satış fırsatını sunmak ve doğru bir şekilde yönlendirmek için bu fırsatı değerlendirin.

Bunu belirtmek istedik çünkü bu makaleden alabileceğiniz en kritik noktalardan biri budur - daha başarılı ve karlı bir blog, giderek daha fazla blog yayını yayınlayarak oluşturulmaz. Okuyuculara yolculuklarını yardımcı olacak, sonuçta size ücretli bir öneri hazırlama fırsatı veren doğru içerik dizisini olulturmaktan geliyor.

Bu, yeni blog yazarlarının anlayabileceği zor bir ders, bu nedenle daha fazla açıklama yapmaya değer.

Tipik olarak, kendi blogunuzun tek bir yerini keşfeden yeni bir okuyucu müşteri haline gelmeyecektir; sizi tanımıyorlar; bu nedenle genellikle başarılı önerileri yapmak için gereken güvenen bir ilişki geliştirmediler. Bu da iki şeyden birinin gerçekleşmesi gerektiği anlamına gelir:

 1. Blog yayınınız, okuyucunun başka bir zaman geri gelmesini gerektirecek kadar unutulmaz olmalı.
 2. Blog yazısı, okuyucuyu bir ilişki kurmaya yardımcı olan diğer içerik parçalarına ve nihai olarak bir öneri haline getirmek üzere tasarlanmıştır.

Sitenize reklamlar koymanız veya bir ortaklık programına kaydolmanız mümkün olsa da ve bazı erken komisyonlar oluşturmaya başlamanız mümkün olsa da, Blogdan Para Kazanmak için en iyi uzun vadeli strateji, aşağıdakileri içeren, harika bir içerik huni oluşturmaya odaklanmaktır: yüksek ödeme imkanlarını sağlama.

Blogunuz için ve genel içerik stratejiniz için bir zamanlama belirlemeniz gerektiğini biliyorsunuzdur.

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.

Blog tasarımı için 444 5 698 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz. 

 

Etiketler: blog para kazanma blogdan para kazanma

paylaş

İlgili YazılarYorumlar